Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Da, sa registracije, pogresio sam...mislim da sam na taj sajt ovde na forumu naleteo pa rekoh da ima onih koji su upuceni u to... 

mozda off...

 

za Punto 2004 godiste sa tom km moze da izgura jos 50000 i da nema muke sa motorom uz naravno redovno odrzavanje? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@link biće treća godina krajem maja od kako imam u vlasništvu taj 1.3 mjet u Puntu i ne planiram da ga menjam još dugo. Nema plivajući a da li može da troši 3.5L, paaa možda ako imaš baš laganu nogu. :D Prošle godine uzorak od 1100km magistrale, potrošnja je bila 4.1L iako je board pokazivao 3.9L i to je više od pola puta bila uključena klima. Motor je izdržljiv, ima lanac umesto kaiša i zasada nisam ništa čačkao oko motora, menjam ulje i filtere na godinu dana ili predjenih 10.000 km i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem što bi imao dizel motor koji je vrhunski problem sa motorom na 200 000 km ...To su izuzetni motori koji prelaze veliku kilometrazu bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ACSszfEVXbPVRAvRpsMh0VkuDhHAoZhaUnQCD0tM Holandski AutoBlog savetuje pre kupovine polovnog Fiat Punto:

 

Ukratko:

  1. može se povoljno kupiti i odličan je kao prvi auto novim vozačima.
  2. pravio se od 1999. godine, a od 2003. u restajling verziji, tzv. buljavi Punto (mk.2b). Ta verzija ima veće farove, ali je i čitav prednji deo automobila izdignut u odnosu na Punto sa uskim farovima (mk.2a), i kao rezultat toga dobio je više poena za bezbednost na testovima. Punto Classic je upravo ta verzija mk.2b.
  3. benzinci idu od 60 do 131 KS. Postoji i Abarth verzija, ali nema dodatne KS u najjačoj verziji sa 1.8 16v benzincem, nego drugačiji stajling (drugi branici, pragovi, kačket, felne, detalji u unutrašnjosti).
  4. dizeli od 60 (1.9 bez turba), do 100 konja.
  5. verzije sa automatskim menjačima su veoma retke.
  6. klima uređaj nije nešto što se podrazumeva u Puntu, tako da obratite pažnju ima li je konkretan primerak, naročito ako je ispod haube neka od slabijih verzija motora.
  7. jeftini za održavanje.
  8. auto u celini nema problem sa rđom, ali obavezno detaljnije pogledajte zadnje rubove, naročito deo gde se zadnji branik šrafi, čoškove oko šoferke takođe, karter, generalno pogledajte stanje laka na krovu i haubi.
  9. 1.2 benzinci i 1.3 dizel mogu da imaju problem sa dihtungom glave motora.
  10. Kod benzinaca ECU (motorni komp) može da pravi problem, tj. loše ili neodgovarajuće svećice uzrokuju probleme sa bobinama, koje onda povuku problem na samom kompu. Ovo je jedan od dva najskuplja problema koji može da vas sačeka na polovnom Puntu.
  11. verzije sa klimom proizvedene do Juna 2000. godine imaju cevi za gorivo postavljene preblizu kompresora klime, mogu da prave problem. Te prve serije su imale fabrički opoziv tokom kojeg su u ovlašćenim servisima instalacije za gorivo postavljene drugačije, tj. nisu više bile tako blizu drugih uređaja rizikujući požar u određenim situacijama.
  12. a sad onaj drugi skuplji problem koji može da vas čeka na polovnom Puntu, tj. problem sa el. servom volana. Sada se već rešava mnogo povoljnije nego kada je Punto bio aktuelan model (još uvek se proizvodio).
  13. proverite radi li ručna, sajle znaju da budu u problemu.
  14. ne uzimajte zdravo za gotovo da auto ima ABS ili gomilu vazdušnih jastuka (naročito ako kupujete neki primerak iz ranih godina proizvodnje), već proverite šta ima od opreme.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za poznavaoce...

 

Gledam neki auto za svaki dan, pa me interesuje ovaj Punto. Da li postoje neke ozbiljne razlike izmedju mk2 i mk2b Punta sem vizuelnih i estetskih (iskreno meni se vise svidja ovaj prvi mk2)? 

Video sam neki 2002. 1.2 8v pa ne znam koliko je dobar izbor, a ako ima nesto slicno a bolje slobodno kazite...

 

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i jedan i drugi i ama bas nikakve razlike u voznji nema.

Enterijer je istog kvaliteta i jedina razlika je u farovima gde ovi manji slabije svetle jer imaju ta prekopotrebna i trazena sociva  a to je  u stvari losija verzija jer bez klasicnog sociva nema ni dobrog osvetljenja. E takvo socivo ima Mk2b i po meni pored toga sto izgleda i malo modernije to je jedina  prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što je Dule rekao...farovi na MK2 su katastrofa. Inače je auto sjajan, 1.2 8v je sjajan motorić, imao sam takvog punta mk2 nekih 5 godina, prešao preko 100 000 bez ikakvog kvara, s tim da ja održavam auto kao Stevo Žigon.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 1.2 16v. Mk2a,ubio sam 37.000 do sada i zadovoljan sam. Za sada nemam sa bolji auto ai realno mi ne treba. Samo redovno odrzavanje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat je zainteresovan za ovaj primerak, pa ako moze neko da prokomentarise. Najvise me interesuju misljenja o motoru 1.4 105ks. Deluje pristojno, sad, znam da ima strucnjaka sto znaju u par recenica da postave dijagnozu. Unapred hvala

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12735267/fiat-punto


993c3d339544b2f383a7d176eb10d4f1.jpg5e543a07933a4cf3cdbd8aa355798461.jpg

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man ne znam da li je prodavac nemač pojma ili je pogrešio pri upisu KW(ks). Jedan jedini benzinac 1.4 koji je išao u Punta druge generacije je sa 95ks a ne 105ks. Ima lepu opremu digitalnu klimu,  MF volan  što je prava retkost za Punta i to je to, e da i parking senzore (mozda i fabričke). Ne znam jel bas mora benzinac jer za otprilike iste novce moze naci 1.3 mjet koji je mnogo stedljiviji od 1.4 benzinca.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic, sve sam te razumeo, ali bas i ne uspevam po oglasima da nadjem tih multidzetova za taj novac.

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=16656]rage_man[/mention] ne znam da li je prodavac nemač pojma ili je pogrešio pri upisu KW(ks). Jedan jedini benzinac 1.4 koji je išao u Punta druge generacije je sa 95ks a ne 105ks. Ima lepu opremu digitalnu klimu,  MF volan  što je prava retkost za Punta i to je to, e da i parking senzore (mozda i fabričke). Ne znam jel bas mora benzinac jer za otprilike iste novce moze naci 1.3 mjet koji je mnogo stedljiviji od 1.4 benzinca.
+senzori za kišu i svetla
U svakom slučaju, redak primerak sa takvom opremom. Ja iskreno prvi put vidim. Treba se pogledati taj auto ako je čovek u mogućnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25/07/2018 at 6:12 PM, Sasa_NS said:

Švajcarac, ti primerci su po pravilu sa najviše opreme.

TT
 

Ovo je @Axicu HLX na kub! 

On 11/07/2018 at 2:12 PM, cuore_sportivo said:

Ja imam 1.2 16v. Mk2a,ubio sam 37.000 do sada i zadovoljan sam. Za sada nemam sa bolji auto ai realno mi ne treba. Samo redovno odrzavanje i to je to.

Imao ga skoro punih 6 god. Prešao 120000 km. Od 100 do 220hilj km. Nikad ništa ozbiljno sem naravno, serva, tj senzora pozicije volana. U kombinaciji sa dobrim TNG uređajem-voznja skoro za Dž. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga od oktobra 2017.1.2 8v,decembar 2001.,sx verzija sa 6 vazdušnih jastuka,sivim sedištima,manualnom klimom,(pokvarenim)ABS, ... I da raspuknuti lak na haubi...

Lično sam ga uvezao iz Nemačke.

Najslabiji auto u mom životu,mislim sa najmanjim motorom,ali sam se navikao...

Do sada sam promenio samo motor od volana i sa klimom sam zezeo jedno 3 nedelje(kao namestio,a ono pusti,pa reklamacija,pa opet reklamacija i tako to....) i radio PUS motora.A da i ulje je puštao na karakterističnom mestu...

Jedino što nikako na mogu da mu oprostim jesu jako,jako loši farovi.

 

 

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

42f5d4aa2d233354a4fdc5e2bde54c7f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav
Trenutno gledam dva punta oba su sa 1.4 16v motorom od 95 ks i 6 brzina.
Jedan je iz NS plave boje a drugi crne boje iz KG.
Ako moze neki savet
Kako se pokazao taj motor itd

Unapred zahvalan :)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je skoro isti motor kao na Grande Puntu i 500l
Troši dosta ulja,takav je konstruisan,vodi račina o tome.
Pregledaj temu,videćeš šta su mane na ostalim sklopovima,sve pregledaj pre kupovine,jer sa tim motorom izlazi iz okvira "jeftino održavanje" i ulazi u "džepna raketa".

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam se čini ovaj?
Dobro mi deluje na slikama. Vlasnik je čovek pred penzijom, trebalo bi da ga je održavao, ima tu servisnu knjižicu. Jedino što ja vidim je ono što se malo na trećoj slici lak ljušti. Možda neko ima bolje oči od mene? 
Malo je skuplji, 2400-2500 mi već zvuči malo razumnije. Piše da cena nije fiksna.
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13031254/fiat-punto-12-8v-dynamic
qhVpNk9.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam šta dinamik oprema sve sadrži,ali meni se ne dopadaju zadnja sedišta bez naslona za glavu.To je naravno rešivo...

Imaš i plin i ispod budžeta si!

Video si auto?Jel puno lak skida?

Meni se skidao sa haube,pa sam celu haubu zamenio,50€...

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

KVgRfsd.jpg

Ako se ne proda do kraja nedelje otići ću da ga pogledam kad se vratim kući.  Evo gore na slici se vidi koliko se skida, nije uopšte puno.

7 minutes ago, neshtry said:

Meni se skidao sa haube,pa sam celu haubu zamenio,50€...

To je to jeftinije održavanje od GP :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeste.Bilo je i za 35€ i 40€,ali je ova bila bez mrljice...da sam popravljao staru,trebalo bi mi 11000rsd samo za materijal i boju
Ja to kod tebe ne bih ni dirao,a dobra je varijanta za skidanje cene

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...