Jump to content
FAS Goran
BaneT

Punto mk.1 & mk.2 - stanje svećica / koje svećice?

Recommended Posts

Prošle godine menjah svećice kada sam pazario auto.....svećica na prvom cilindru je bila zauljena a ostale 3 normalne.

Prekjuče sam menjao opet ceo set i sada su sve normalne.

1.2 8v motor.

Kako to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde da ponovim.kod tog motora zna da pusti ulje na dihtungu poklopca ventila,cepu za sipanje ulja ili creva od ibera i skupi se na glavi motora kod prve svecice najcesce.kad odvrnes svecicu ulje se zalepi pri skidanju i eto masne svecice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, interesuje me da li ima neke prakticne razlike izmedju NGK DCPR8E i DCPR8E-N svecica. Uzeo sam ove prve a kasnije video da za moj model punta 1.2 16V 59kw 2001. idu ove sa oznakom -N na kraju. Da li je neko imao prakticnih iskustava sa ovim modelima, da ne bih bez veze jurio ove druge i kupovao ako nije neophodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa nasao sam da ovo -N znaci strong ground electrode ili special ground electrode a toplotne vrednosti su valjda iste to je broj 8.

Znaci verovatno je razlika u konstrukciji elektrode uzemljenja pa ne znam da li je to neka bitna razlika izmedju njih ili marketing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

na autu su mi NGK BKR5EZ svećice sa kojima nisam zadovoljan, ili bar ja nisam nasao kvalitetne. Kada sam uzeo auto pre dve godine, zamenio sam svećice, kablove nisam, ali punto je peglao brzine lepo neko vreme. Prosle godine nakon 14000km resih da ih zamenim pred more, i stavih iste. 1000km super isao puntic, nakon toga ponovo cimanje gasa pri menjanju brzina. Presao sam ponovo 15000km i hocu da iz zamenim, jer me vise nerviraju, a i ugradio sam plin. Menjao bih NGK. Koje bih recimo BOSH-ove mogao da stavim i na koliko vi menjate svećice? Stavio bih neke za većom temperaturnom vrednošću pošto sada imam plin ugradjen.... E, da, poručih i preko neta ako neko ima dobra iskustva sa nekom radnjom da prodaju kvalitetne svećice... Koje kablove bih mogao da zamenih, jer ih nisam menjao od kada sam uzeo punta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama, probacu sada sa ovim Bosch-ovim, da vidim da li ce biti promene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je bila slična situacija LPG pa trza. Stavio sam iste te NGK svećice kao i ti i Beru kablove i za sada radi sve ok (12.000 km). Čuo sam da je preporuka da se za LPG menjaju svećice na 15k a kablovi na 30k.

NGK ima i posebne svećice za LPG sa kojima se prelazi 100k (???) ali nisam našao nikoga da potvrdi da čemu valjaju. :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da izdrze 100k na gasu. Mogu i da se koriste klasicne svecice, samo predlazem i na novim smanjenje zazora za 0,1-,0,2mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo bi samo NGK, za 1.8 16v motor idu BKR6EZ, to je oznaka i to je ok, ali hteo bih da probam sa nekim boljim, racing ili iridijumske, ili tako nesto, ima li opste svrhe pokusavati, i sta bi time dobio?

I kako ih onda trazim, gledao sam na mass company, iridijumske sve imaju neke skroz drugacije oznake, a o racing i da ne pricam...nemam pojma koje bi isle onda za 1.8 16v? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam pouzdano da njihovi grejaci za MJTD nevaljaju i da su kratkog veka kad se ispostavi znaci ni svecice nisu nista bolje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zna li neko neko neke dobre svecice za punta 1.2b 8v 2002 ?Pre jedno 2 meseca sam stavio nove svecice i jedva sam 1000km presao i trese nesto na ler opet...al prosli put su mi ovde neki preporucili svecice kao fabricke od punta novog a nadam se da znate da nisu iste...hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari treba mi pomoc...Koje svecice idu na punta 2002 god 1.2b 8v ? vec su mi neki rekli al od novog punta sto nije tacno...hvala unapred

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari treba mi pomoc...Koje svecice idu na punta 2002 god 1.2b 8v ? vec su mi neki rekli al od novog punta sto nije tacno...hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se pojavila dilema oko svecica,a u NGK katalogu sam nasao da za punto mk2 8v od 2000 tog-2004 tog godista sa br motora 188a4000 idu BKR5EZ,a u uputstvu za upotrebu u delu gde su tehnicki podatci za vozilo nasao sam da idu NGK DCPR7EN10. Dilema je koje od ovih svecica u stvari idu ili mogu i jedne i druge? Zvao sam dva velika prodavca za fiata i svi su mi tvrdili da idu BKR5 svecice ove druge niko nije ni spomenuo kao opciju. Meni punto cima pri oduzimanju gasa,cistio sam kompletan usis dobio sam da bolje vuce ali se cimanje nije izgubilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...