Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Hvala nadlzenima sto su prebacili post tamo gde treba, pazicu da ne pravim greske. :-)

Baci mu 2500 evra na sto,ali drzi ruke na novcu :rofl: pa ces videti sta je "realna" cena.

U pitanju je svercer, tako da sigurno ne bi pristao toliko da spusti cenu :no:no

Izgleda da je cale odustao od ovog primerka, nesto mu je boja sumnjiva, soferka je razbijena tako da trazimo dalje. Evo ja nadjoh jednog super, sutra cu da zovem da se raspitam. Ubedjujem cala da uzme 16v, nesto mi mnogo slabo 60 konjica.

rt1.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas976631/fiat_punto_12_16v/

Vidim da su mu sedista od nekog lepseg materijala, bar na oko. I ima navigaciju , radi li ona kod nas i jel ovo ispod dugmica klime CD??

Share this post


Link to post
Share on other sites

sedišta su od pliša, navigacija ne radi, a to ispod klime je cd saržer...a izgleda poprilično dobro, barem na slikama :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado ti si mi odgovorio i na drugom forumu, hvala sto pomazes :thumbsup::unworthy:

Zvao sam za ovog, kaze carinjen na 80 000 mada mu nesto ne verujem :unsure: , elem da prodam Yuga pa krecem u SA, tamo ih ima najvise cini se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da su mu admini ubacili poruku u pravi forum. Kakva su vaša iskustva, hoću da kupim Mk2, recimo, na nekom placu. Kako ide sam čin prodaje dalje, da li mogu da proverim pravo stanje kilometraže, recimo, u Šapcu pre nego što dam pare?

Edited by Haralampije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraza uopste nije merodavna ako vec hoces da kupujes na placu, bolje gledaj i zagledaj sitnice po enterijeru da nesto nije slomljeno i pohabano to ce ti najbolje reci koliko je otprilike presao, oteraj ga na neki kanal ako ti dozvole pa odozdole pogledaj u kakvom je stanju, da nije nesto primetno preterano bio zguzvan i tako dalje . . .

Obrati paznju na volan, ako je izlizan i ako moze malo da se okrece ona da kazem presvlaka oko rama u volanu nije ispod nekih 150 000 minimum barem po onome sto sam ja video do sada. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neki vlasnik Punta 1.2 16v da kaze koliko mu trosi auto u proseku, naravno da ne racunamo BG. Ipak je velika razlika u voznji auta u VA i u BG. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraza na mk2 se bez problema namesta i ne moze se proveriti pravo stanje.

Iskreno, na placevima tesko da ima puntica ispod 140K (pravih)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim clanovima foruma...Imam varijantu da kupim Punta mk2a, 2002. godiste 1.2 8v...presao 140000, s'tim sto znam lika koji ga vozi poslednje 2 i po godine i presao je sa njim 30000 uglavnom na otvorenom...redovno je servisiran, treba uraditi veliki servis za nekih 10000km, s'tim sto bi ja to uradio odma...Punto je plave boje, ima MOMO alu felne, bas je lepo ocuvan, fabricki vufer, klimu, kaze mi lik da nema servo (jel moguce, negde sam procitao da svi imaju :question: ) i to je odprilike to...moram otici da ga odvezem na kompletan pregled ( dijagnostika, pregled motora,trapa...) pre kupovine, samo sto je auto udaljen nekih 200 km od mene, tako da nije bas ni tako blizu...e da, cena je 2500 E za mene... sta vi mislite o ovoj ponudi ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

ponuda je ok :thumbup:

postoje puntici bez serva, ali sve koje sam ja video bez serva bili su i bez klime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako ljudi, zapeo sam za Sporting verziju, a čuo sam svakojakih priča, o menjaču, da je loš i da crkava često, i to me sada brine,a auto mi je prelep.... :question: Pa vas MOLIM da mi date neke svoje savete, u vezi ove dve varijante 8v i 16v, POMAGAJTE LJUDI MOLIM VAS!!! :wallbash:

mk2 1.2 8v ili 16v Sporting

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporting..bolji u svakom pogledu. :thumbup:

nema sta da crkava kod menjača... (ako ne mislis na automatik verziju?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako ljudi, zapeo sam za Sporting verziju, a čuo sam svakojakih priča, o menjaču, da je loš i da crkava često, i to me sada brine,a auto mi je prelep.... :question: Pa vas MOLIM da mi date neke svoje savete, u vezi ove dve varijante 8v i 16v, POMAGAJTE LJUDI MOLIM VAS!!! :wallbash:

poz,

ja imam sportinga 1.2 16v i zadovoljan sam.menjac se ne kvari...

uzmi i ne razmisljaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo je skuplji od 8v,ali ništa strašno..a puno bolje ide...da ne spominjem 6. brzinu, dosta znači na autoputu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema tu šta da se kvari, menjač ko i svaki drugi, samo ima 6 brzina i nešto kraće brzine..

a o tom puntu mislim da je extra izgleda, i da se nisam zarekao da neću iz jednog punta drugog, pogotovo sa 3 vrata, otišao bih odavno da ga pogledam.. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roditelji su do juce vozili verziju automobila godine u Evropi iz 1970 - Zastavu 128. Svi smo na njoj naucili da vozimo ali eto doslo je do upgrade-a na auto godine u Evropi 1995. :) Punto Mk2, 1.2, 8v, 2001. Nagovaram calete da se prikljuci forumu pa ce biti i fotkica. Elem, imaju centalnu bravu bez daljinskog otkljucavanja sto i nije neki problem. Vidim da auto ima kod kljuc tj ima blokadu motora. Dobili su na poklon alarm od prodavca automobila (i garanciju 1 god, vec uradjenu besplatnu zamenun ulja, filtera i kaiseva, i za 6000 jos jedan besplatan servis i proveru).Da li je taj alarm dovoljan ili predlazete nesto bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...