Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Pravo da ti kazem nisam namerno spominjao iz razloga sto ne znam puno o njoj. Znam da je i ova neka 'talijanka, a poreklo nabavke je fiat/alfa/lancia delovi u glavnoj ulici u Obrenovcu, jer moj majstor tu dobavlja delove i verovatno ima neki rabat, pa sam zbog cifre rekao njemu da on resi nabavku i ugradnju.

 

Koga zanima (pu pu, zlu ne trebalo), a iz okoline je, nek pogleda ovde http://www.011info.com/auto-delovi-beograd/auto-delovi-mms.

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje mi se lupkanje na volanu, ponavljam, na volanu (tu negde izmedju volana i ablendera) kada okrecem volan, ili kada malo prodrmam volan :) . Znaci sa trapom je sve ok, nemam nikakvog lupkanja, jedino se cuje to na volanu. Da li neko zna sta je u pitanju i da li ima veze sa letvom? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, citajuci temu nisam naisao na ono sto me zanima. Naime, silazim sa visokog ivicnjaka, namotan pun desni. U trenutku cujem da je nesto lupilo, ali ne kao udarac, vec sam stekao utisak da je nesto puklo. Sidjem sa ivicnjaka, nastavim voznju, ne cuje se nista, ne lupa nista, sve je kako treba osim volana koji je okrenut blago u desno. Kada ga ispravim skroz, auto ode u levo. Trap je proveren, majstor kaze da je u dosta dobrom stanju sve na trapu. Njegovo misljenje je da je letva volana "preskocila" i da je lek za to druga letva. Zanima me da li postoji nacin da sa sigurnoscu utvrdim da li je moja letva preskocila i da li postoji varijanta popravke, a ne zamene iste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda bi se culo nesto kasnije, neko lupanje, krckanje... uostalom, valjda mi nebi zakrenuo volan da je opruga, sta znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je sve dole nazovi normalno, nije pomerena traverzna a volan (posle silaska) kada su točkovi usmereni pravo stoji po strani onda može da bude to što je majstor rekao. 

Ako niko ništa nije pretljao ranije jedini način tvoje provere je da vidiš koliko zakretaja volana ima na levu i na desnu stranu.

Bolje oteraj kod nekoga ko radi remont letvi , recimo Inbaco pa proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada namotam pun levi volan ne stoji potpuno zakrenut kao kad namotam pun desni. Zato i ja mislim da je preskocio neki zub i nemam pun zaokret na tu stranu. To mi je palo na pamet kao jedini nacin da proverim. Nije to nesto puno, ali se primeti razlika u krajnjem desnom i krajnjem levom polozaju volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri trap. Ako lupi samo prilikom silaska sa ivičnjaka, prvo rame, onda vidi i stabilizator.

Ne mora opruga da se čuje i kasnije, meni je na prošlom Stilu pukla prednja leva (nemam pojma ni kada ni gde), i vozio sam tako preko mesec dana dok slučajno nisam video da je pukla.

Pomeren volan se rešava kod trapadžije. Je l probano to da namesti? Najnormalnija stvar koja se rešava prilikom centriranja trapa. Podesi se volan onako kako želiš, kako misliš da je ravno, i kad vikneš trapadžiji ''to je to, namestio sam ravno'', :) onda on dole malo ispodešava i volan ubuduće stoji pravo kada auto ide pravo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam isao na centriranje trapa, reko prvo da cujem neko misljenje ovde. Majstor (opste nadleznosti, dakle mehanicar) je pogledao, rekao da je trap u dosta dobrom stanju, nema lufta itd., pa je dao misljenje da je preskocila letva volana. Iskreno, voleo bih da je u pitanju nesto sto se resava stelovanjem trapa, prosto kosta 2.000 dinara i resava se za 15 min :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim je je volan posle silaska sa ivičnjaka pomeren blago u desno a majstor nije ništa našao na trapu ja bi malo detaljnije pregledao letvu, kardane.

Nije problem da se trap vrati na krajevima spona nego treba videti šta se desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

 

 jel se to salis kada tako ispricas pricu koja u mehanici nema utemeljenje. Prvo pomeranjem volana tj . dovodjenjem  nulte pozicije volana se tako ne radi.  Po tvome vec isteras letvu u jednu stranu ravnjanjem volana iznutra,trapadzija kako ga zoves ce onda podesiti geometriju na tockovima a letva je vec za zub dva ili vise na jednoj strani u odnosu na drugu e tu onda nastaje problem sa vecim ili manjim otklonom tockova pri zaokretanju automobila.Razmisli malo!

Letva ukoliko nije fizicki ostecena nikako ne moze da prezubi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko preporuku za dobar servis za remont letve volana,treba mi za Bravu,97 god.,i koliko bi moglo da kosta...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko preporuku za dobar servis za remont letve...

Korisno je barem tu i tamo koristiti pretragu foruma, tako se pronađe i ova tema: ;)

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43695-gde-uraditi-remont-turbine-i-letve-volana/

@neshaoct

 

 jel se to salis kada tako ispricas pricu koja u mehanici nema utemeljenje. Prvo pomeranjem volana tj . dovodjenjem  nulte pozicije volana se tako ne radi.

 

Sve što je ispričano je na osnovu ličnog iskustva.

Beoguma kod Ade, centriranje trapa. Volan blago pomeren u jednu stranu. Opisao sam kako je podešeno. Godina...čini mi se 2010.., tada sam imao Stila 1.6

Opet Beoguma kod Ade, opet centriranje trapa, plus volan malo više u jednu stranu nego kod Stila. Opisao sam kako je podešeno. Godina 2006., tada sam imao Bravu 1.6

Sve je normalno bilo posle toga i sa punim levim, i sa punim desnim, bez problema sam jednako polukružno mogao da napravim.

I na ovom Stilu mi se čini da je volan blaaago u jednoj strani, nisam siguran. Nekada sam ubeđen da jeste, nekada da nije. Nisam još išao kod trapadžije jer će mi sigurno reći za desno rame (ne lupa još, ali mi je rečeno na prošlom servisu da je načeto), tako da ću otići na centriranje trapa kad zamenim desno rame. I, sigurno će opet isti postupak da bude. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je karoserija  i oba zadnja točka "u geometriji", svi elementi trapa su ispravni, sklop obruč-stub-letva volana je u tačnom početnom položaju (pogotovo upravljač sa električnom asistencijom) a radi se uobičajeno podešavanje (npr. posle zamene nekog od potrošnih delova oslanjanja ili upravljanja)  - prva operacija po pravilu je dovođenje obruča upravljača u "nulti" položaj i njegovo blokiranje specijalnom polugom(spec.alatom). Znači, postupak dovođenja obruča upravljača u početni položaj pa podešavnje je pravilan iz razloga što je početni položaj obruča upravljača ujedno i referentna pozicija stuba upravljača i letve upravljača. 

 

Nakon toga se podešava prednji trap. Zatim se upravljač deblokira i proveri najveći otklon prednjih točkova levo i desno. Nakon toga se još jednom proveri usmerenost prednjih točkova (ako treba koriguje se i ponovi se postupak) i radi probna vožnja. Ako u probnoj vožnji vozilo ne vuče u stranu i volan stoji u svom početnom položaju - postupak je gotov. Ako vozilo vuče u stranu - trap se ponovo proverava i ako je u redu - rotiraju se točkovi i ponovo proba. Ako volan stoji "ukrivo" a vozilo ne vuče u stranu (proverena je podešenost trapa, otklon levo-desno i pneumatici su ispravni/rotirani)  pribegava se zakretanju obruča volana u početni položaj . Ako nije bilo udaraca i letva nije rasklapana/demontirana - po pravilu za ovim nema potrebe.

 

 

Ako se pak sumnja da letva nije centrirana (obično nakon remonta ili demontaže/montaže) ili je karoserija "povukla" (havarisana, popravljana, sklapana 1 od 3  itd) , prvo se grubo pa zatim sve finije u nekoliko etapa podešava otklon i usmerenost točkova pa na kraju, ako je u probnoj vožnji sve OK obruč upravljača se po potrebi postavlja u početni položaj. 

 

Meni po obe opisane metode podešavaju trap u servisu Auto Neli u Batajnici poslednjih 15 godina i nikada, ali nikada mi ni jedan auto nije jeo gume ili vukao u stranu. A bilo je svakakvih slučajeva, od uobičajenog podešavanja pre zamene pneumatika, zamene delova trapa, remonta letvi volana ili havarisanih pa popravljenih vozila. 

 

Na kraju krajeva, ako volan stoji kako treba, auto ne vuče ni u jednu stranu, isto skreće levo-desno i troši gume ravnomerno - metoda podešavanja je nebitna, zar ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko slican problem..Naime.U pitanju je Stilo JTD 3V.

Zamenjeni stabilizatori balans stangle i prednji silen blokovi(pastete)

Oteran na reglazu.

Na nekom delu puta vuce u levo a na nekom ne...Otisao sam da reklamiram reglazu i tip mi kaze da zamenim gume i ako nije to da uradim kalibraciju volana.

Odem kod drugog tipa koji radi lasersku reglazu.Stavi autu..Sve ok.Konstatuje da desni silen blok ne valja,suvise mekan i on povlaci volan na grbama i koltrazima...

Sta da radim?Da kupim druge silen blokove ili?

Ima li ko neko resenje problema?

Hvala unapred...

 

p.s. Auto nije bio nikada havarisan niti je imao neki udarac,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put , ulica ima nagib. Shodno tome auto ima tendenciju da vuče na tu stranu.

Samo proveri da li auto ima promene pravca prilikom ubrzavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je do guma. I ja sam imao sličan problem, vukao u levo na manjoj brzini. Da naglasim nije vukao onako kako auto lagano prati nagib puta, nego cimne u levo čim pustim volan (negde sam već detaljno opisivao). Volan je vremenom postajao sve tvđi...U pitanju su bile Wintere, zamenio ih juče, i nestali problemi. Nemoj da te zavara što guma izgleda ok, i ima dobru šaru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja.....ima li,ljudi moji ,negde servis za remont letve volana za ovu moju Bravu,a da kosta manje od 100 eura!!....ziv ispizdeh zbog bahatosti dosad kontaktiranih servisa,pa kao da smo Nemci i da su nam auta od 50000 eura svima!Strašno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu serviseri bahati niti krivi što vozim to što vozim. I oni bi voleli da vozim kola od 50.000 EUR pa da mi za letvu uzmu 2-3000 . A ja bi opet voleo da im k'o od šale , onako kao pesmu u kafani platim te pare ... i još da ih častim. I ne moram biti Nemac, nije mi loše ni ovako.

 

Nego, koliko misliš da treba da košta remont letve volana?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja.....ima li,ljudi moji ,negde servis za remont letve volana za ovu moju Bravu,a da kosta manje od 100 eura!!

Ima, radi kolega sa foruma

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/69883-Remont-letve-volana---Stilo

Pardon, tebi verovatno treba za hidro letvu?! Kolega radi samo elektro...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...