Jump to content
FAS Goran
chela

402 STREETRACE- Drag Race

Recommended Posts

Auto sa "najbržim startom na Balkanu"

 

mostar.jpg

 

Na pomoćnoj pisti mostarskog aerodroma prošlog vikenda odmeravali su snage najbrži bolidi regije u okviru Oldschool Streetrace oktanskog spektakla. Učešće je uzelo 90 takmičara, a o kvalitetu konkurencije najbolje govori podatak daje  u klasi 10 sekundi ili manje nastupalo više od 10 automobila. Adrenalin, miris benzina i spaljenih guma, trke ubrzanja na 402 metra, kao i mnoštvo atrakcija već trinaestu godinu zaredom Auto-moto klub Extreme iz Mostara pripremio je za ljubitelje automobila. Nebojša Blagojević iz Beograda u Mostaru se takmiči 11. put, iako ima 54 godine, strast prema sportu i adrenalinu ne jenjava.

 

"To je zavisnost od adrenalina i ljubav prema sportu i druženju. Ne znam koliko smo kanjona i krivina prošli da bi došli ovde, jer Beograd je zaista daleko", kaže Blagojević.

Pred samu trku održana je test vožnja, nakon koje su se vozači svrstali u klase. Svaki legalni, tehnički ispravan automobil može da učestvuje u takmičenju, pa je tako ovaj sport postao dostupan entuzijastima širom sveta. "Imamo 4 klase, prednja vuča, zadnja vuča, 4x4 pogon i Dizel klasa, tako da imamo deo regularnih automobila, a deo automobila koji su monstrumi od 600, 700 i više konja", objašnjava Jožef Ambruž, portparol AMK Ekstreme Mostar. Ova trka boduje se za Prvenstvo BiH, Hrvatske, Srbije i Prvenstvo centralno-evropske zone. Takmičari koji su osvojili drugo i treće mesto bili su novčano nagrađeni, dok su pobednici u klasama podelili novac od uplata.

 

Jedan od favorita glavne trke je Tomislav Kreševac iz Zagreba, čiji automobil, kako kaže, ima najjači start na Balkanu.

"Vozim Fiat 208 ventila, auto 410 konja sa najbržim startom na Balkanu. Vozim trke već od 2011. godine, ovaj auto složen je 2012, do sada je svake godine bio među prva tri u regiji što se tiče regionalnih takmičenja", otkriva Kreševac. Prosečna posećenost ovakvih događaja bude i preko 10.000 posetilaca, te preko 100 takmičara što garantuje zabavu za sve koji vole ovakvu vrstu auto-moto sporta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidno...moze bolje i to puno naravno. Mislim da je SAKSS odbio mnoge vozace licencama, pregledima , knjizicama i drugim stvarima... Sa druge strane to su njihova pravila jer je to sad zvanican sport. Po mom misljenju je za klase 15 i 16 to sve nepotrebno, a ajde od 14 pa na dole da kazes da je opravdano. Uglavnom nesto se desava, kazu bice pocetkom oktobra Bataja, to bi moglo biti dobro. Ova fora za live streem mi se svidja, mada me nekad nije mrzelo da "skocim" do Osijeka, a sad me mrzi da se provozam bajsom do Usca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

God... hteo sam prvo da kažem "godine, moj dellas" ali sam u trenutku shvatio da nije tako.

 

STANjE u auto-moto sportu je prouzrokovalo da nam se više ne ide i da nam je mrsko gledati i kad nam je ispred nosa. Kad su ozbiljni takmičari, kad su klase odlične, kad se vozi na nož celu trku i sve vreme blizu rekorda staze, kad možeš stvarno da vidiš i primetiš vozačko umeće - onda letim i gledam sve, pa mi je krivo kad se završi.

 

A ovo danas, klase jad i beda, mali N i hibrid se još drže ali ni blizu spektakularno kako je bilo nekad. Vozački kvalitet je opao dramatično. Nema više ni likova koji privlače pažnju, sve neki bledi nazovi takmičari koji su debeli, puše i piju ko smukovi. Izašli iz sela ali selo nikako iz njih. Nabijem ih na kolac takve takmičarske... Uvek ima izuzetaka i svaka čast istim. Ali su u dramatičnoj manjini.

Ostale klase (osim SP-a koji ubrzano umire) su smešno sramotne. Vrte se sa pola gasa u klasama sa 1-2-3 auta, dođu do cilja bez osnovnog znanja o idealnim putanjama i kasnom kočenju, o 'nameštanju' za krivinu i da ne pričam, i onda se na sva usta hvale preko Face-a da su "teškom mukom osvojili prvo mesto" i kače milijardu slika k'o silikonjare... 

 

SP je priča za sebe, ali propala. Nema više ispravnih auta, užasno je teško i skupo voziti i završiti tako da se samo na sreću dolazi do cilja. Džaba znanje i priprema kad uvek nešto nenadano crkne. Ili se međusobno polupaju. Ove godine je SP najbliži trkanju kakvo je nekad bilo u hibridu. Kad su ispravni i kad su svi na stazi, ozbiljna drama!

 

No, kažem ja godine moj dellas, godine...

 

 

 edit: Ovo tema o 402 a ja se raspisao o krugu  :wacko: :X

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas očajno, gume matore u prve 3 je slajfovao. Nabavio sam slikove za sutra ako ne bude kise. A i reakcija mi ocaj bila, prvi put jbg 

FB_IMG_1567849865184.jpg

FB_IMG_1567849871086.jpg

20190907_072912.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao danas malo trening i kvalifikacije,ma dobro je za pocetak,koliko sam video hrvatski i bosanski timovi su spremniji i imaji dosta bolje automobile,osim tima iz pazara sa Došljakom i sa onom kriminalnom korsom,ostali su solidni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...