Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Provozaj ga malo po neravnom putu, nekoj kaldrmi ako naletiš da vidiš da li nešto zvecka, pa ako ne zvecka onda ga rastegni malo na nekom ravnom čistom putu, e onda ga kupuješ sigurno i zaboravljaš sve njegove nedostatke.. Pogledaj koševe, zaviri pod haubu da li nešto negde curi, kaplje.. Cena može da znači da je vlasniku potreban novac hitno, da auto troši ulje i zreo je za generalnu ili da je imao neku havariju sa njim, pa gleda da ga se otarasi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj nema air bag za suvozača i ABS koliko vidim. Ne znam zašto pišu u oglasima da ima kad nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste jeftino, ali ono, možda je čovek u fazonu daj da ga prodam što pre, ko će ga primetiti u moru puntića od 2200E.. Zato samo detaljan pregled majstora... I nešto su mi sedišta skrnava za tu kilometražu, sećam se tvog (Ticma) punta kakav je bio, apoteka sa 200000km, a ovaj navodno 130k <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha...super, bar nećeš biti nostalgičan a valjda možeš i da ga provozaš ponekad :D Punto je auto koji se najviše zavoli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik koji ga vozi ima 130 kg i 2m ali je sediste skroz probavaljeno skripi uzasno, ali generalno putno ne radi lose, koliko se ja razumem(a ne razumem se uopste)..... ranjen je veliki servis na 100 000 km, sutra ce ici tata i majstor da ga pogledaju i provozaju pa cemo videti ....a ne znam vise ni sam s jedne strane super sto ima i 6 brzina i plin, a s druge strane mozda mi i ne treba ali kad je ovako povoljno, dao bi mi ga za jos manje para nego s oglasa sto je ok, registracija istice za mesec dana, pa taman da uradim tad i prenos.....

 

 

@Axic gde gledas to za abs nikako da provalim....pa mislio sam da bar ovaj ima....to izgleda svi sa plinom nemaju :S

a za airbag jbg.bedak ali sta je tu je....nije idealan auto ali ne deluje los, ovaj s ovakvom konfiguracijom(plin,6 brzina) za ove pare tesko da cu da nadjem.....mada sediste vozaca treba novo skroz....

Edited by nexon

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha...super, bar nećeš biti nostalgičan a valjda možeš i da ga provozaš ponekad :D Punto je auto koji se najviše zavoli :)

Sad je kod mene par dana :)

Danas prestelovao plin po mom ukusu :D

Послато са GT-I9070 уз помоћ Тапатока

Sporting bez ABS-a . . .

Послато са GT-I9070 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik koji ga vozi ima 130 kg i 2m ali je sediste skroz probavaljeno skripi uzasno, ali generalno putno ne radi lose, koliko se ja razumem(a ne razumem se uopste)..... ranjen je veliki servis na 100 000 km, sutra ce ici tata i majstor da ga pogledaju i provozaju pa cemo videti ....a ne znam vise ni sam s jedne strane super sto ima i 6 brzina i plin, a s druge strane mozda mi i ne treba ali kad je ovako povoljno, dao bi mi ga za jos manje para nego s oglasa sto je ok, registracija istice za mesec dana, pa taman da uradim tad i prenos.....

@Axic gde gledas to za abs nikako da provalim....pa mislio sam da bar ovaj ima....to izgleda svi sa plinom nemaju :S

a za airbag jbg.bedak ali sta je tu je....nije idealan auto ali ne deluje los, ovaj s ovakvom konfiguracijom(plin,6 brzina) za ove pare tesko da cu da nadjem.....mada sediste vozaca treba novo skroz....

plus sto mu istice sad registracija.

gde se nalazi ovaj da svratim i ja da bacim pogled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvoj slici je sa ABS-om obeležio sam crvenim krugom gde da gledaš i da primetićeš razliku. Levi je sa ABS-om a ovaj desni tj. oglas koji si ti stavio koliko ja vidim nema ABS.

 

0c6bf87f98e8_800x600.jpg 865406a4353b_800x600.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je ovo napakovani sporting, broj sasije pa vidis sta kaze ePer . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zemunu,pa ne znam ni sam.....ovako ima malo ulaganja ali sve u svemu nije tako los, sta znam svaki koji sam gledao mu nesto fali nema bez mana za auto tog godista....jedino bas kakav je to bez abs-a pa makar i sto je kod nas kupljen o majko ne mozes da nadjes jednom sa komplet opremom.....:S

 

 

P.S. a da lik je zagitovao suvozacevu bravu jer su pokusali da mu je obiju jednom pa sad se i to vidi isto....

Edited by nexon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni deluje kao da je ta oprema klasicna, mislim pogledaj mu tablu, ta tabla je sa onog punta iz kragujevca,ispravite me ako gresim, ali ta srebrna na sportingu to godiste ima dole onaj kosi kao kutija da kazem, deo gde stoji cd sarzer ili bude prazno ako ga je neko izvadio, a ovaj ima pikslu malo gore i ima dole za casu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne verujem, ova klot Sporting oprema bez pragova, kačketa, felni se vodi kao Active Sport... Previše ulaganja bi bilo to, sedišta, 6stepeni menjač, volan, centralna konzola, obrtomer i još puno toga...

 

Da bi zagitovao rupu od uloška za ključ morao bi da farba cela vrata... Možda je to samo izgovor jer su vrata farbana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam brate ali generalno koliko ke dobar auto toliko je i ono ....u**an srpski receno.....videcu sutra sta ce majstor da mi kaze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li da prisustvo ABS-a gledam kao znacajnu stavku pri kupovini automobila?

 

Imam ponudu za Zastavu 10, 2009 godiste(i zar nisu prestali da ih prave 2008 pod zastava znackom?), atestirani plin do 2017, klima i el. podizaci, bez ABS-a i ostale opreme, presla 68.000 za 3050e.

Registracija istice za mesec dana, veliki servis nije radjen. I ako bih to uzimao, posto je proslo 5 godina, da li je pametno uraditi veliki servis odmah, ili ipak cekati 80/90.000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupovao Punta za sebe,nisam hteo bez ABS-a...Čak sam i jednog prodavca na polovnim ”naterao” da obriše da mu Punto ima ABS,jer nije imao :lol: .Mislim da je ABS značajna stavka

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam ABS ali mi ne nedostaje nesto, s` obzirom na brzine koje Punto razvija i potrebe naglog kocenja ... :D

 

Sto se tice velikog servisa, ne bi trebao da cekas i da se igras sa tim ... ti moras da ga radis sad ili sledece godine, a ovako mozes da izazoves veci problem i da te kosta skuplje ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj je isto bez ABS-a i mogu reći da sam prezadovoljan kočnicama, ako je ta cena za 5 godina star auto nemoj da razmišljaj nego uzimaj. Što se tiče velikog servisa svako radi različito, neko kaže na 60.000 nego na 80.000 tako da ti zbog samog sebe bolje odradi to i miran si narednih 4-5 godina.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima punto dobre kocnice ali mu fali jedno 300kg da bi kocio kako treba, inace se samo otkliza :D

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam na puntu abs, i smatram da abs nije bitna stavka....prioritet je klima, servo.

Vidi,skoro svaki ima klimu i servo,a sa ABS sistemom su dosta redji

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...