Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Da apsolutno. Fiestu vozi surak. Kupljena je 2009 u Italiji sa 40 hiljada na satu. Suraku tast zovi i radi u Italiji i kupili su je od coveka koga znaju licno, obojica.

Kilometraza je 100% prava, ali da li mi mozes dati neki konkretan argument? Kvalitet forda ili bolji motor u smislu kvaliteta. Izvinjavam se ako trazim previse, cisto da budem sigiran :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da je ovo Fiat forum, ali Fiesta je sigurno kvalitetniji auto od Punta Classic (ograđujem se na Classic).

 

Dodatni plus je dizel motor sa malom kilometražom za njega, a koji je poznat po tome što nema neke tipske mane i poznat kao ultra mali potrošač.


Sa druge strane, oba Punta imaju jako male kilometraže i može se reći da su novi. Između dva konkretna, ja bih takođe izabrao ovaj sa jačom opremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi je to i najveca muka. Znam da je vlasnik fieste, bez problema isao za Italiju, Grcku, bez problema. 

Ja bih takodje isao do Grcke kolima, a ova dva punta su skoro nova. Takodje, favorit je ovaj sa jacom opremom.

Medjutim, brine me to, da li je punto auto koji moze da izgura put do Grcke, npr? Ja verujem da moze, ali mi je Fiesta sigurnija, jer je vec isprobana na tim relacijama. Udobnost ne gledam.

 

Sa druge strane, oba punta su sa ekstra malim kilometrazama, a verujem da njihovi motori, uz redovno odrzavanje, mogu da preguraju preko 100-150 hiljada bez ikakvih problema. To bi znacilo da taj auto mogu da koristim narednih 4-5 godina i da ga ostavim kao sekundarni (za moje roditelje npr, ili za "lokal"), dok bih uzeo nesto drugo, verovatno novi auto, ako ikad budem imao uslova za to :)

 

Bas je nezgodna odluka jer svi automobili rade besprekorno i u odličnom su stanju.

 

Hvala na vašim odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha izvini molim te ali pomalo mi smešno...Jel ti uopšte smatraš Punto za auto ? Dal može da izgura put do Grčke ? 100- 150000, može 300000 bez problema.Ja nemam dilemu Punto je za mene bolji auto i kraj a ovo su novi automobili maltene,smešne kilometraže jeftini za odrzavanje a za nase uslove perfektan automobil, uzmi i ne razmisljaj uopste...

Edited by gorank82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao neko ko vozi juga i stalno je na ivici, da li će stići na odredište (pre svega zbog krš delova i polovičnih servisa), svakako da imam tu bojazan da li auto može da izgura put. Ne mislim u smislu motora, već me brinu ostali delovi, koji čine auto, pa me brine recimo, da li je frekvencija otkazivanja nekog dela na Puntu tolika da je veliki rizik prelaziti te kilometraže. Svakako sam svetan da je to pomalo smešno, ali kada se na moje razmišljanje doda činjenica da su me apsolutno svi odgovarali od bilo kakvog fiat-a, zatim i činjenice da postoji mogućnost da je auto sklapan u Srbiji (vraćam se na pitanje odozgo, da li je punto 2011 sastavljan u Srbiji?), onda se moje brige povećaju. Takodje, čitao sam i ovde negde raspravu gde se neko žalio na katastrofalan kvalitet delova na puntu.

Inače, cela moja priča ide ovako:

1. Htedoh Golfa 5, dok me jedan pismen čovek nije uverio da niko ne prodaje golfa 5 dok ga lepo ne izvozi, jer je u pitanju kvalitetan auto, te ga ne treba tražiti za male pare.
2. Onda sam hteo da kupim nova kola, ali ubrzo sam odustao, zbog činjenice da se "kućim" i da mi je dosta 2 posla koja radim, pa mi treći nije potreban :)

3. Pa sam našao Opel Astru 2012, 1.7 CDTI 110 KS, 26 000 km, auto nov, za 8 hiljada. Morao sam da se rastegnem debelo za tako nešto, ali je auto apsolutno u savršenom stanju.
4. Dok sam išao da gledam Astru, pozajmio sam Zastavu 10 od drugara, i oduševio sam se. Išao sam na plin, auto je leteo (čitaj, išao sasvim korektno), bez problema 130-140 na auto putu, preticanja ne baš ekstra, ali zaista ništa problematično. Tada me žena pitala, zašto ginem toliko oko auta, kad gle, punto auto boli glava. Ta Zastava 10 je imala 110 000 na satu i kao što rekoh plin.

Odatle ideja za Punta :)

Znam da vam je smešno, ali morate razumeti, gledam to sa svih strana i iz perspektive nekog ko je vozio auto star 25 godina. Toliko godina imam i ja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusti se druze sto se toga tice. Najbitnije je da nije truo, sklapan od dva, izvrtan na krov i tome slicno. A ti bukvalno taj punto 2011 ako uzimas je skoro pa nov. Nije imao vremena da se raspadne!

Vozim Tipo, tvoje godiste, i jos uvek krecem bez bojazni da l cu da stignem do odredista, i to na 16" i zna da bije kad lupio o rupu neku. I ako sam sve stavio novo u poslednjih 6meseci.

Nije to jugo star 25+ godina pa da ce da se raspadne. Opusti se. Nisu skupi ni za odrzavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio punta mk2a 1.9jtd od penzusa pre 2 meseca 130 000km hlx oprema za 1350€ da kucnem u drvo za sada me dobro me sluzi.... jedino sto treba da se zameni remenica altenatora i da mu kupim letnji set guma za felgama jer su na njemu sada bas dobre zimske gume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti kažem da je ova moja raga od 210 000km pretrčala put do Grčke i ko zna koliko će još puta.

 

Dobar je Punto auto, a to što si napisao su čiste predrasude.

 

Po meni nema lošeg automobila, samo loše održavan automobil. Svaki od tih koje si naveo mogu lagano da pređu 300-400 000 uz solidno održavanje i sa bilo kojim motorom, a možeš i da naletiš na krš  i da ne pređe ni 1000km kod tebe (vidi šta se kolegi sa Stilom dešava u drugoj temi).

 

Samo otvori oči i uzmi bolji model, a da li je Fiesta ili Punto po meni nije mnogo bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumemo te, a i nisi jedini koji se javljao sa takvom sumnjom

Od raznih ljudi svakakvih predrasuda možeš čuti, pogotovo o Fiatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mog kolegu su ubedili da ne gleda Italijane i Japance uopšte ljudi koji su HRV i 156 uzeli za 2500e ukupno i posle su proizvođači krivi što se sipa više ulja nego goriva u kola :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem sa kolegama ili onaj drugi Punto u Emotion opremi ili Fiesta.

 

Sa Fiestom imas jeftiniju voznju, registraciju i cenu odrzavanja malo skuplju a motor u Fiesti je ako se ne varam isti kao iz Pezoa 206, cuveni 1.4 HDI za koji nisam cuo da ima neke mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumemo te, a i nisi jedini koji se javljao sa takvom sumnjom

Od raznih ljudi kao što sam ja svakakvih predrasuda možeš čuti, pogotovo o Fiatu.

He he

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno kao dan. Hvala svima na odgovorima.

 

Kupovinu bi trebalo da realizujem do sledećeg ponedeljka, pa ću ovde javiti, ako vas zanima. Trenutna lista prioriteta ide ovako:

  1. Punto Emotion, zbog opreme, kilometraže i redovnog servisa.
  2. Fiesta, zbog dobrog motora i poznate istorije vožnje, kilometraže i servisa
  3. Punto Dynamic, zadnji zbog nivoa opreme, ali pre deli drugo mesto sa Fiestom, zbog kilometraže od 15 000. Mana su i oštećenja na limariji koja su manjeg obima kao i činjenica da je radjen samo jedan servis mada auto nije vožen.

(Ako neko želi da predloži drugačiji redosled, slobodno)

 

Hvala još jednom, javljam šta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ako si siguran u stanje te fieste, istoriju odrzavanja, kilometrazu onda bih ti ja savetovao fiestu. Fiesta tdci ti je avion u odnosu na punta 1,2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja je razlika između Dynamic i Emotion domaćeg Punta?

Znam da su maglenke, neki delovi enterijera i valjda sedišta? Po meni ništa toliko bitno zbog čega bih prelomio za jedan ako je drugi u boljem stanju i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emotion ABS je ovaj, sto znači da ima ABS i to je meni najveća prednost. 

Osim toga, Emotion ima INOX detalje enterijera i bolju zadnju klupu, tj. deljivu i ima naslone za glavu pozadi. Kao što si rekao, tu su i maglenke. Ostaloe je isto ili 95% slično.

Meni je samo problem, Fiesta ili Punto, ostalo je nebitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuj, put do Grčke. Pa moja sestra od 2010. kad je kupila novog Klasika, ide bar 2 puta godišnje u Grčku sa njim.
Uzi Punta sa ABSom, ni ne znaš koliko taj ABS znači dok ti jednom, ne daj Bože, ne zatreba.

Pusti ove mučenike kompleksaše što se kunu u Fordove, Mečku 123 i G2. Mani to, nego uzmi Punta da se voziš za male pare, servisiraš za male pare, i ne brineš.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...