Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Evo vam ga moj(punto) :) ! Zbog ostecenja cena je korigovana na 2600e. :wallbash:http://www.polovniautomobili.com/oglas375984/fiat_punto_12_8v/

Kilometraza je ta koju sam prethodno naveo.

Auto je imao pokusaj obijanja pa mu ne radi brava sa vozaceve strane.

Hteo sam da odem kod limara da sredim sve,povadim brave i ugradim alarm. To vam svima savetujem jer svaki auto koji sam imao sa takvim sistemom brave za zakljucavanje unistili su mi bravu i vrata.

Realna moja procena da je sve sredjeno sa alarmom i velikim servisom mi je 3000e.

Da li vi mislite da je to realno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nedelju je na Najlon pijaci u NS bio extremno sacuvan Punto 1,2 8V 2001 sa 5 vrata u akril crvenoj boji i elx opremi. Cena je bila 3250 sto i nije malo ali sigurno je vredeo te pare jer je izgledao neverovatno sacuvan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nekako mislim da uglavnom postoji dobar razlog zbog kojeg dva ista auta, istog godista i nivoa opreme imaju totalno razlicite cene....pogledajte strane sajtove, kola sa pravom km, ocuvana, sa dobrim enterijerom, kostaju tamo koliko vecina auta ovde, na nasim tablama.

Bolje je platiti i full cenu, a biti siguran da si kupio kako treba, ali kako to znati...??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban mi je savet u vezi kupivine gore navedenog auta, danas sam gledao jednog tek sto je sisao sa carine sednem da ga provozam pali normalno prima gas dobro vuce nema gusenja ili neceg slicnog zavrsim sa probom i pricam sa prodavcem, auto radi u leru normalno pali ventilator i gasi temperatura ok na polovini kad odjednom motor menja zvuk (ventili predpostavljam ) pocinje da radi kao neki dizel caka, caka, caka i tako par minuta i onda opet normalno i sada sam u dilemi prodavac tvrdi da je to od stajanja skoro 30 dana na carini pa kao zato sto nije radio dugo moguce neko zagusenje na jednom ventilu.

Ako bi neko znao u cemu bi mogao biti problem bio bih jako zahvalan na savetu ili na sta da obratim paznju, auto dobro vuce ima klimu servo abs podizace bord itd...

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam sve najbolje za ovaj motor,zanima me koliko se krece cena ocuvanog punta ovakvog i na sta treba obratiti paznju pri kupovini?

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj punto

evo prijatelju, stavi 3500 evra na sto i mozes da ga vozis, auto je bombona, ne treba 1 evro da ulozis u njega samo sipas i vozis, uradjen veliki servis pre 1000km, novi prednji amortizeri, ma nemozes mu naci ni 1 zamerku. Ne ispravan mu je samo senzor rotora pumpe, ali to je neispravno kod 80% polovnjaka sa 1.9D motorom, ali to ne pravi nikakve probleme, ja vec presao 20.000 km tako, to niko ne popravlja.

Edited by klaywert

Share this post


Link to post
Share on other sites

druže dugo si ovde prelistaj teme o Puntima sa ta dva motora i to je to :thumbup: ostale komentare mogu ti dati samo vlasnici istih ili ko je imao oba :whistle: ali ja nisam među njima :welcome:

po mojoj proceni sve svodi se na potrebne kilometraže i "željene" troškove : odnosno koliko je ko spreman da plati registraciju zarad vožnje dizela :coffee:

ali moja preporuka od ta dva mk2: izaberi uvek mk2B 1.3 M-Jet :unworthy:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me sve vezano za Fiat Punto 1.9 JTD (2002 god otp)servisi,registraciji,sta najcesce gledati pri kupovini,sta najcesce crkava i sl...Jos nesto u mnogim temamam sam video da plivajuci zamajac kosta 1000 evra?Da li je neko ima iskustva sa popravkom i sl?U skorije vreme bih kupio Punta 1.9 JTD zbog godista,potrosnje i sl...Mnogi su mi rekli da je najbolje uzeti Punta 1.9 JTD.Najbolji motor nije skup za odrzavanje i sl...Pitam za savet jer se oko dizelasa apsolutno ne razumem..Hvala unapred i izvinjavas se ako ima vec neka tema za JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

U cemu je razlika izmedju ove dve konzole (cije sam ja slike preuzeo sa foruma i zbog tog se izvinjavam ali nisam imao gde da slikam ), da liima veze godiste ili oprema koja je u vozilu. ja hocu da kupim 1.2 16v sportinga pa me interesuje

fa_U29_253_resize.jpg

naravno u sportinga su sive

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovoj desno je otvor za Cd sanzer od 4-5 diskova, a ova levo je klasicna bez sanzera. To je jedina razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

plus ova desno ima pepeljaru sa patent otvaranjem plus ima upaljac spusten dole minus drzac za flasice/limenke (bitno :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

U cemu je razlika izmedju ove dve konzole (cije sam ja slike preuzeo sa foruma i zbog tog se izvinjavam ali nisam imao gde da slikam ), da liima veze godiste ili oprema koja je u vozilu. ja hocu da kupim 1.2 16v sportinga pa me interesuje

fa_U29_253_resize.jpg

naravno u sportinga su sive

Evo i ja ću da dodam,pošto sam ja menjao i slikao konzole ;)

Prodao sam šaržer pa mi je smetala rupa koju sam pokušao da popunim fijokicom ali nisam našao...

Uspeo sam da nađem ovu konzolu levo i montiram je šraf na šraf...ispalo je kao najbolje rešenje i prezadovoljan sam..

ima i varijanta u sporting srebrnoj boji ali je treba naći...

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

:crybaby: vau momci imate strasno zapazanje ali moje pitanje je bilo da li su razlike stariji ili noviji tip :question:

posto kupujem sportinga a do sad sam vidjao i ovu prvu i drugu verziju pa se pitam ako nije godiste u pitanju da nije do opreme koja je u autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...nema tu stariji ili noviji tip! Obe su u isto vreme ugradjivane i zavisilo je samo od modela i nivoa opreme. Cini mi se da je ova druga ugradjivana u sportinga i HGT-a, ova s' CD sarzerom.. Mislim.. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova moja bivša sa rupom za cd šaržer je izvađena iz Punta 2 1,2 16v sa HLX opremom...a ova druga što sam je ugradio...pa nisam baš siguran iz kog je modela..

uzeo sam je na otpadu i nisam pitao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

..ova druga je od: 1.2sx, 1.2el, 1.2elx, 1.9el, 1.9elx, 1.9jtd, 1.9jtd elx.

p.s. Iskreno, po meni je lepsa i prakticnija ova druga, zato sto ima vecu pepeljaru i dva lezista za flasice (limenke), a i kome je potreban CD sanzer pored mp3-a i ostalih kompresovanih formata!?

ne citiraj upis iznad

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Imam ideju da u relativno bliskoj buducnosti uzmem punta,ali automatika.

Zanimaju me misljenja,saveti i do kog godista se moze naci automatik?!

Unapred zahvalan!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji su resili da prodaju Yuga koji je verno sluzio i da pazare Punta druge generacije. Otac je navalio da uzme 1.2 8v, a posto je klima obavezna mislim da ce se to vuci kao mazga, ali imamo jos jedan veci i jaci auto tako da nije mnogo vazno... Punto bi sluzio samo za grad, i za svaki dan. TNG trenutno nije opcija zbog cene uredjaja a nece se prelaziti neke vece kilometraze. Mislim da ce 15 000 godisnje biti neki maksimum. JTD se meni najvise svidja ali smo imali Stila JTD koji je po kupovini odmah vracen jer mu je motor bio na izdisaju, ostao je ocu u ruznom secanju jer su neki delovi bili skupi uzas pa se plasi da se opet ne ponovi isto :-). Sta savetujete, najvise me zanima razlika u potrosnji izmedju 1.2 8v i 1.2 16v kao i razlika u odrzavanju, pitao sam dosta ljudi ali niko konkretno da mi kaze nesto, to jest brojke :D.

I evo jednog linka, cisto da pogledate i date misljenje ako vas ne mrzi.

ee20.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas993085/fiat_punto_12/

Isao cale da ga pogleda, kaze nije los, na par mesta cigaretom sediste oprljeno, nema znak napred.. To se vidi spolja, e sad sta je ispod ko zna. Na sta obratiti paznju, ima li nekih caka koje mogu pomoci? Mozda odem ja da ga vidim za vikend. I da li je 3000 realna cena? Je li bolje uzeti auto iz Italije ili Austrije?? Meni iskreno ni jedni ni drugi nisu od poverenja, mada ko zna. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...