Jump to content
FAS Goran
boki

Plaćajte kazne

Recommended Posts

Ma ima neka sudska pisarnica za sve kazne koje se platu tu se ide obavezno, a šta ti znam u Srbiji je sve moguće, a svakako 100 sela 300 običaja. Ne znam tačno nisam platio kaznu više od 5 god. a vozim se svaki dan, ali znam kako su prošli prijatelji koji su skorije vreme plaćali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel - ahaaa, ti si odmah platio kaznu, mislio sam da je proslo tih 8 dana i da si dobio sudsko resenje. To onda posle bude IPR (izvrsenje policijskih resenja), a posto policijske pisarnice nemaju (jos uvek) izvrsenje kazni - to onda obavlja pisarnica prekrsajnog suda, i tu onda dodje do greske, jer prek. sud ne moze da prati uplate na ziro racun policijskih uprava. Da nisi platio u roku od 8 dana dobio bi to IPR resenje od prek. suda u kojem bi ti stajalo da jednu kopiju uplatnice treba da dostavis na salter pisarnice prek. suda. A kopija moze da bude i fotokopirana uplatnica, nema veze sto imas samo jedan primerak uplatnice...

@woodoo - oni u savskoj samo nisu znali sta da rade sa tvojom uplatnicom jer ti imas uplatnicu od policijske uprave Blace...jel tako, dobio si uplatnicu odmah na licu mesta? A to nije istina da mogu da prate, kod nas u Novom Sadu ne mogu da prate jedni druge a nalaze se na 15 minuta hoda a kamoli Bg - Blace

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde govorimo o situaciji kada se ne ide kod sudije za prekršaje. MUP u savskoj ulici u Beogradu je centrala, tamo su mi rekli da nije bilo potrebe da donosim uplatnicu i istu mi vratili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U savskoj su mi vratili jer su rekli da ce na izvodu videti uplatu, pa pretpostavljam da su ipak umreženi, tj moguce je da kazne idu na isti racun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pretprošlo leto uhvaćen u radar u u okolini Raške kada sam se vraćao sa mora, čim sam stigao kući otišao i platio u pošti, dobio uplatnicu i to je bilo to, nigde ništa nisam nosio, niti mi je šta stiglo posle toga, uglavnom sam sačuvao uplatnicu još neko vreme čisto iz predostrožnosti, uglavnom od onda sam registrovao auto još 2 puta, ne bi me pustili da ga registrujem da je postojalo nešto što nije regularno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu woodoo, nisu jos uvek, radi se na tome, osnovni sud je dobio svoju mrezu sad skoro i zove se libra

Sikter - to nema veze sa registracijom, to jos uvek nije zazivivelo, verujem da niti ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam išao u Sup po nalepnicu, vratiše jednog što ima neku neplaćenu kaznu, objasniše mu gde da se obrati da to izmiri, pa tek onda da dođe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Woodoo

OK hvala

@ milutin-NS

Ok razmeo sam... Ja danas vidim pandura na ulici i stanem s autom da pitam u vezi toga , kazu pa samo uplati cuvaj drugu uplatnicu i to je to, al sve nekako kao da ni oni neznaju 100 % tako izgledaju kad pricas s njima, kaznu sam dobio u Vrnjackoj Banji, a ove sam pitao za informaciju u Kraljevu

 

@ SikterBre

nista i ja cu da sacuvam pa ako dodje do zabune kod njih kao po obicaju imam dokaz

@ Bukvic

kao sto i sam kazes 100 sela 300 obicaja, svuda rade drugacije, kada je zemlja takva kakva je pa nisu svuda ista pravila

A da li je neko cuo nesto kao  rekli su ko plati kaznu u roku od 8 dana pola duga mu se brise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmatra se o tome, pošto je pre neki dan u Hrvatskoj stupio taj zakon, najverovatnije će i kod nas,, tj. lepo bi bilo, ali pitanje je vremena kad će to da bude..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ SikterBre

Da znas da bi bilo lepo , bar ako platis u roku pola da otpisu, moje misljenje vide da narod nema para bas pa daj sta das,samo nekako da uzmu pare, bar pola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danijele

 

za vece prekrsaje (skuplje) ljudi se vec kod sudije dogovore  ako moze na rate.

 

Moj brat je imao slucaj a i kad su ga ranije zvali za provodjenje policajac mu je rekao da placa pomalo.

 

Ja imam dve neke kaznice koje jos nisam u celosti platio pa placam po 1000-2000 kako kad i ne cimaju me jos.

Koliko sam razumeo kad imaju nesto na izvodu da si platio ne moze da ti recimo za 5000 kazne koju si delimicno platio da te  pozivaju na 5 dana zatvora(cini mi se da je 1 dan 1000 din) a ne mogu ni da smanje na ostatak "duga".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvanicno sudija moze da odobri najvise 3 rate, ali moze to malo da se proredi, placate koliko kada mozete, ali samo cuvajte uplatnice :)

Znam za price da se plati jedan deo kazne, a da se ostalo zaboravi...to je vec do referenata izvrsenja i toga kako rade svoj posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo cuvajte uplatnice malo duze, godinu ili dve. Mene su zvali telefonom da donesem uplatnicu na uvid pre nekoliko godina zbog prekrsaja koji sam napravio 2004 a kod sudije bio u martu 2005, kaznu sam platio nekoliko meseci kasnije kad se stekli finasijski uslovi :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Sad: Policija napisala kaznu taksisti dok mu je kriminalac držao pištolj uperen u leđa!

 

Begunac od policije naterao je pod pretnjom pištoljem novosadskog taksistu da ga vozi, koga je zaustavila saobraćajna policija i napisala mu kaznu, piše portal radija "021". Saobraćajci nisu primetili da je u čoveka kome su ispisivali kaznu sve vreme bio uperen "tetejac".

 

330541_ubica-foto-shutterstock_f.jpg?ver
 
Kako Ostojić kaže za 021, prihvatio je vožnju u Ulici Koste Mirosavljevića, gde mu je u automobil ušao mladić od otprilike 17-18 godina.

- Kada sam stigao na adresu, primetio sam policajce, koji su mi rekli da se vratim na stajalište. Međutim, kada sam okrenuo automobil, dečko je izašao iz sporednog ulaza, otvorio vrata i seo na suvozačko mesto. Kada je video da se policija okreće, izvadio je pištolj i naredio mi da vozim odatle - priča Ostojić. Uplašeni, ali pribrani taksista poslušao je naredbu i krenuo ka Žablju. Na uglu Primorske ulice i Temerinskog puta primetio je patrolu saobraćajne policije, i namerno prošao kroz crveno svetlo kako bi privukao pažnju na sebe. Kada je video rotaciju iza sebe, pomislio je kako je manevar uspeo, međutim, revnosni policajci nisu "pročitali" nijedan Ostojićev signal, već su mu hladnokrvno ispisali kaznu od 5.000 dinara.

 

- Najpre sam pokušao da izađem iz vozila, da se "dogovorimo", kako bih im rekao šta se dešava, međutim, nisu mi dozvolili uz obrazloženje da ne smem da izlazim iz automobila dok traje legitimisanje. Kad to nije uspelo, pokušao sam da napišem primedbu u zapisnik u kojoj bih objasnio da sam talac, međutim, policajci mi nisu da lida uzmem notes u ruke. A klinac je sve vreme držao pištolj ispod duksa uperen u mene - kaže Ostojić. Drama je bila gotova u Žablju, kada je taksista parkirao automobil ispred adrese koju je zahtevao mladić sa pištoljem. Ostojić kaže da se uputio u policijsku stanicu odmah nakon što je begunac izašao iz vozila, i prijavio slučaj.

 

Od novosadske policije radio "021" nije uspeo da dobije odgovor zbog čega je policija intervenisala na adresi begunca. Prema nezvaničnim saznanjima, mladić je potezao pištolj na svoje ukućane, koji su pozvali 192, ali je nasilnik uspeo da se "izmigolji". Kako 021 saznaje, u pitanju je osoba koja je odranije poznata policiji zbog brojnih krivičnih dela.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/387814/Novi-Sad-Policija-napisala-kaznu-taksisti-dok-mu-je-kriminalac-drzao-pistolj-uperen-u-ledja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre kazna od 5000 za prolazak na crveno? Ovde se ili novinar malo zeznuo ili je prica iz domena bujne maste doticnog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam nekad i rekao da je ljudima jeftinije...

 

U zatvoru jeftinije

Više od deset Smederevaca svakog dana, umesto plaćanja prekršajne kazne, izabere odlazak u zatvor. Od ukupno 2.600 predmeta u ovdašnjem Prekršajnom sudu za proteklih pet meseci, naplaćeno je tek nešto više od 20 odsto kazni, dok ostalima sleduju zatvor.
Besparica i inat, dva su najčešća razloga zbog kojih se građani koji su načinili neki prekršaj odlučuju da ga „odleže“ u ćeliji, umesto da plate državi.
Smederevac koji je na javnom mestu, bez dozvole, prodavao robu, kako bi zaradio crkavicu za život, nije imao 3.000 dinara za kaznu, pa mu je ona zamenjena zatvorskom. To je, ujedno, najniža novčana kazna preinačena u zatvorsku.
- U 2013. godini dobrovoljno je plaćena novčana kazna u 589 predmeta, dok je u 2.120 predmeta novčana kazna zamenjena kaznom zatvora - kaže sudija Olivera Manić iz Prekrašnog suda u Smederevu.
Ima onih koji ne poštuju rokove za plaćanje, pa im se dodeli besplatan pun pansion u zatvorenom o trošku države. Neki se, nakon što im zaprete rešetke, predomisle i plate. Ovde navode da čine sve kako bi građanima, u okviru zakona, olakšali da namire dug. Sudija Olivera Manić kaže da okrivljeni koriste mogućnost plaćanja kazne na rate, a maksimalno odlaganje je tri rate.

Čak 90 odsto rešenja o zameni novčane kazne u zatovorsku, navodi sudija Manić, doneta su zbog prekršaja Zakona o bezbednosti saobraćaja. U zatvor se ide i zbog nepropisnog parkiranja, nevezanog pojasa, komunalnih prekršaja, a ređe zbog ometanja javnog reda i mira. Zbog prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru, odnosno člana koji se odnosi na vređanje, učestvovanje u tuči i nasilju, čovek je odbio da plati 5.000 dinara, pa će provesti pet dana u zatvoru. Dan zatvora košta 1.000 dinara, a država dozvoljava da se „odleži“ maksimalno 60.000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatvor više nije kao što je nekad bio, znam lika koji je ležao 4 godine i opušteno ima fejsbuk i kači slike iz zatvora... Pričao sam i da je komšija isto odabrao da ode u zatvor umesto da plati kaznu za par saobraćajnih prekršaja koje je napravio odjednom, došao čovek i kao da nije ništa bilo... Lik koji je na mene pucao pre par godina, kasnije osuđen za teško ubistvo i još stvari mu napakovano da leži 18 godina, isto ima fejsbuk i stalno kači slike iz zatvora, što znači da nije njima loše toliko unutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upoznao sam nekog lika pre neki dan, skoro izasao sa robije :D  od 50 dana zbog voznje bicikla u pijanom stanju.Kaze prilicna guzva u prekrsajnom spava se na podu, na nekim dusecima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle onoga sto sam video, ako nekad platim kaznu stacu da me ceo forum sutira u dupe ... prolazim pored supa pre neki dan i tamo parkiran neki predrkani BMW serije 5 bele boje i na njemu pise saobracajna policija, star mozda 2 - 3 godine ... vi ako ste ludi placajte i idite u zatvor, ja to da finansiram necu !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vezem pojas, upalim svetla, pazim na ogranicenje i gde se parkiram, ne interesuje me nista ... ali da finansiram one nebuloze ne pada mi na pamet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio 30 dana u istraznom u Pozarevcu bez i jednog dokaza da sam ucinio to zasta me terete i epilog svega toga je sudjenje koje traje vec 3.5 godine i pokusaja da me osude za bilo sta samo da mi ne plate to sto su me hapsili,drzali i psihicki maltretirali i mene i moju porodicu.ali im slucaj vec dva puta pao u Pozarevcu i sada smo na Apelacionom u BG . a uslovi u pritvoru su ocajni i svako ko kaze da je normalno nije normalan. Hranu koju daju tamo ja nebi dao mojim kerovima. Smrsao sam za mesec dana 10 kilograma jer sam jeo samo sto su mi donosili od kuce i sto sam mogao da kupim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...