Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Upravo tako...majstor će detaljno..koliko može detaljnije proveriti stanje i onda je plaćam i montiram, a i sam prodavac daje takvu vrstu garancije ...da je ispravna. Mislim da nije velika nauka..slažem se sa " Kumom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja mislim da stila novijeg od 2007 godista nema, a to je sada vec 10 godina, pa bih bas voleo da vidim ko ce i gde da je nadje da je presla samo 3 hiljade godisnje po zapadnim putevima... Verovatno opet neki majstor. Ne razumem zasto bi bilo budzenje zameniti lezajeve i teflon cauru... Pa i tu letvu je konstruktovao ljudski mozak i sklopila ljudska ruka, sta sad treba robot da bi je remontovao? Opet kazem, to je moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baka ga vozila do pijace a onda joj saksija pala na krov...prodala ga u delove..big smajl...

Sad ozbiljno...imam prijatelja vrhunski dijagnostičar na lokalnom nivou...kada sam pre kupovine dovezao Stilo kod njega ostao je zaprepašten, naime to je bio prvi auto uopšte koji nije imao nijednu grešku..isključujem mogućnost da ih je neko pola sata pre obrisao. Prvo što mi je rekao bilo je " molim te daj da ga malo čipnem" ...nakon 20 dana isto nula grešaka...kuc..kuc..da ne ureknem. Nisam dao da ga čipne...mada me skoro svaki put nagovara...za free. Tako da mi se Fiat počeo sviđati..pogotovo eksplozivnost..i potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla mi je naručena letva volana , ali sada sam u problemu. Letva je original i polovna je ..u redu je nema lufta...ali moj Stilo je 88 kw Mjet i izgleda da nije ista kao kod jtd stilo. Zbog famoznih navoja umesto glatke čaure koja je na ovoj pristigloj...može li to da se reši ili da je vratim.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li na tvojoj i na toj polovnoj letvi imas isti broj krugova od punog levog do punog desnog. Ako je to isto....nadji ili trazi da ti posalje srafofe i montiraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već nađena druga odgovarajuća plus čovek daje i vremensku garanciju što kod ove nije bio slučaj.

ipak hvala na savetu..nisam znao da šaraf može vezati za šasiju potpuno isto kao i kod ove urezanog navoja

 

image.jpegimage.jpegimage.jpeg

image.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letva je legla, preporucio bih svima koji su primorani na zamenu iste, da zamene i pripadajući krst volana baš od te koju stave...Reglaža obavezna.

Edited by Miroslavjtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remontovana letva u servisu na Altini, al zaboravio da pitam za taj krst.

Uzgred da spomenem da ne primecujem neku bitnu razliku u odnosu na predhodno stanje. Zamenjene i spone i opet treska u voznji

Share this post


Link to post
Share on other sites

trese u voznji kada kocim,na volanu i papucicama.mislio sam da ce to biti reseno zamenom letve i spona,ali pretragom ovde na forumu videh da takav problem prave prednji diskovi.majstor mi je i skrenuo paznju da su diskovi za zamenu kad potrosim plocice.taman kad budem menjao diskove pitacu i za krst volana,mozda i on treba da se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Pa ako su ti krivi diskovi sjebace ti prednje vesanje od tresenja. Bolje sredi to sto pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

diskovi su sledeci na listi za zamenu pa cu videti kako se auto ponasa,kad ih zamenim. pre 2 meseca zamenjeni nosaci motora(sva tri) i zamenjeni nosaci prema menjacu (koske"),uz sad zamenjenu letvu i spone,trebalo bi da bude sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa servisom J&M, Krnjaca, vezano za remont letve?

Procitao sam celu temu (imam Punta 2, ne Stila), najvise ljudi je nahvalilo servis u Subotici, al kad uracunam sve dodatne troskove,

gorivo, putarine, (a i vreme) izadje oko 14000 (plus-minus), a za te novce ima i u BG da se nadje remont letve, npr. Srdjan Mirijevo,

i jos par servisa pomenutih ovde. Zvao sam i servis u Sopotu, on kaze remont je 130-140e, sto mislim da je mnogo.

 

Kolega @Jastrebov se ovde reklamira za remont letve i kod njega je cena 10.000 ali radi samo sa skinutim letvama (koliko sam ja razumeo), znaci plus demontaza-montaza.

Samo da napomenem, Jastrebov radi kompletan remont letve, znaci ne samo caure tako da smatram da je cena ok, ali meni treba samo caura.

 

Zvao sam ovaj servis J&M iz Krnjace (isao bih kod njih sa Karaburme tako da je to ok), i covek kaze demontaza sa kola, skidanje caure, pravljenje nove teflonske na licu mesta, vracanje i montaza nazad na auto, 5000din. Ja kazem, dobro, znaci jos na centriranje da opem posle, kaze ne moras, obelezim i vracam sve kako je bilo.

Ok, na centriranje bih svakako isao posle zamene caure, da budem siguran da je sve ok.

Mislim da je to ok cena, jedino jeftinije sto sam procitao ovde je da je nekome majstor menjao cauru za 20min bez skidanja letve sa kola,

sad ne znam da li to kod Stila moze a kod Punta mora da se skida ili kako...

 

Uglavnom, ovaj servis se reklamira jos za svasta nesto i postoji preko 10 godina, valjda je ok.

Ako budem isao kod njega prenecu utiske, a ako je neko vec bio nek prenese njegove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam danas remont letve volana (zamenu caure) na Puntu 2 u servisu J&M, cena 5.000 din.

Za sada sam zadovoljan, auto je vidno utegnutiji, videcemo posle nekog vremena ali mislim da je to to.

Vremenski je trajalo dosta dugo, ali ne greskom majstora. Cauru pravi strugar a ne on na licu mesta kao sto sam mislio.

Trebalo je vremena da strugar zavrsi jer je imao jos nekog posla.

Sto se tice vremena za skidanje, montazu nove caure i vracanje, oko 2.5-3 sata, i to sa problemom oko jednog polomljenog srafa.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan, preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajde i ja da prenesem moja iskustva, ima vec i spominjano u mojoj temi, ali ovde cu komplet.


Auto servis Savcic iz ugrinovaca je radio letvu 03.08.2016 i dao garanciju godinu dana, 12.000 din ako treba sve komplet da se radi, ali javice mi kakva je situacija.....
Odradim sve kad kad motam pun levi pun desni nesto puca, vidim ja da su u pitanju manzetne plasticne, odem kod njega da vidi on sedne u auto i tvrdi da to nema veze sa letvom, na moje insistiranje da utvrdi sta je navezem auto na kanal i kao ma to se cuju manzetne, reko moje se nisu cule a rekao si da su dobre, sto ih nisi vratio nego stavio ove od reciklazne plastike? Kao ja ne mogu da nadjem druge ti nadji kupi i ja cu ti za 1000din to zameniti....reko dobro....

 

Posle dve tri nedelje krene da lupa letva, a ja resim da je prvo satrem do Lefkade i nazad ~3000km pa da mu reklamiram, posto sam vec nanjusio da je jajara... zovem i kazem u cemu je problem, a on kao ma to nije letva sigurno su stabilizatori, viljuske... Reko' sve sam stavio novo da me ti ne bi veslao, a i kad sam prvi put zvao da pitam za remont po mom opisu su odma tvrdio da je letva, a sad kao ja ne mogu da razlikujem, kaze ok doteraj. Posto me nije zvao da javi da je gotov auto, ja ga okrenem i kazem krenuo sam kod tebe po auto tu sam za 10 min, kao gotov je ali ja moram po neke delove, predace ti radnik auto i kao letva je bila dobra ali ja sam to tebi sve uradio posto si ti zahtevao, i da trazio sam da stavi ispravne manzetne o njegovom trosku posto necu da mi nista puca dok motam.

 

Preuzmem auto kad on utegnut kao pracka, znaci bila je letva, kad pre mesec dana mi se pricinjava da se opet cuje, medjutim imao sam obaveza, spremao se za more i prodje 03.08.2017 i istekne mi garancija, mada ne bi ni trazio da vise radi, posto ocigledno ne zna da radi i funjara je, nego bi otisao da uzmem pare.

 

Svakako je poenta price da ako hocete da radite letvu izbegavajte servis Savcic iz ugrinovaca, e da i ne zna da radi ni na masini za centriranje trapa, posto je centrirao i pojele mi se noveee gume a on je rekao da je to do losih i starih guma, a kad je opet bio na mileru videlo se da je trap bio zatvoren....
Servis za izbegavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Stilo pa stilo :) I DOBLO JE FIAT ! :D Salu na stranu, matorom mi je pocela lupati povremeno letva, pa treba da se uradi remont. Jel taj lik iz SU radi i dobla i jel neko imao iskustva, ili ima neka bolja varijanta? Posto sam nacuo da je nova negdje oko 850 eura pa da ne bih psovao po forumu, reci cu samo da mi je to mnogo novaca za letvu. Unapred hvala svima za odgovor. Doblo je u NS 2006 god., ali to vec moze da se vidi u mom profilu, jel :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stancho

 

Najbolje je da se javiš njima:

http://www.servoremont.rs/

Auto Servis ''Dragi'', Kosmajska 46, Nemenikuće

 

hrrhrthr.jpg

 

Za sve modele koji imaju city servo, tj. koji imaju el.servo, to može kod Gorana (@Goran Zemun) da se uradi. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Ljudi.. Od kako sam zamjenio zimske gume sa ljetnim pocelo mi se cuti u volanu kad cimam volan lijevo desno neko lupkanje..to mi se prije culo po neravninama ali sada i dok auto stoji ugasen pa na cimanje volana..kaoda imam malo lufta u volanu. Sagnem se da vidim krst kardana i primjetim da mi sam kardan ima lufta.. objasnio sam na slici ispod o cemu se radi.. gornji deo karadana se pomjera a donji stoji fiksan kad sitno pomjeram volan... zanima me moze li se to rijesiti nekakvim dotezanjem nekog sarafa ili nekako fiksirati...da napomenem cim lagano rukom stegnem gornji deo kardana lupanje prestane cim pustim lupanje se pojavi...cisto malo mu treba da ga stegnem necim da ne lupa..u pitanju iat stilo 2004 1.9 jtd 59kw

2018-04-30 07.17.58.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da opisem svoj problem.

naime stara letva volana mi je imala lufta,znala je čak i škirpati i reko ajd da je zamjenim.uzeo sam novu sa poluosovinama,mandetama za 100e (talijansku) i stavio još u 4mje.sada (napravio sam oko 1500km) pocelo mi lupkanje na sitnim rupama u prednjem desnom kraju.odem kod majstora na dizalicu i pogleda sve kugle,selene,štangice,uglavnom sve i kaze sve ok (da napomenem kod izmjene letve promjenio i sve selena na vilicama) OSIM pukao lijeva opruga amortizera (meni lupa desno)!feder je pukao skroz dole kod one čahure ili drzaca federa.kazem je majstoru supar ALI meni lupa u desnom kraju!?

on kaze da je moguce da se zvukovi prenose u desni kraj!?

sad je pitanje kako da provjerim dali je otisla ta čahura na letvi?

dali je moguce da je već otisla nakon 1500km?

sta da jos pogledamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...