Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Na mk2b 1.2 8v, je ovo fabricko kuciste filtera za vazduh. Tako da je sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mojoj servisnoj knjižici je na crtežima motora baš takvo kućište, iako ja imam ono novije, četvrtasto. Moguće da su prve serije imale takvo, a kasnije je zamenjeno novijim. Kao što je slučaj i sa retrovizorima, recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce.

 

Moj je bio 2007 godiste, a imao je kuciste k`o sa Sikterove slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo uzgred kako izgleda kod mene (2011. godište, jedan od poslednje sklopljenih):

 

IMG_8518_1024.jpg

Motor mi i sada izgleda ovako... Svaki puta kada ga operem spolja - dignem i haubu i krpom pređem preko ovih ravnih i dostupnih površina. Svi se uvek začude kako izgleda kada dignem haubu... :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to, kod mene je isto ovo oblije, a na novijim sam uglavnom viđao ovako četvrtasto, pa mi je zato malo sumnjivo.. Ovaj je uglavnom 1.800€, ima neatestiran plin, registrovan cele godine i nove gume, stanje 8,5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nemaš razloga za brigu. Sve je to o.k, pogotovo kada je auto tako "ujednačeno" prljav (zvuči paradoksalno, ali je tako). To su godine i godine taloženja prašine, sloj preko sloja, vidi se da nije ništa dirano... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kum hoće da pazari nešto da može da se kotrlja pa našao ovoga. Je l' zna neko nešto o ovome primjerku?

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6107385/fiat-punto-sporting

crni_punto.jpg

 

Brate, ja sam pre 3 dana gledao taj auto, veruj mi da ne vredi pola tih para.

Voze ga klinci koji rade s telefonima, koriste ga za posao, nisu vlasnici ali kazu da nije problem prevod, potrosnja od 12L u gradu pa na gore po njihovom stilu voznje kako kaze decko koji mi ga je pokazivao.

Udaren je napred s desne strane, zamenjen je far ali je krilo razvaljeno, branik je ofarban, hauba stoji ukoso, levi far pusta vodu i dosta je matirao, krov matira, polako mu lak otpada.

Zadnja gepek vrata su ofarbana i to zaista lose.

Sve gume su podosta lose, prednje su pojedene i sa strana.

Unutrasnjost losa, prljav je do zla boga, sedista tj one njegove kacice su u losem stanju jer su razlokane.

Motor je masan, odozgo, predpostavljam na dekli ventila pusta ulja posto je ceo ceo mastan i negde stoji i bukvalno barice ulja, busan je auspuh negde, prima gas s finom zadrskom.

Nisam ga vozio, stvarno nisam imao zelju tako da ne znam kakav je u voznji.

Opis njihovog oglasa i slika u istom i stvarnog stanja vozila je nebo i zemlja.

Inace na oglasima imaju i Golfa 4 s plinom, u nista boljem stanju.

Zaista bih ti preporucio da ga zaobiljes osim ako ne dobijas neku bas dobru cenu koja je u skladu sa stanjem auta. :)

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako na slikama deluje ok, ali nista dok se ne vidi uzivo. Ako hoces, nije problem da ode da se pogleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvacu lika, pa cu videti da odem sutra ili prekosutra da pogledam auto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana gledam Puntiće, pošto drugar juri za sebe nešto, i bacili smo akcenat na Sporting 1.2 16v i na poslednja dva koja su zapala za oko čujem priču da ulje curi na iber, pa da pitam sad da li je to boljka kod njih, da li je motor pred produvavanje ili šta je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jedan i drugi su u fazonu, kao to na svakom Sportingu tu curi ulje, sad meni nije jasno, nisam do sada nikog nikad čuo da je imao taj problem, pa mi je zato i čudno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...