Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Imaš u podesavanjima, auto mora da miruje, u toku voznje nece da izbaci sve opcije (tako je na Stilu). Vrti dok ne dodjes do opcije za potrošnju, izaberi nju i onda ti daje opcije km/l l/km

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ISV_01 said:

Mislim da moze, l/km, l/100km i IC  kao trenutna. 

Km/L pokazuje na starijim satovima a to su uglavnom oni od 2000. do 2003. godista, neretko i noviji satovi bez obrtaljke. 

 

Kod restyle modela trip dugme nije na tabli pored onog gde se podešava vreme nego je na rucici brisaca sa strane i kod njih je veći displej i pokazuju trenutnu potrošnju u sekundi, i potrošnja goriva u L na 100km kao i kod svakog normalnog auta. 

 

Ja imam i starijeg i novijeg Punta i ne znam da je neko na tom starom satu s manjim ekranom uspeo da promeni iz km/l u varijantu L/km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve pretresoh i nisam nasao nigde. Moj je mk2a al pokusavam da nadjem jer mi je logicno da moze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/13/2021 at 6:23 PM, Axic said:
[mention=1455]Dule 021[/mention] na tim satovima sa jednim redom (Ericsson 628) stoji km/L i jedino ako [mention=7770]MS PK[/mention] zna kako da promenimo u L/km nek nas prosvetli. 

Moj je bio od sportinga
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djomla said:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38861-uputstvo-fiat-punto-mk2a-mk2b/

Probaj ovako, skrinshot iz uputstva. 110529aa144b47258e8dfb0d28ec8873.jpg

Sent from my 3310 using Tapatalk
 

To je za noviji sat sa 3 reda da tako kažem, kod njih i jeste L na 100km. Kod starijeg ne postoji nikakva opcija promene vrednosti. Aj da postavim sliku na koje modele tih km satova mislim da ne dođe do zabune.

 

 

20170916_154315.jpg

images (1).jpeg

fiat-punto-hgt-54712376711 (1).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj sat je prvi od ova tri. 

Mislim,briga me koliko trosi i kako to vidim ali lepse izgleda da je l/km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nas Sumadinac, koji se od marta 2009. u Kragujevcu sklapao kao Fiat Punto Classic?

Punto Mk2 se pravio u Italiji do pojave Grande Punta. A od 2005. kod nas prvo kao Zastava 10, a od 2009. kao Classic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Punto mk.2b se pravio u Italiji mnogo godina posle pojave Grande Punta koji je izašao 2005. godine. Nazvan je kasnije Punto Classic i pravljen u Italiji do kraja 2010. godine. Sve što ima oznaku Zastava 10 je napravljeno u Italiji, tj. to je taj Fiat Punto Classic mk.2b napravljen u Italiji kome su umesto Fiat znakova stavljeni ''Zastava'' i ''Zastava10'' oznake.

Jedno vreme se paralelno pravio Punto Classic u SRB i u ITA...a od početka 2011. godine samo u SRB.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam jedan Punto 2009 na kom je nazad pisalo i Clasic a to mi je bio problem u prodaji jer su me svi pitali da li je to kragujevacki Punto koji se slabije kotira od italijanskog.

Prsnem i skinem to Clasic i odjednom krecu pozivi i niko me ne pita nista i ubrzo je dobio novog vlasnika.

Sta ti je narod...:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milanche1

 

Po broju šasije.

Prve oznake u broju šasije su geografija, tj. pokazuju gde je auto napravljen:

 

SA-SM United Kingdom
SN-ST Germany (formerly East Germany)
SU-SZ Poland
S1-S4 Latvia
S5-S0 unassigned
TA-TH Switzerland
TJ-TP Czech Republic
TR-TV Hungary
TW-T1 Portugal
T2-T0 unassigned
UA-UG unassigned
UH-UM Denmark
UN-UT Ireland
UU-UZ Romania
U1-U4 unassigned
U5-U7 Slovakia
U8-U0 unassigned
VA-VE Austria
VF-VR France
VS-VW Spain
VX-V2 Serbia
V3-V5 Croatia
V6-V0 Estonia
W Germany (formerly West Germany)
XA-XE Bulgaria
XF-XK Greece
XL-XR Netherlands
XS-XW Russia (former USSR)
XX-X2 Luxembourg
X3-X0 Russia
YA-YE Belgium
YF-YK Finland
YL-YR Malta
YS-YW Sweden
YX-Y2 Norway
Y3-Y5 Belarus
Y6-Y0 Ukraine
ZA-ZR Italy
ZS-ZW unassigned
ZX-Z2 Slovenia
Z3-Z5 Lithuania
Z6-Z0 unassigned

 

Ne znam što ti je to uopšte toliko, takoreći presudno bitno... :D gledaj u kakvom je stanju auto jer kupuješ polovnjak star 10 godina.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li može i preko ePer-a..mislim da piše mesto proizvodnje, već datum i kakav je izašao iz fabrike (oprema, motorizacija)...Z10 mislim da je sklapan kod nas, delom mislim i Punto Classic, e sad kako ih otkriti....

 

Evo neša našao.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Zastava 10 je krenula 2006godine, i ta su kola stizala iz Italije, cak se dobijala i carinska deklaracija na italijanskom.

Posle par godina krenule su da se srafe kod nas, delovi su bili isti, mana je bila lose lakiranje, spadala je boja sa branika, hauba i krov. Jos jedan detalja nisu bojili motorni prostor tako da je on bio u osnovnoj boji, i nije broj sasije kljucan vec upravo taj motorni prostor, da prepoznate da Zastava 10 nije Italijan.

 

Posle su dosli Punto klasici, isto srafljeni ovde, ostala je mana sa losim lakiranjem, tj lak je otpadao, oni si imali i nesto losiji spuzvu sedista, i promenjen kvalitet plastike enterijera.

 

Da li je losji domaci od italijana?

 

Mislim da ne, ako se zanemari ovo, da nasi nisu znali da ih lakiraju.

 

Ni ti italijanski nisu bilo nista spektakularno sto se tice sklapanja.

 

Tj bolje ti je uzeti 5 godina mladji nego da juris italijana. 

Obrati paznju ove od 15 godina vec jede korozija polako, iskuckaj mu malo pragove, da cujes jel zdrav zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lošiji je domaći Punto.
Zastava 10 iz Italije je ok, potpuno naš je lošiji
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja zastava je Šumadinka oriđinale, i koliko vidim iste boljke i probleme ima kao i Talijanska ili Poljska puntad, ili gde su ih već sklapali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2021 at 12:42 PM, Goran Zemun said:
U cemu vidite razliku? 

Pricao mi je drug koji je kupio punta, srpskog. Da je jednostavno sklapanje bilo sa manje paznje. Da su delovi manjeg kvaliteta.

Nije to ne znam kolika razlika, ali ima je.

Sreca sto delova ima i jevtini su. Ali moras da se majes kod majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...