Jump to content
FAS Goran
boki

Plaćajte kazne

Recommended Posts

drugar je prodao svoj auto,kupio drugi kome je isticala registracija za 10ak dana,i resio da ga registruje,otisao u sup i molim lepo dobio je ljubazan odgovor sa saltera:dok ne platite kazne nema registracije xaxaxax

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato je vuk registrovao auto na kevu :D :D

pa kad zaustavi interventna, pita ciji je auto, ja kazem MAMIN hahahhaha

a kazni neplacenih imam podosta, mogao bi da otvorim i registrator samo za njih :)

mada mnoge su vec zastarele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma idi bre sad su sve povezali nema vise zezanja, parking saobracjni prekrsaji, sve te saceka na registraciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

videcemo u maju, kad dodje red na registraciju :)

nadam se da i dalje vezuju sve na ime a ne na tablice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bre, samo neka gaze. Ljudi voze ko dripci, bezobrazni su, bezobzirni, ponašaju se kao da je sav saobraćaj ogranizovan samo oko njih - bar da umeju da voze, nego nemaju pojma. So, prosečan vozač u gradu je velika potencijalna opasnost, zato i imamo toliko problema i nezgoda. Nadam se da će podjednako strogi biti i prema pešacima, bauljalju po saobraćajnicama ko drogirani, čak i ako imaju trotoare okolo, prelaze ulicu gde im padne napamet, a ako imaju pešački prelaz ko banda prelaze na sve strane neorganizovano, čime prave problem ljudima koji bi da ih puste, ali prosto ne znaš kako da pustiš pešaka kad ti jedan obilazi auto spreda, jedan pozadi, treći trči i hvata dijagonalu jer mu beži bus, itd...

Što se mene tiče, ja bih sve to po ušima, ako ja mogu da vozim skoro pola života i beskonačno kilometara, i da za ove godine imam jednu ili dve kazne, plus jedno pogrešno parkiranje (zaboravio da produžim zelenu zonu SMS-om), siguran sam da to mogu i svi ostali. Ne vozim ni polako, niti narušavam organizaciju saobraćaja na bilo koji način svojom vožnjom - štaviše, uglavnom sam najbrži u saobraćaju, pogotovo kako uslovi krenu da se degradiraju.

Jedva čekam novi zakon i malo reda, muka mi je više od nas samih - veoma nekulturnih i sasvim neodgovornih. Niko nije svestan da sedanjem svaki dan u kola i okretanjem ključa repetirao dva pištolja, jedan uperio u onog ispred sebe, a drugi sebi u glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se u potpunosti, ali, postoji jedno veeeeliko ALI taj zakon kao i svaki drugi nema ko da sprovede! 70% pandura su sa brda sisli cobani koje zanima samo da uzmu kesh, cast izuzetcima koji su zasluzili postovanje!

postoji jos jedno ali, a to je imbecilnost pojedinih delove novog zakona, recimo: polukruzno okretanje u tunelu ili na most 2poena, bezanje sa lica nezgode 5poena, ne upaljena svetla nocu 14poena?!!? WTF?!?!

ovo je samo jedan primaer, slusao sam coveka sa saobracajno fakulteta koji je izjavio da novi zakon sluzi iskljucivo i samo da se uzme vise para, a da nijedan veliki problem nije resen

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vazda problem u Srbiji. Neznanje - od glave do repa, svakog sistema. Kako god bilo, situacija je sad alarmantna preko svake granice apsurda, a ništa se ne preduzima.

Mada moram da se složim sa tobom, nisu u stanju semafore da našteluju, a treba im prepustiti ljudski život.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom bih se slozio sa vecinom kometara na ovu temiu!

Zakon sam po sebi je uslov (koji je potreban) da bi se uvelo malo reda, a kad stanu da pljuste pare za kazne, negativni poeni i robija onada ce biti i dovoljan uslov da se nesto promeni u svesti svih ucesnika u saobracaju!

Rasprava oko toga dal' je zakon dobar i zasto je pravljen nije merilo njegovog kvaliteta, ali jedna stvar je sigurna a to je da je ovaj sadasnji ZOBS prevazidjen sa svih aspekata i ovaj novi ce biti bolji makoliko bio los! Naravno kad se cita sadrzina zakona, posebno deo oko zaprecnih kzni za pojedine prekrsaje, zakon izgleda bombasticno i zastradujuce posebno ljudima koji su navikli na ovaj sadasnji.

U principu ovaj novi zakon sankcionise i sadrzi sve saobracajne prekrsaje kao i stari samo sto je novina ovo sa poenima i nekim novim resenjima koja su prepisana iz evropskog zakonodavstva!

Cilj zakona treba da bude preventiva, a ne samo puko kaznjavanje, zato je za one koji su savesniji i napravljena ova opcija sa poenima, a za one manje savestne sve do robije!

"polukruzno okretanje u tunelu ili na most 2poena, bezanje sa lica nezgode 5poena, ne upaljena svetla nocu 14poena?!!? WTF?!?! "

Da se ja pitam i ova prva 2 bi bila sankcionisana sa po 5 poena jer su to visoko rizicne radnje koje mogu da izazovu nesrece sa teskim posledicama, a za bezanje sa lica mesta krivicna prijava bez obzira o tezini nezgode! Ovih 14 poena za neupaljena svetla nocu mozda na prvi pogled izgleda puno, ali ako se uzme u obzir da je losa ili nedeovoljna ili potpuna neosvetljenost saobracajnih sredstava veoma cest uzrok udesa sa fatalnim ishodom, je sasvim ok. Podsetimo se da je i starim zakonom to bio saobrecajni prekrsaj, a posto je kako sam vec napisao to dovodilo do velikog broja udesa zato je i sankcionisano tako!

Ped svega ovoga novi zakon donosi vise reda i u delu dvotockasa, pa ce biti tacno precizirano koja dozvola je potrebna za upravljanjem motorom odredjene sange, sto do sad nije bio slucaj a i motociklisti su cesti ucesnici nezgoda!

Takodje oni koji budu polagali vozacki ispit po novom zakonu i dobiju B kategoriju nece moci da vuku prikolicu, za to ce im biti potrebna dodatna obuka i ispit (prakticno potkategorija) i to ce im biti upisano u vozavku dozvolu!

Ima tu dosta novina koj su plod istrazivanja, a sve u cilju prevencije i povecanja saobracajne kulture!

Meni konkretno smeta sto je zakon doslovce prepisan iz EU zemalja i u njemu mozda ima neke oblasti koje i nisu najadekvatnije resenje za neke probleme sa kojima se mi ovde susrecemo jer mi jel te, nismo Evropa ni po standardu ni razvijenosti ni ..., pa zato i nije najadekvatnije resenje.

Trebali su nasi strucnjaci da naprave studiju i da tacno vide koji su najveci uzrocnici nezgoda sistemom gradacije pa da ovaj zakon prilagode nasem podnevlju, mislim da bi to dalo vise rezultata u pravenciji i smatram da zakon ne bi trebalo da bude sredstvo za punjenje budzeta vec instrument koji ce preventivno da deluje na smanjenje broja nesreca!

U Francuskoj, upotreba mobilnog telefona u voznji se kaznjava sa 600 eura i ne znam tacno koliko poena, ali nakon nekog vremena se doslo do podatka da je upravo ovo uzrok cak 60% nezgoda kod njih, pa je dodat amandman da se za izazivanje nezgode usled upotrebe mobilnog telefona u vreme voznje odgovara krivicno a zaprecena kazna je od 30 dana do 5 godina zatvora!

Sto se tice toga, ko ce da sprovodi zakon? Ja se tu ne bih previse brinuo, ima dovoljno pismenih policajaca i a to, a i kod njih ce biti promena u sistemu rada i prilagodjavanje novim uslovima i kriterijumima!

U svakom slucaju ja se radujem skoroj raspravi u skupstini o ovom pitanju i verjem da ce zakon proci i poceti da se primenjuje sto pre jer je ovo sto sada imamo haos, a delom je i posledica zastarelog i prevazidjenog zakona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo, ali kad oni nama urade evropske puteve, i kad se ne budu vozili automobili stari 30 godina nek uvedu i evropske zakone. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se apsolutno, cak sam u prethodnom postu napisao da je to mana zakona jer je previse evropski a da smo mi po standardu, razvijenosti, ... sad dodajem infrastrukturi i opet .... daleko od iste!

Ali nesto mora da se promeni jer ovo stanje na putevima je haos, a mislim ako bi sami probali da se promenimo makar malo, bilo bi mnogo bolje!

Edited by chila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg nadlezni ne razmisljaju o nekim stvarima na pravi nacin, npr sto ne naprave u svakom vecem gradu negde stazu za trke koja ce biti izdvojena izvan grada? Siguran sam da bi se smanjilo manijacenje po ulicama. Zakon treba da se menja, ali isto tako zakon treba da vazi za sve. I ima tu jos mnogo stvari koje sad nemam vremena da nabrajam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo neka se taj zakon usvoji.Praksa `jedna crvena resava sve` mora prestati kad tad. I dalje ce ljudi ginuti na putevima, ali u znatno manjem broju. Mora se nesto uraditi po tom ppitanju jer je postalo u saobracaju strasno.Em se vozi gomila krseva po putevima em ima stoke koja ne mari za tudji zivot...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma idi bre sad su sve povezali nema vise zezanja, parking saobracjni prekrsaji, sve te saceka na registraciji

To nije tacno reaperu ja sam dobio kaznu za parkiranje u Nisu tri meseca pre registrovanja naravno nisam platio vec sam je na mestu pocepao i jos plus nisam platio 7000 dinara za prekoracenje brzine, a registrovao sam auto bez ikakvih problema, ili jos nisu povezali sve ili sam ja izuzetak mada ne verujem i kazna za parkiranje i saobracajni prekrsaj tesko da je slucajnost zar ne, inace pre mesec dana sam registrovao auto.

samo da te ispravim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si te kazne dobio tri meseca pred registraciju, može se dogoditi da to nije prosleđeno policijskoj upravi... možda te sačeka pri sledećoj registraciji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kako nije stiglo pa ne ide kazna peske iz Nisa za BG :) a sto se tice saobracajnog prekrsaja bio je pre vise od godinu dana par dana posto sam registrovao auto prosle godine i nikakvih problema ove godine nisam imao kad sam registrovao auto.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem pre neko vece iz Pozege ka Beogradu i u Ljigu me zaustavlja pandur.

Dokumenta, jel sve ispravno i tako ta glupa pitanja, i kada nije imao sta da mi pise kaze: Niste promenili mesto stanovanja u vozackoj, ja kazem pa studiram u Beogradu i tu sam prijavljen ali sam iz Pozege, auto mi je registrovan na Beograd a i licna mi je na Beograd. A on ni 5, ni 6 nego prijava sudiji za prekrsaje, kaze kazna ti je od 5-25 hiljada. Pet godina sam prijavljen u Beogradu i ovako vozim kola sve te godine i sto je najzanimljivije 5 godina registrujem kola i zaustavilo me je preko 50 patrola i niko mi nije rekao da moram da promenim prebivaliste u vozackoj, i tako on meni napise prijavu, ja ne potpisem i to je to. Sta mislite, da li nekako mogu izbeci kaznu ( otezavajuca okolnost je da sam imao zabranu zbog alkohola pre 5 godina).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas na povratku iz BG, vozio je kolega koji je mnogo staloženiji i mirniji vozač od mene.

Ispred omiljenog mesta, sačekuše lokalnih policijskih patrola, nekoliko vozila ispred nas je usporilo plašeći se radara, iako je ograničenje i dalje 80. Kako niko iz suprotnog pravca nije nailazio ovaj moj kolega krene u preticanje, polako, par vozila 2 ili 3 (ovo je ključno), al se više ne sećamo, sve do kamiona koji je išao brže.

Zaustavi nas patrola posle skoro 1km. Razlog preticanje kolone vozila. Kad ga pitasmo koje kolone kaže 3 vozila su već kolona. Napravi zapisnik.

Put je bio ravan i pregledan, linija isprekidana, brzina ispod ograničenja.

Sa mesta odakle je gledao ovaj magarac nije mogao da uzbroji vozila zbog udaljenosti i kamiona koji mu je zaklanjao vidik.

Ovo ne doprinosi bezbednosti saobraćaja.

Šta će tek biti kad se počne primenjivati novi zakon. Znamo kakva nam je policija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ja uvek kad pretičem pravim slalom između automobila da mi ne bi tretirali kao preticanje kolone... iskustvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je preticao 3 automobila to je vec kolona vozila i tu je ker upravu, sve to pod uslovom da jeste preticali 3 automobila, jer to je kolona i u ovom starom a bice i u novom zakonu.

Sve je jasno prekrsio je zakon i mora kod sudije za prekrsaje, sorrry ali ovaj pandur je upravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ako je preticao 3 automobila to je vec kolona vozila i tu je ker upravu,

Ma nije fora u tome.

Da je trebalo da izbroji 5 on bi toliko i izbrojao. Rešio čovek da naplati, iako nije mogao da broji kroz kamion i sa te razdaljine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta je rekao, kako je uspeo da izbroji te automobile? Jel' rekao da je sam brojao ili da je imao neku asistenciju? Ili nije ništa rekao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro jeli on preticao 3 ili vise vozila, ako jeste ker je upravu, sad malo zezas za 5 automobila nece nijedan tako nesto da radi ako stvarno nije tako to su gluposti, ja verujem da je tvoj drug stvarno preticao kolonu vozila i zato je policajac naplati kaznu, nemoze on tebi da pise kaznu ako si preticao dva automobila pod uslovom da su se stekli svi odgovarajuci uslovi za BEZBEDNO preticanje.

Budi iskren i priznaj koliko automobila u nizu je preticao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam platio kaznu za prebrzu vožnju. Dozvoljeno 60, a ja išao 73km/h...

Sedeli panduri u malom tamnoplavom džipu starom jedno 20 godina, ispred kafane (na ulazu u Starčevo)...

Zaustavim me saobraćajac i kaže: "Radarska kontrola, molim vas dokumenta" ali krajnje ljubazno... "Molim vas dodjite do vozila da pogledate radar".

-Ja izadjem i odem da pogledam radar u džipu. Pokaže meni ovaj drugi što je sedeo u kolima lepo snimak, mota snimak napred, mota snimak nazad i kaže:

-"Evo gosp. vidite da ste išli 73km/h, i kada ste videli kolegu na putu usporili ste na 55km/h (što je tačno, jer sam tako i uradio), kod ovog radara ima samo dve opcije, ona treća na žalost ne postoji. Ako imate novca možete platiti na licu mesta, ili vam mogu napisati prijavu."

-Ja njemu "a da se mi ipak nekako dogovorimo"...

-Kaže on "Vidite gospodine, ovde na snimku se sve vidi i piše. Ima GPS kordinate, vreme, brzina, redni broj snimka... Ako ja obrišem ovaj snimak, posle će mene u centrali da pitaju gde je snimak 0061, pošto se sve to ubacuje u centralni računar i sinhronizuju se podatci sa snimaka i proverava se prema GPS kordinatama položaja radara, kolika je dozvoljena brzina na tom mestu..."

-Ja još jednom "da se mi dogovorimo", a on meni opet "stvarno mi je žao.."

Ja šta ću, izvadim 3000 din iz novčanika, i platim... On meni lepo da priznanicu... I to je to... Nisam ništa potpisivao, samo sam dobio priznanicu na kojoj piše i moj broj tablice...

Moram priznati da su oba pandura bili krajnje ljubazni i čovek mi je lepo pokazao kako radi radar... I nekoliko ištampanih snimaka kako ljudi voze i 199km/h "negde na teritoriji Pančeva".

A najveći trik je sledeće.

- Pitam ga ja: "A šta je sa motoristima, zašto njih ne zaustavljate sa ovim?"

- Kaže on: "Tu je najveći problem što motori nemaju napred tablicu, pa dok on izadje iz kola da ga zaustavi on proleti, i ne stigne da okrene radar da ga snimi od pozadi da se vidi tablica..."

Znači svi treba da kupimo motore i da vozimo 200km/h i nemogu nam ništa... Glupi zakon... Šta da se radi...

Malo sam ga odužio ali šta ću, barem sam sredio letvu volana :rofl: :rofl:

Pozdrav...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće i 50 od decembra tuda, neće uopšte da se isplati ići kolima na relaciji BG-PA. Turi onu pištalicu, pa neka zapišti na 65. Siguran sam da te za toliko ne bi zaustavili, a realno između 65 i 73 je zanemarljivo vremenski, a 3k dindži je veoma dosta piva. ;)

Što se bajkera tiče, nemoj da im zavidiš, oni mahom presude sami sebi pre ili kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...