Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Nisam jos, mala finansijska gimnastika pa cu. Sad me vise nervira radio koji odbija da pusta stanice.

Jel ima neko iskustvo sa xcar link-om? Usb adapter za mp3..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi off-ovali ovde, na radiju je mozda otisao tuner, standardna boljka, imas temu:

http://www.fiat-lanc...showtopic=44121

XcarLink uredjaji, iskustva i prodaja:

http://www.fiat-lanc...showtopic=42680

http://www.fiat-lanc...showtopic=37850

Share this post


Link to post
Share on other sites
30€

Da 30€. Bar mi je tako rekao. Ja nisam imao vremena ovih dana ni za sta ali planir da je skine i posaljem kurirskom sluzbom njemu da je sredi i da posalje nazad.

Videcu jos sta cu. Bio sam u ap u Mekenzijevom i kazu da imaju novu za 12 - 13k rsd, ali nisam pitao poreklo jer sam zaboravio pa cu videti i tu soluciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čisto informativno gledao cene,otprilike je remont letve ~80e, "nova",tj remontovana je ~120e, zaista nova u ovlašćenom servisu ~270e sa ugradnjom. Pogledaj koliko su letve sa novog Brava u Šapcu, meni kaže majstor da je to ubedljivo najbolja opcija za Stila i da je cena slična kao za ove iz AP-a, a da kvalitet ne može da se poredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su ove letve u AP nekog turskog porekla, tj i po meni je bolje da se remontuje kod nas i nekog proverenog majstora. E sad pitanje, juce kad sam bio u servisu i menjao stabilizatore pitaj majstora da li oni rade remont letve i kaze da rade i da se uglavno menjaju samo te neke plasticne caure na krajevima. Da li postoje i druga ostecenja na letvi volana i da li ucestala ili su samo ta ostecenja ta takozvana plasticna caura.

@ kolega.jankovic

I meni kad je rekao koliko kosta bilo je jeftino. U odnosu na ostale koji traze oko 100eura ovo je bas jeftino. Kako rade ne znam jer nisam isao do njega niti sam jos slao. Covek je u Kraljevu pa ako neko sa foruma ima tamo da ga obidje i raspita se za nas koji smo par stotina km udaljeni.

Ne znam da li se sme ostavljati kontakt ali ako sme ostavicu pa nazovite coveka pa se raspitajte.

Pozz

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, kako ne znači. Ako je naš majstor skine i hoće negde da šalje na remont, da znamo koliko košta a ne da nas i tu zavlači :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu cenu se definitivno isplati remontovati je. Nova je 12000 dinara, a sa više strana čujem da je to u stvari već remontovana letva. Samo da se malo izvešte naši majstori i ima smešno da koštaju remonti turbine, zamajca i letve volana za Stila :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome znaci, remont skinute letve kod Srdjana kosta 6000din.

Srdjan na Mirijevu? Ako je on zar kod njega nije 12k?

sme, daj telefon :)

Evo. ovo je oglas. Ako sam prekrsio FAQ neka admin sankcionise. Ja se izvinjavam.

http://www.kupujemprodajem.com/Prodaja-svih-vrsta-letva-volana-2034612-oglas.htm?filter_id=7124381

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome znaci, remont skinute letve kod Srdjana kosta 6000din.

Najbolja varijanta je da vam isti majstor skne, remontuje i vrati letvu, a sve ostalo može da se iskomplikuje i onda majstori počnu da prebacuju odgovornost jedan na drugog i kreće igranka bez prestanka :wallbash:

Edited by Zoxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima,

Evo posto sam nov na forumu, da podelim svoje iskustvo sa vama i da vas pitam za misljenje :)

Elem, od pre 6 meseci sam vlasnik stila 2003 1.6 16v , sa ugradjenim landirenco plinom. Trapovi su mu u poprilicno losem stanju pa resio da ih malo sredim, i tako odem kod majstora u nameri da zamenim prednje viljuske a on kaze ma jok ne moj da menjas cele uradicemo reparaciju , i ubacicemo prednje silene i moram i letvu volana da ti zamenim i ona lupka, cena , sve ukupno 15000. Ja kazem ok , al posto mi se zurilo i bilo mi bas hitno , pitao sam koliko ce to da traje, kaze 3-4 sata, posto je video da se mrstim i da cu odustati , angazovao je tri coveka koji su sve zavrsili za sat vremena,

Meni to bilo malo sumnjivo , kako su tako brzo odradili, a on je bio u fazonu, ma radimo mi stila svaki dan izvestili smo se. :smoke:

Elem, da ne idem u off, mada sam vec otisao, pitanje glasi, da li je po vama moguce da se na stilu zamene prednje viljuske tj, repariraju na strugu, ubace novi sileni i ubaci druga, verovatno reparirana letva volana za 1h ili me majstor odrao ko mladog majmuna a da nesto od navedenog nije ni uradio :thumbdown: ... sto se tice kvaliteta uradjenog, to cu tek da vidim kako se ponasa pa javljam, deluje mi da je bolje... mada posto sam totalni laik meni se uvek kad izadjem od majstora cini da je bolje :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je moguce... al i vreme sve pokazuje...

druga stvar vecina majstora je veoma oprezna kad je u pitanju trap... tako da ne verujem da je nesto mnogo iz fusario....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti kažem koliko traje zamena silena na Stilu, oko 45min-sat i po, zavisno koliko su zapekli sileni i to su dva čoveka natenane radila sa skidanjem celog mosta i laganim vraćanjem mehaničkom vakuum pumpom i ja malo pridržavao, ali mi uglavnom nisu da lida pomažem :lol:

E sad verujem da to dosta brže ide ako ne skidaju most, ali videćeš već, ne mogu sileni da se ne primete kad ne valjaju. Inače, dosta je to jeftino, ja sam samo zamenu silena i ruke platio oko 8000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se lepo izrazio , pod silenima sam mislio na one male sto idu na prednje viljuske, ti su ubaceni , nisu menjali silene na zadnjem trapu :) ... njih sam ranije vec zamenio kostalo me 5000 ruke plus moji sileni ... znaci prakticno to je bila samo reparacija prednjih viljuski i zamena letve volana , mozda i nisu isfusarili ljudi a ja ih bezveze sumnjicim ... gresna mi dusa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo sam citao o ovoj temi na forumu, imao sam problem sa caurom na letvi volana na stilu i resio sam ga vrlo lako i uspesno.

Pre nego sto sam sredio letvu zvao sam sve moguce radnje nove kineske i turske letve se krecu oko 100 evra, remont letve u zavisnosti od servisa od 150 do 200 evra. Ja nisam od toga nista uradio.

Majstor koji mi odrzava trap na stilu skinuo mi je cauru bez skidanja letve za 10 min otisao sam kod strugara i covek mi je napravio cauru od teflona-plastike indeticnu, vratio se kod maistora i za 10 min mi je namesti cauru na letvi. sve to me je kostalo 800 din ruke, 800 reglaza, 800 caura.

Nemam nikakvih problema volan mi je utegnut kao mina nigde se ne cuje lupkanje, niti se na volanu oseca da se trese, siti servo radi naj normalnije. Postavicu sliku sutra sa izgledom caure i dimenzijama, svaki strugar vam moze odraditi cauru. Inace jos jedan lik koga poznajem iz grada je imao isti problem pre dve godine i isto je uradio kao i ja kod istog maistora i to mu traje vec dve godine bez ikakvog problema.

Naravucenije, nemojte bacati pare na remonte na kojima se radi apsolutno to isto posto sam se raspitao sta rade. Eto malo pomoci od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi uzgred dobro došla slika sa dimenzijama caure pa da spremamo ...

Znam da sve zavisi od zazora nastalih eksploatacijom, ali nece skoditi da imam jednu u rezervi kada dodje do ... Dalje se zvizdi. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha , dobar si @MS PK ! Iskreno, kako stoje stvari vozicu ja mog Stildzana jos jedno poduze vreme! :)

Bas sam ga zavoleo i ne znam kako bih se rastao iako sam se napatio. Izgleda da to tako ide , jer smo zajedno kroz muke prolazili pa je nekako "sladje"! :whistle:

Kad sve uzmem u obzir , tesko bih se prihvatio nekog drugog auta iako bih Stila najradije opet. Mada me NEW BRAVO jako , jako svidZa ! Otom-potom. :spell:

Kad je u pitanju letva, zapravo mi se nesto cuje vec neko krace vreme iako bih rekao da su u pitanju krajevi...Nekako se prenemazem zbog ovog vremena da to odradim a i cera malo-malo donese neki virus pa temp. pa drzi-ne daj... :no

Uglavnom, imam u blizini drugara koji mi moze ostrugati dobre caure pa nek' stoji, leba ne trazi ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko zna kako da izbacim sliku neka kaze, bahcem se tri sata i nikako. uglavnom dimenzije caure su sledece 25mm precnik unutrasnji, zid caure 5mm duzina 24 mm, prorezi na cauri 2 mm, to su dimenzije sa orginalne letve koji odgovaraju na letvi za svakog stila. caura je okruglog oblika, i jako je bitno da precnik bude 25 mm nikako veci, moze manji do 2 desete. bice vam jasno kad izbacim slike, samo mi pomozite kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...