Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo 1.9 JTD 16v - pad napona i rikverc

Recommended Posts

Mislim da nije do prekidaca. Ali to proveris tako sto prespojis raj dzek direktni sa zicom pa vidi da li opet brljavi, ako i tada brljavi a verovatno hoce, onda proveri zice koje ulaze u dzekove od stopaljki, tj prvo odkaci jednu stopku, pa ako i dalje zeza onda drugu da vidis u kojoj je problem, pa ako je u nekoj od njih onda promeni sijalice, mozda je do njih. Ako nista od toga nije onda je negde instalacija sto moras redom ispratiti i proveriti ili zadnje ujedno u najgore body ecu, to je ona siva kutija iza rable sa osiguracima, na kojoj stoji OBD konektor, ona je spojena sa osigurackom tablom ali se odvaja od nje, drzi se zabicama za nju. Nadam se da je nesto do sijalica ili dzekova na stopaljkama, dobro njih pregledaj da se nisu topili.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako danas sam izdangubio zrelo sto sam trebao da radim odlozio sam i lezim u auto od jutros  situacija  je sledeca  sve funkcionise dok nestavim dzek na prekidac na menjacu  cim ubodem dzek  i upalim auto  koliko pokusam da ubacim u rikverc odmah se izgubi struja i ugasi auto  kad otkacim dzek od prekidaca sve radi  normalno  i sad cu da vozim bez rikverc svetla   jer  izgleda prespaja prekidac ili odvodi na masu   ali sad imam sumnju da lineprespaja  pozadi u stopkama  rikverc svetlo i  stop svetlo  pa da pravi ovu kalabuku  inace  konektor vise nevracam na prekidac jer moze nesto da izgori  na autu nebih da rizikujem  moracu do druga elektricara da svratim da mi pogleda pazjivo instalaciju jer bojim se spojeva naj vise  ako je prekidac problem to cu kupiti i zameniti  samo da nije do spoja . :question:  :question:  :question:  :question:  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

resio sam problem vise nema gremlina  prespojio prekidac  na menjacu  kupio nov 650 din  vise nema problema . :)  :guitar:  :guitar:  :guitar:  :guitar:  :unworthy::guitar:   :band:  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si prosao :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jos nesto  vozio sam nekoliko dana sa otkacenim dzekom od pekidaca  i nema nikakve greske   tako da sam mogao i bez njega samo sto ne bi imao rikverc svetlo   ovako sve radi   a evo i slike  malog djavolcica

 

 Fotografija0112.jpg

 

   :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, nema nikakve prijavljene greske.

A pored toga sto nemas rikverc svetlo, ne pali se ni zadnji brisac automatski kada ubacis u rikverc (ako su prednji ukljuceni) ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino me interesuje sema instalacije  od menjaca do rikverc svetla kako ide kroz ceo auto ako bi to neko imao da mi pokaze bio bih mu zahvalan .   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu da ti nadjem na eLearn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde brate  unapred  sam zahvalan i ako ne  nadjes  ali znacilo bi mi dosta  da vidim gde putuje i sta sve ima na putu mislim od releja i tako redom .  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje za sve  desava mi se to sam slucajno primetio  da kada  ubacim u rikverc  da mi se malo smanje svetla mislim utaje na instrument tabli  a kada izbacim iz rikverc pojacaju se  mislim na skazajke  i displej   ali ne uvek  dali  se to desava kod ostalih ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lije u pitanju  da je negde  labava masa ? ili sta ?

 

Kao da  mi rikverc  svetlo povlaci veliku struju  po nekad ne uvek  ali samo na tabli se primeti   inace bilo sta da ukjucim ventilator svetla  bilo sta nista se nedesava samo  kad ubacim u rikverc  to se  desava ali ne uvek od prilike na svako trece cetvrto  paljenje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim  da to nije normalno  jer to ukazuje  na neki spoj  jer rikverc svetlo nije veci potrosac od duga svetla sa ujedno ukjucenim ventilatorom u kabini na 4   znaci sve potrosace ukjucim i nista se nedesava samo kad ubacim u rikverc to se desi ali ne uvek  to me buni ?   :question:


I ja sam primetio da mi malo oslabi osvetljenje kad ukljucim plafonjeru, ili kad sa pozicije prebacim na kratka...

al ti se to samo  desi  trenutno ili ko kod mene kod mene dok neizbacim iz rikverc  tabla slabije svetli cim izbacim iz brzine sve normalno ?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa Loose Connection...

 

Ponekad se dogodi da na prvo paljenje u danu (uglavnom kada ga ne palim dan-dva-tri) izbaci Loose Connection, pritom popali gomilu lampica. Rekao bih da ne prepoznaje tada ni kod sa kljuca, s obzirom da mogu da verglam do sutra i nece da se upali. Pritom ozbiljno vergla, ne vidim neke naznake da je akumulator oslabio sa naponom.

 

Posto sam imao problem sa kontaktima na Body kompjuteru pomislio sam da su oni, pa sam probao malo da chuknem u shinu na koju je usrafljen body i osiguraci i to je pomoglo. Kasnije vise nije pomagalo. Tako u ocaju i besu primetim da je zapravo najbolje mesto za chukanje levo od volana.

 

Citajuci ovu temu, pretpostavljam da je problem srodan sa napisanim u ovoj temi. Da li se neko susreo sa ovim problemom kao kod mene? Da li da problem trazim u kontakt bravi, ili tu u predelu gde ga cukem ima neka masa ili nesto pametno?

 

EDIT: Zaboravih da kazem, posle kada upali radi najnormalnije. U istom danu mi do sada nije ponavljao taj problem.

Edited by Bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...