Jump to content
FAS Goran
boki

Plaćajte kazne

Recommended Posts

, mada sam cuo da ovi u smederevu nose auto cim vide da imas kaznu, pa dok ne platis 1000 dinara + troskove za odnosenje auta, nece da ga vrate

za smederevce mi je pricao lik koji naplacuje parking, da ove doplatne karte ne mogu da naplate pa ko plati plati ali da ako imas 4 doplatne da platis kad te sledeci put zatekne zovu pauka i odnosi ti vozilo i onda moras sve da platis i doplatne i pauka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači počeće i po tom principu da rade? Čuo sam da po Kragujevcu imaju one zezalice što zaključavaju točak i valjda ako do uveče ne platiš da ti otključaju dolazi pauk i tovari auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mishinium

Nisam siguran šta si dobio od suda, ali ako si dobio "rešenje na osnovu verodostojne isprave" imaš tri dana da pošalješ žalbu nadležnom sudu. Žali se, i u žalbi tvrdi suprotno, Tako će ovaj proces da pređe u parnični, a u međuvrmenu ili nađi advokata, ili dobro prosurfuj, namnogim forumima je ova tema već obrađena.

Svakako se OBAVEZNO žali, jer ako to ne uradiš, presuda postaje pravosnažna, a onda više nije nadležan sud, već sudski izvršioci, koji najčešće ni ne znaju (niti ih zanima) razlog prinudne naplate.

Znas sta mi je cudno? Sto je racun za uplatu sudskih troskova isti kao i onaj za naknadu parkiranja. Racun parking servisa kod banke intese. Zar se sudski troskovi ne uplacuju sudu?

Takodje mi je cudno sto je pecat suda na resenju odstampan i preko njega samo lupljen neki faksimil neke sudije tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to izgleda neki ozbiljan kriminal :) Naravno da se kazne uplaćuju državi na državni račun koji počinje sa 840-...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MISHONNIUM Nabavi neke tablice koje se ne koriste ili su istekle pa ih cicak trakom ili na magnet nakaci preko svojih kad parkiras i bas te briga,neka pisu kaznu nekom tamo. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam o tome Dr.tuborze, ali to je kriminal.

Lakse bi mi bilo samo skinuti svoje tablice ali sta cemo sa nalepnicom?

Ona govori sve.

Sve u svemu resio sam da platim bandi kaznu. Nemam ni zivaca ni vremena da se vucaram sa njima po sudovima i potencijalno generisem jos veci trosak.

Narod je davno rekao "sut (jedan bez rogova) se sa rogatim ne moze bosti"

Verovatno oni rade po nalogu grada i imaju jace advokate nego bih ja mogao imati ikada. Drugo, nasi zakoni se mogu interpretirati po potrebi. Doziveo sam to kod sudije za prekrsaje.

Dok se ne skupi masa koja ce se pobuniti protiv ove pljacke nema od toga nista.

Ja opet pozivam ko je voljan da izadjemo i kazemo sta nam smeta.

Harac parking servisa i takse na kubikazu pri registraciji bile bi mi na prvom mestu.

Ova uprava je shebala svako normalno sredstvo punjenja budzeta pa sada udri po nama vozacima i vlasnicima automobila.

Sta je sledece, zaplenice mi stan ako ne platim kablovsku? Imam li ja pravo da zaplenim imovinu svih onih koji meni duguju?

Ova drzava je doterala "cara do duvara" i ako budemo cutali nadrljali smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet pozivam ko je voljan da izadjemo i kazemo sta nam smeta.

izasli bi ti ja i jos dvojica dokonih ... a sto se tice placanja ne bi im platio pa makar morao da se polijem benzinom i upalim ispred skupstine ... iz inata i zato sto nemam odakle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ne znam sto se toliko opterecujete tim kaznama. Ja godinama ne placam kazne za parkiranje, nisu me do sada tuzili. Danas sam produzio registraciju jednog automobila i nikakav problem mi nisu pravili iako imam bar dvadesetak kazni koje nisam platio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis Sindrom, upravo tu lezi dokaz da nesto nije u redu.

A sta bi radio da ti se desilo kao meni? (nije iskljuceno da nece)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicna situacija je i kod mene kao i kod @sindrom to jes pre mesec dva su mi poslali pretece pismo da im dugujem oko 25000 a pre 10-ak dana da im dugujem dve doplatne karte.Za sada ne nameravam da platim a ovih dana treba da registrujem auto pa cu videti uglavnom prosle godine nije bilo problema iako sam i tada imao vise komada neplacenih :D.Sve ovo je slao parking servis a iz suda nisam nista dobijao.E sad sto se tice tih brojeva racuna i ja mislim da se sudski troskovi uplacuju na drugi racun.U svakom slucaju mozes da proveris da nije neka zajebancija.

Edited by Ddd

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Smederevu provereno te nece tuziti parking servis nego kada ti se nakupi 5-10 cestitki onda cekaju da te neko od sluzbenika spazi negde i umesto da ti pise kaznu, pozovu pauka koji ti odvuce auto. Onda bude plati kazne i pauka, dobijes auto.... i tako...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam, angazovacu jednog dasu, sindikalnog advokata da malo procacka za mene.

Kaznu sam platio, ali ako ima osnova, tuzicu ih samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi objasni u vezi placanja kazne sa saobracajni prekrsaj?
kazna je za nevezivanje pojasa.
Pise da mora da se plati u roku od 8 dana ili znase sta sledi, platio sam u banci kaznu i jedan nalog od uplate sam zadrzao...jel ima tu jos nesto ili to je sve?

zapisnik  i druga uplatnica ostaju kod mene? ili to mora da se nosi u SUP,sud ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve, ne moras da ides u MUP. Zamisli da te kazne na putu, negde u Srbiji, a ti platis u Kraljevu posle par dana, suludo bi bilo da im nosis uplatnicu. Videce na izvodu i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa kaznama.

Uplatis malo i ne cimaju te posle posto si nesto platio.

Pa placaj po malo kad imas i koliko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel88

U tvom slucaju trebao bi da dostavis uplatnicu sudu, tako ti i pise u resenju. Mandatne kazne (laksi prekrsaji) u sta spada i ovo tvoje - njih rade policijske uprave i sud ne moze da prati uplate na njihov ziro racun, tako da moze da ti se desi da od suda dobijes neku opomenu ili slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije napisao sta pise u resenju. Mene su uhvatili u Blacu radarom, 5 km/h prekoracenje. da liuplatnicu. Ja je odneo u Savsku i rekli mi da sam dzabe dolazio, da prate placanje na izvodu. Uplatnica bez izvoda ionako ne znaci nista, i retko ko prihvata samo nju kao dokaz o uplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Woodoo

 

ok evo sta pise 

 

da nije koristio sigurnosni pojas za vreme upravljanja vozilom

Kontrolisano lice se poziva da plati izrecenu novcanu kaznu u fiksnom iznosu u roku od 8 dana, od adana urucenja ovog zapisnika, preko prilozenog naloga za uplatu. Ukoliko ne plati izrecenu novcanu kaznu u naznacenom roku, ovaj zapisnik istekom tog roka, postaje zahtev za pokretanje prekrsajnog postupka, te u skladu sa clanom 291. stav 1. zakona o prekrsaijma ,istim se urucuje poziv dana tog i tog mesto to i to  bla bla da doje radi vodjenja postupka.

Ja sam platio punu kaznu juce u banci i kod mene je ostao drugi nalog za uplatu i zapisnik, mislim da je to sve
 

@ bglion

Kako to placanje na rate? zar i to moze?

@ milutin-NS

pa ako dostavim uplatnicu sudu posle ja nemam dokaz da sam platio...zamisli dodju ponovo da naplate kaznu a ja nemam dokaz o uplati, a odes u sud oni zaturili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas to ide ovako. Kad platim kaznu sa uplatnicom i rešenjem kod sudije za prekršaje. On na poleđini rešenja lupi pečat "plaćeno" upiše odgovarajući iznos i datum, uplatnica ostaje sudu. I kaže ovo čuvaj naredne dve god. I to je dokaz ako dođe do greške pa stignu policajci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...