Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - cena, prednosti, mane, šta gledati / iskustva i mišljenja

Recommended Posts

Prodavac Punta sa kozom je neki pajser, i ne bih dalje komentarisao bahato ponasanje pojedinih prodavaca automobila.....vise moze reci @beli_punto posto je on isao da ga pogleda :)

 

Elem Sabac, grad na Savi poznat po preprodaji svega i svacega najlakse je opisati :D

 

Medjutim u skladu s tim vec duze vreme gledam jednog Punta , uvezenog iz Slovenije, pa me zanima Vase misljenje kako Vam se cini, jedino sto je ova hauba ili zamenjena ili farbana(znamo i zbog cega) ili je folija u pitanju, vidim da je i krov takav, oprema nije losa, za razliku od mnogih koji napisu da ima vazdusni jastuk za suvozaca, ovaj zaista i ima.....kako Vam se cini??

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4468461/fiat_punto_12_8v/

 

punto_sabac.jpg

 

I ima jos jedan koji se pojavio  pre nekoliko dana, deluje jako lepo, ali samim tim i sumnjivo kako je ovako sacuvan a toliko star....kako Vam on deluje?

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4529308/fiat_punto_12b_8v_nemac/

 

punto_nemac_sa.jpg

 

 

Prvi može da bude da je udaren napred, dok ne podigneš haubu i pogledaš koševe i kompletnu školjku, nećeš znati, a ovaj drugi mi deluje skroz korektno i GO! je dobra oprema, još za Nemačko tržište sa sivim enterijerom, za moj pojam skroz OKej..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima jos nekoliko zanimljivih na oglasima iz Sapca pa razmisljam da  bi onda jedan dan otisao sve da ih pogledam :)

 

Ovaj se pojavio novi na oglasima i ne deluje nimalo lose, samo ne vidim dobro jel zaista ima vazudsni jastuk za suvozaca kako pise ili nema...... + ima plin :)

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4558291/fiat_punto_elx_nov_hitno/

 

punto_plin.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima suvozački air bag vidi se na slikama a ABS možda i nema jer tu stoji raspršivač plina pa se i ne vidi da li ima ili ne.  Inače deluje solidno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, nema ABS, ne verujem da bi taj što je ugrađivao plin stavljao preko njega raspršivač... Pored malo izgrebanih branika ne nalazim mu nijednu preteranu manu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

O bre pa ja ne mogu da nadjem nijedan da ima klimu,obrtomer,abs, dva air baga i da nije neki izrazbijan i izrabljen maksimalno.....  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je HLX a ima samo air bag za vozača i nema ABS. Nemoj da ti oprema bude presudna, dovoljno je da imaš klimu jer većina koja ima klimu ima el. prozore i centralnu bravu  što ti je sasvim dovoljno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije sad presudno ali kazem voleo bi da to ima od opreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima jos nekoliko zanimljivih na oglasima iz Sapca pa razmisljam da  bi onda jedan dan otisao sve da ih pogledam :)

 

Ovaj se pojavio novi na oglasima i ne deluje nimalo lose, samo ne vidim dobro jel zaista ima vazudsni jastuk za suvozaca kako pise ili nema...... + ima plin :)

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4558291/fiat_punto_elx_nov_hitno/

 

punto_plin.jpg

 

 

Vozacevo sediste mu je izakano kao da je presao 300-400k, a na oglasu stoji "samo" 124k. Ja pre par meseci razduzih Punta sa 151.000 km a sediste mu je bilo kao novo, volan, papucice....ma sve a sluzbeni je bio.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrtomer ima svaki koji nije van a vanova je sve manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, mada imaju neki i koji su putnicki, secam se ovi nasi slepci su pre nekoliko godina pandu poceli da uvoze s tom tablom bez obrtomera, uzas kad vidim najezim se :D

odmah bi to promenio i stavio obrtaljku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što mora da se odjavljuje ako je ostvario pravo ili da bi ostvario pravo na penziju?

Ovo je netačno.

Stoga...

To je nešto zbog čega mu ne verujem ni reč više.

 

et beli_Punto

Druže, vrati se na moj post i post iznad gde nexon pominje Šabac.

Znači, da objasnim, moje pitanje je bilo:

AKO VEĆ IMAŠ TAKVO MIŠLJENJE O ŠAPCU (ŠAPČANIMA), ZAŠTO GLEDAŠ OGLASE IZ ŠAPCA?

Moj ex cimer je iz Jelenče, poznajem dosta ljudi odande, OK su.

sto se tice prvog dela posta:

Druga drzava, drugi zakoni, ko ce ga znati, mozda je stvarno tako kao sto kaze ... 

mada i to moze da se proveri.

 

sto se tice drugog dela, izvinjavam se, nisam procitao lepo vec odmah raspalio  :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sad vidim da je ovaj iz slovenije crno plavi udaren u levo krilo, skroz ulubljen..... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoo ne staj mi na muku molim te, ja dok se s mojim tatom nategnem da odemo da pogledamo neki auto to je strasno, te on radi, te ja, uzas....a kupio onaj 1,3 mjt?? :)

 

A jos sad najavili jos jedno poskupljene zbog provere kilometraze i ne znam ni ja sta, ima punto da kosta 2500e :@  kao da je nov....smor....stvarno su preterali i drzava i prodavci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma menjan mu je volan, jer su verovatno bili ispaljeni airbagovi, cisto sumnjam da je ova verzija bez obrtomera koja je verovatno bila van imala airbag za suvozaca verovatno je auto bio lupan....a i ovaj radio ne znam od koje je godine bio u ponudi u zastavi da moze da se doplati za njega, ali mislim da 2010 nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen lanac koji se menja na koliko km kod njega?

Vozacevo sediste kao da je pregazio 250 min . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni, što se estetskog dela tiče, deluje skroz korektno sve osim izgrebane šajbne od brisača..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugari treba mi pomoc,

 

Bio sam da pogledam ovog punta i ne izgleda lose, ima ogrbotiinu preko cele bocne leve strane kljucem, nije strasno u smislu bas izorano, ali je ipak ogrebotina i vidi se, ali to nije mnogo vazno, auto pali, sve fino ali je kvacilo tvrdo kao, vlasnik kaze da je tako kod svih sportinga, ja mislim da je ipak previse tvrdo, jel to znaci da je zrelo za zamenu, i ako jeste koliko to kosta otprilike?? Auto ima plin, nema atest, drugi je vlasnik kupljen je u srbiji, ima sest brzina, na sta da obratim paznju prilikom voznje?? sutra bi isao da ga provozam i detaljnije pogledam s majstorom. 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4298743/fiat_punto/

punto_a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko se sećam svog i svakog drugog punta kojeg sam vozio, kvačila su bila meka kao puter.. Video sam i ja ovog punta na oglasima, ja bih ozbiljnije razmislio o kupovini. Povoljnije je od nekog 8v punta, atest i da odradiš opet je jeftinije nego komplet plin da ubacuješ..

Samo ga detaljno sa majstorom pregledaj, neka vidi da li motor dimi ili ima majoneza..  Ono što se vidi iz aviona je da mu treba poliranje, a ako se završi na tome i tom tvrdom kvačilu, ja bih ga uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo oko 120 eur manje vise . . .

Nesto mi je to mnoogo jeftino.

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...