Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Prica o potrosnji goriva na Mk2 prebacena je u odgovarajucu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

polovniautomobili.jpg PolovniAutomobili video: Fiat Punto - najbolji auto za početnike

 

Proveravali smo da li je Fiat Punto najbolji auto za vozače početnike? Konkretni primerak je 1.2 16v sa 80 konja. Rasprostranjenost rezervnih delova i prosta mehanika čine da ovaj auto nije ''bauk'' za većinu automehaničara, što donosi i niske troškove održavanja. Kako se vozi i šta sve ima od opreme, pogledajte u našem najnovijem testu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri čuke ovaj nema...
Sa čime ovaj poredi Punta, sa Cliom 2005. ili Artoeonom...
Po meni sasvim je jednak u klasi, čak je i inventivniji.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto,najisplativiji i napouzdaniji auto za gradske i povremene vangradske potrebe!! Presao sam 60.000 sa mojim od 2015 godine,tri puta na more,CG 2x,Grcka jednom. Bez problema...nisam gledao klip ali znam sta mogu da ocekujem. Mene su moji roditelji vozili u peglici vise puta do mora i nazad i nista mi ne fali.

Svaki auto ima prednosti i mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajd pogledaj, da vidiš neke interesantne detalje i poređanja u istoj klasi i generaciji

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto je ok kad je put ok, ali kad nije, onda jbg... kako najplastičnije opisati ... gnjecavi truckavac ? <_< 

 

Fabrički amortizeri nisu ni za krivi, al' eto izdržaše deceniju celu. Ljuljao se po krivinama kao spaček, a preko rupa i neravnina lupao kao da će točkovi otpasti, al' ne da ne otpadoše, nego na trapu nije mrdnuo, niti je bilo šta rađeno oko njega. Žilavo pašče. Od kad sam mu montirao krštene turčine (Bilstein), kao da ne vozim isti auto, mnogo je stabilniji ... al' sad je zato tvrđi, više nije gnjecavi, već samo truckavac ... :mellow: 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina. Bio sam po Rumuniji. Fantasticni putevi. Ravni. Kvalitetni. Bez rupa, kolotraga. Loseg asfalta. Oko 900km. Puntisa ide ko lađa....

Čim dođoh u Srbiju...lupa.. treze....zveči

Pravi Evropski auto...

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zato malko više leže Monroe, malko je udobnija vožnja, nisu toliko tvrdi kad su novi...
Ja sam pored Hrvatske granice, znam šta pričaš...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao svima, treba mi savet. Već neko vreme gledam Punta ili Stila benzince ili plin i u zadnje vreme sam suzio izbor na 1.2 16v Punta, zbog jeftinog održavanja i relativno male potrošnje. Recite mi šta mislite o ovom oglasu.

 

oglas001.jpg
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15824442/fiat-punto-12-16v

 

oglas002.jpgoglas003.jpgoglas013.jpgoglas004.jpgoglas005.jpgoglas006.jpg

oglas007.jpgoglas008.jpgoglas009.jpgoglas010.jpgoglas011.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dodao slike sa oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@M1K194

 

Ne dopada mi se. Suvozačka strana loša, namerno nema mnogo slike sa te strane auta. Zadnji branik, unutra ništa posebno...kupio nove ratkapne i ae na oglas. :D 

Barem kad je Punto u pitanju ima izbora koliko hoćeš, moralo bi da ima očuvanijih. Naravno, nije problem da ima neku ogrebotinu i/ili oštećenje, ali ne mora baš cela strana auta da bude takva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@M1K194 proveri u kakvom je stanju pod. I sam sam kupio Punta uveženog iz Nemačke pre 7 godina, super očuvan unutra i spolja, mehanički takođe dobar ali je morao da se odradi pod i zaštita. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulagati u limariju na tako jeftinom autu je neisplativa radnja a i zaustavljena samo na neko vreme jer rdja se moze zaustaviti samo peskiranjem a to da neko radi na tako jeftinom autu nece sigurno. Plus treba isecati delove inavarivati nove a tu gori lim prilikom varenja i eto opet osetljivijeg mesta gde rdja opet moze da krene. 
Gledaj da je Punto iz Italije jer ti su limarijski kud i kamo zdraviji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, M1K194 said:

@Axic
A ta rđa na pragu, koliko bi koštalo da se sredi?

Pitanje je dokle je to otišlo. Ja sam morao oba praga i ceo pod da odradim i taj poduhvat me je koštao 250€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, gledam po oglasima na polovnimautomobilima fiat punto 1.3 multijet i ono sto me intresuje na osnovu cega se ovaj auto ceni oko 2000evra i vise(radi se o 2004-2006 god), a fiat punto 1.9 i 1.2 su jeftini nadju se za 1200-1300 evra? i da li fiat punto 1.3 multijet moze uopste da se porede s drugim autima koji se cene oko 2000evra po perfomansama? 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.2 i 1.3 mjet jedva da mozes i u istu recenicu da stavis. Naravno da je mjet skuplji jer je voznja daleko lepsa i bolja sa njim plus manje trosi.

Za oko pomenute 2k eura imas Stila 1.9 koji ce da obrise patos sa njima po pitanju performansi koje si pomenuo.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.3 mjet je moderan motor,a ima ga i 500l i u novom Tipu.
I u Opel Corsi i Astri h ako ti nešto znači...
U puntu mk2b je bez plivajućeg zamajvca i brz dpf u ostalim modelima ih ima pa je održavanje jednostavno i lako a eksploatacija i vožnja udobna i relativno jeftina, pa je potražnja velika, a i cena u skladu sa potražnjom.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.2 iz Punta je deda ovog 1.4 iz 500L, radi se o istoj familiji motora

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Fully_Integrated_Robotised_Engine#List_of_FIRE_engines

1 hour ago, Walle said:

Zdravo, gledam po oglasima na polovnimautomobilima fiat punto 1.3 multijet i ono sto me intresuje na osnovu cega se ovaj auto ceni oko 2000evra i vise(radi se o 2004-2006 god), a fiat punto 1.9 i 1.2 su jeftini nadju se za 1200-1300 evra? i da li fiat punto 1.3 multijet moze uopste da se porede s drugim autima koji se cene oko 2000evra po perfomansama? 

Srbi vole dizl0 automobile, u tome je štos.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, neshtry said:

1.3 mjet je moderan motor

Ne bih se bas slozio da je moderan. Koncepcijski je star pune 2 decenije, a sam 1.3 je predstavljen krajem 2002., pocetkom 2003.

6-7 godina kasnije je krenuo Euro V MultiJet II, a i to je vec puna decenija starosti.

@Walle

Nepotrebno otvorena tema (u pogresnom podforumu), spojena je sa postojecom o kupovini Punta Mk2 ;) . Pa imas i dosadasnjih 80 strana, pisalo se 12 godina unazad o svemu sto pitas, ako te zanima mozes da prelistas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam svih 80 strana i ne spominje se nesto mnogo fiat punto 1.3 multijet jedino sto sam procitao je da na otvorenom moze da trosi kao 3.5l sto je po meni ne moguce, medjutim pre neki dan mi slikao covek na board kompjuteru tu potrosnju e sad moguce je da board kompjuter laze sta ja znm, i da ima dobro medju ubrzanje i dobro ide uzbrdicom.

U odnosu na renault clio 2 1.5 dci da li je fiat punto 1.3 multijet bolje resenje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...