Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Imam ja neke slike,bitne su dimenzije, ali ne znam da li moze na licu mesta,bez skidanja letve da se zameni,jer vidim da je duboko u kucistu caura...

cxca5010.jpg

original caura izgleda ovako

cxca5011.jpg

letva

cxca5012.jpg cxca5013.jpg

ovo su dimenzije od kolege sto je postavio:

cxca5014.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra slike. Hvala na njima. Nego kontam da se ti krajevi kao na prvoj slici izlizu i onda pocinje da ima lufta tj da ta caura seta iz lezista pa se zato menja? Moze neko malo da mi pojasni ako nisam u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CEK CEK CEK, vi hocete da kazete da sve sto treba je da se napravi ova cevka Fi 35mm debljine zida 5mm visine 24mm i to je ta famozna caura?

Možemo to zajedno preventivno da zamenimo kad ovoliko košta i toliko je "komplikovano" :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na kecu i jugu ima da se kupi ta caura,al za fiata ne... :)

Evo kako izgleda za zastavu

cxca5015.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda ti daj od 6000 pa navise za famoznu reparaciju letve volana. Koliko se prica o ovome i koliko je navodno tesko spaee da se mora cela rastaviti i da su delovi u njoj sklopljeni kao u rucnom satu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve sto treba da se uradi na letvi je da se zameni caura dao sam gore dimenzije sad cu da probam i slike. slike su dobre koje je izbacio batavs, sad cu i ja da probam. meni je maistor skinuo cauru bez skidanja letve i namestio sve skupa za 20 minuta. naj bitni je precnik unutrasnji od 25 mm, kanali nisu toliko bitni jer oni služe za prolazak tovarne masti i ulja tako mi je objasnio maistor.

stara caura

cxca5040.jpg

nova

cxca5041.jpg

vrlo lako se namesta on je samo malo navukao, ja sam motao pun levi posto mi je otisla desna caura, kada sam namotao pun levi ona je sama legla na svoje mesto. sad mi volan radi kao sat, bas je precizan nemam nikakvih primedbi, a prosao sam sa reglazom za svega 2,600 din.

evo i slika samo kliknite na linkove. caura se vrlo jednostavno navlaci, samo se malo navuce rucno, pa se okrene volan pun levi i ona se sama navuce. kod mene je otisla desna caura.

i da jos nesto jede se unutrasnji deo caure i pa zatim i pukne kao sto je kod mene slucaj bio i onda letva seta.

jel moze neko da mi kaze koliko je dobro staviti diskove i plocice od razlicitog proizvodjaca, a koliko je bolje od istog, tj jel ima neke drasticne razlike i sta moze da se desi. pitam zbog toga jer mi maistor ne da da stavim od razlicitog proizvodjaca kaze ne valja, skripace ti kocnice, bice jace trenje i td. hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas-sutra cu naci lika koji moze ovo da napravi, a koji ima i materijal pa da vidim cenu. Molio bih kolege ako znaju koja je plastika u pitanju da napisu a ako ne, bilo bi lepo da mi posalju staru cauru na uvid kako bih provalio materijal. Za kocnice ima tema-valjalo bi od istog, ali i ne mora, moze da skripi. Kod mene su razliciti i sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

caura se radi od teflona, ili ti plastika za tockove za rucna-hidraulicna kolica, napisao sam na prethodnoj strani a imas i na prvoj strani, tacnije ja sam radio od teflona svaki strugar moze da ti nabavi to, mene je caura iznela 800 din, oko sat vremena treba dobrom strugaru da je napravi.

i da orginalna caura ti je isto od teflona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slike skinuo sa neta,nisam menjao kod mene a treba da radim.Samo jednu stvar zelim da napomenem.Ipak je ovo volan i ne treba se olako shvatiti zamena ovog dela,jer ako ispadne caura iz lezista izgubice te upravljac!Ja kad budem radio,a bice to uskoro,planiram da razbusim kuciste letve osiguram sa kirner srafom cauru i tada mislim da ce biti sve ok.Originalna caura ima one izbocine na krajevima koji je osiguravaju,a pravljena koju sam ja postavio to nema...Dakle veliki oprez sa ovim radom.Toliko od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ima tri zljeba koja treba da su malo izbacena treba da budu od 1 do 2 mm vidi se na slikama kod mene. kod mene su ti zljebovi debljine 1 mm, i veruj mi nista nemoj da busis znas kako je kod mene utegnut volan, samo uraditi cauru po dimenzijama i nista se nece desiti. pozzz

i da hvala na postu za kocnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mgecic, jel mozes da postavis par slika iz drugog ugla cist oda vidimo bolje. Ti urezi na vrhu i dnu koliko su veliki, koliko je razmak izmadju ureza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas zamenio cauru na licu mesta,,najtaze je odsrafiti kraj letve.Osigurao sam cauru postavljanjem srafa kroz telo letve,i kontrirao maticom.navoj namazan lepkom za navoje...Evo i neke slike

teflonska caura

26022013319.jpg

urezivanje sigurnusnog srafa

26022013321.jpg

sraf kroz kuciste

26022013323.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@batavs, da li si morao da skidas neki deo da dodjes do letve tj kraja. Vidim da vozis 1.9 mj, ali ja imam 1.8 petrol pa cisto da znam.

Ti si samo napravio dimenzije 35 - 25 i visina 24. Nisi pravio nikakve zube? Gde si radio ako si iz BG?

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se skine tocak,sus pleh,kraj spone i kraj letve..Radio sam kod zeta u servisu,nisam iz Beograda iz Vrsca sam...Nisam nikakve zljebove pravio,teflonska caura,mnogo masti posle u letvi i to je to.Ja ne znam da li je tako i na 1.8(mislim da su letve na sve Stilice iste).Ja sam samo osigurao tu cauru da ne moze da ispadne,i preporucio bi i drugima koji ovako rade da to odrade zbog sigurnosti,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

cauru sam radio kod strugara ovde u smed palanci a i kod svog maistora koji mi odrzava trap evo broja maistora koji mi je namestio cauru 064/11-80-768 trajke se zove covek. cauru treba obavezno namazati tovarnom masti. jos slika cu postaviti u ponedeljak.

cauru vam moze odraditi svaki strugar, strugari imaju sigurno tu teflon plastiku. a i namestanje caure trebalo bi da zna svaki maistor koji radi trapove tj reglaze, medjutim svi oni kazu da mora da se skida letva a ne mora, klasicno vacarenje musterija, meni su svi maistori koje sam pitao trazili oko 6, 7 hiljada samo za ruke jer navodno mora da se skida letva dok mi trajke nije namestio za 20 min bez skidanja letve. opet cu da napomenem da mi volan radi kao sat.

caura se vadi vrlo lako ja sam namotao pun levi a on je izvadio rukom ocas posla. zatim je stavio novu motao pun desni on je malo pogurao rukom i sama je legla na svoje mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju ako ne znas sa cime se busi rupa,nemoj ni da radis taj posao,nije to tako jednostavno.Imas na slici nareznicu sa kojom sam rezao navoj,a busio sam busilicom...rupa se busi navoj koji hoces da urezujes puta 8...kod mene znaci 4mm rupa za 5mm navoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je busilicom, ali bolje da pitam nego da skitam do majstora. Inace necu ja ni raditi nego da sakupim sto vise info za majstora da mu bude lakse. Kontam da on to sve zna, ali cisto da se i ja informisem. Inace, nisu svi kompetentni za to sto si radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...