Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Pre kupovine guma i reglaže auto je osetno vukao u desno.

Kupio gume, uradio reglažu - vuče manje.

Odem na reklamaciju - opet vuče ali malo manje.

 

Odem u servis juče, zemenjena viljuška i opet urađena reglaža - i dalje je volan malo napet u desno.

Rekli su mi da letva ima malo lufta, ali da ne mora još da se menja. Da li može da vuče u stranu zbog letve?

Stilo 2004 JTD Multiwagon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam u ovoj ogromnoj temi da nađem odgovor na to što me zanima. Da li neko zna: da li zbog lufta u letvi može volan da vuče u stranu - dakle stalno mi auto skreće u desno i volan pruža blagi otpor kada ga vraćam dok sam na pravom putu?

Dao sam 8.500 a imam utisak da problem nije rešen uopšte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam da li je do letve jer su mi rekli da letva ima lufta, ako nije da ne idem bez razloga na reklamaciju. Ali je evidentno da nije sve pod konac, stalno mi vuče u desno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam u ovoj ogromnoj temi da nađem odgovor na to što me zanima. Da li neko zna: da li zbog lufta u letvi može volan da vuče u stranu - dakle stalno mi auto skreće u desno i volan pruža blagi otpor kada ga vraćam dok sam na pravom putu?

Dao sam 8.500 a imam utisak da problem nije rešen uopšte...

Probaj prvo da: 1- jesu li ti gume istih dimenzija?

2- Pritisak u gumama?

3- samo stanje pneumatika ( istrošene, krive, klobuci i druga oštećenja

Ako nešto od ovoga primetiš potrebno je to da otkloniš : - zamenom novih ili polovnih koje su ispravne ili jednostavno dovedi pritisak guma na istu meru (2,0-2,2 bar)

Proveri stanje samog stajnog trapa:

1- Ramena sa silen blokovima

2-Krajnice Balans štangle 

3-Krajeve spona i krajnice letve volana.

4- balans štanglu i cumice

Reglaža prednjeg trapa 

Uradi reglažu prednjeg trapa u nekom poznatom servisu.

Na kraju letva volana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,malo konsultacije....meni letva lupka,na neravninama i lošem putu,što implicira da su stradale samo čaure ili biksne,jer nema lufta nimalo niz aksijalnu osu,lako se mota,ne curi i ne troši ulje nigde,i mota se i u levu i u desnu stranu isto,što bi se reklo da je implikacija na mestu!

 

E mene sad interesuje postoji li varijanta da se remontuje samo taj mehanički deo,tj, da se pomenjaju te čaure ili biksne,bez remonta ostalih sklopova,jer nisam siguran da su delovi koji se stavljaju u punom remontu kvalitetni kao oni koje letva ima fabrički(dihtunzi,semerinzi,prstenovi,karike...),bez obzira na garanciju koja se daje i koja traje samo  godinu...a šta posle?Nisam baš u poziciji da puknem 150 eura sad,pa zato pitam,da joj sad dam još nekih 30-50.000 km(moje 3-4 godine vožnje),a posle bih joj radio full remont.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si mislio da ti neko zameni samo čauru a da ne rasklopi celu letvu. Pa nije to Yugo.

Mora malte ne cela da se rasklopi i da se zameni samo čaura . I da ti neko pristane na takvu intervenciju  sumnjam da može da ti da neku garanciju na letvu . Šta ako posle 100 km procuri ulje ili nešto sl. Svako će da reklamira to , ili će reći da je nije bilo dobro urađeno? 

To bi bilo skoro isto kao da tražiš da ti neko umesto vazduha u gumi napumpa gumu sa azotom ali da ne dir recimo ventil . Šta ako sutra procuri ventil na gumi i izađe azot ? Kakva je tu garancija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja bih to uradio sam,sa svojim drugarom koji ima servis,jer treba da zamenimo menjač,pa je onda usput lakše,a pretpostavljam da postoji neki set tih čaura za menjanje,a eventualnu reklamaciju imao bih na svoj rad,eto,da pokušam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam letvu sa remontovanom sa garancijom za oko 8500 DIN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad, prilikom skretanja u levo (ili polukruzno) cuje se solidno jak udarac (cini mi se sa leve strane ali nisam siguran). Nije nikakvo krckanje ili lupkanje vec samo jedan udarac. Ponekad se isti udarac cuje prilikom silaska sa ivicnjaka ako je namotan na levo. Prilikom skretanja u desno nikakvih problema nema.
Ako posle toga opet skrenem levo, nema nikakvog udarca, ali ako skrenem desno pa opet levo onda opet zna da se desi da se cuje udarac. 

Bio sam kod mog majstora koji je pregledao ceo trap i sve deluje da je u redu (viljuske, amortizeri, opruge, stabilizatori...). Otisao sam i u ovlasceni servis (Stojanov) gde sam imao problema da im objasnim simptome ( :D ) jer su pomalo nezaintresovani, a nakon pregleda vozila su mi rekli da letva volana ima malo lufta i da bi valjalo uraditi nesto po tom pitanju. 

Zanima me da li letva volana moze da prouzrokuje takav tip "udarca"? I da li je neko imao slican problem pa da mi barem kaze sta sledece da pregledam ili probam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zamenio famoznu čauru na bratovom Stilu. Čaura može da se izvadi bez skidanja letve. Malo sam se pomučio, ali bolje i tako nego da sam skidao letvu :)

 

One dimenzije koje sam našao u ovoj temi su manje više ok. Jedino bi trebalo spoljnju dimenziju prepraviti na 34.5 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zamenio famoznu čauru na bratovom Stilu. Čaura može da se izvadi bez skidanja letve. Malo sam se pomučio, ali bolje i tako nego da sam skidao letvu :)

 

One dimenzije koje sam našao u ovoj temi su manje više ok. Jedino bi trebalo spoljnju dimenziju prepraviti na 34.5 mm

Kako si uspeo da nabijes biksnu ako nisi izvukao letvu iz kucista?? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome i jeste problem...ja kada montoram fabricku moram da rasturim sve..Ali sa cilindricnom postoji mogucnost da ispadne jer nema zubice da je drze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nabavljate fabričke za Stila, da mi je znati? Ja sam čak i Stojanova zvao da pitam. Dobio sam odgovor da se čaura ne isporučuje kao rezervni deo.

Fiksirao sam čauru da ne ispada. Drugačije ne može. Pristao sam na takvo rešenje samo zato što nisam mogao da nađem fabričku čauru.

Jbg, eno drži, radi, ne lupa. Svi srećni :D

Edited by Dezurni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisah ranije cini mi se. Autoricambi. Stilo 1.6.

 

Mozemo da Vam zamenimo u nasem servisu ako vi nabavite I donesete letvu, ako ste mislili da mi zamenimo samo letvu po principu staro za novo,  mi to ne radimo

Srdacan pozdrav

 

Dejan Milunovic

 

 Evo šta mi kažu u Autoricambiu-u,a pitao sam da li mogu da zamenim svoju za remontovanu,kao i ti,i -voila!

Kako sad to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm imali su mogućnost da nabave letvu koja je fabricki reparirana i sa garancijom. Pogledacu kad sam je menjao pa cu napisati.

edit: Nisam bio jasan u gornjem postu. Oni su mi prodali fabricki repariranu letvu na koju sam dobio garanciju. Platio sam to i uslugu montaze. Staru levu su mi da liza uspomenu :) Jel ti odgovara letva sa Stila 1.6?

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nabavljate fabričke za Stila, da mi je znati? Ja sam čak i Stojanova zvao da pitam. Dobio sam odgovor da se čaura ne isporučuje kao rezervni deo.

Fiksirao sam čauru da ne ispada. Drugačije ne može. Pristao sam na takvo rešenje samo zato što nisam mogao da nađem fabričku čauru.

Jbg, eno drži, radi, ne lupa. Svi srećni :D

Sa srećom ! Da znate samo da takva caura može da ispadne u svakom momentu i da se zaglavi prilikom pomeranja nazubljene letve. A tad samo Bog vam može pomoći.

Od ove kombinacije je bolja polovna letva . Jeste malo jevtinija od remontovane ali je sigurnija od od zamene takve čaure.

Edited by Jastrebov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...