Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Samo ti prenesi majstoru to sto sam napisao i sve ce da mu bude jasno...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...sve vi to ovde objasniste i napraviste...i to sve lezi ko bombona...ali...moze li se neko od strucnih ljudi sa foruma (mislim na majstore) oglasiti i dati AMIN na ovu radnju...jer ako to zaista kosta oko 3000din...a za reparaciju sa skidanjem je uzimano oko 12-15000...onda je to prava divota... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...sve vi to ovde objasniste i napraviste...i to sve lezi ko bombona...ali...moze li se neko od strucnih ljudi sa foruma (mislim na majstore) oglasiti i dati AMIN na ovu radnju...jer ako to zaista kosta oko 3000din...a za reparaciju sa skidanjem je uzimano oko 12-15000...onda je to prava divota... :)

Pa tebi ako se ne svidja kako smo mi to uradili,ti kupi novu letvu ili repariraj tvoju.Da samo napomenem,ja sam to kod mene uradio zato sto nemam para(za bacanje) da kupujem novu,ko moze da uradi drugacije ,naravno da je to bolje resenje.Sto se tice reparacije,mislim da nemaju sta drugo da zamene osim te caure i posto nema da se kupi nova i oni je prave kao i ja sto sam napravio moju....

Inace i ja sam nekada radio dosta mehaniku na autima,al sam se prebacio na drugu delatnost,te sebi odradim sve sto mogu.Pravio sam i alat za zamenu silen blokova zadnjih i zamenuo kod mene,bez skidanja mosta....i tako...

Zakljucak price je da se ovakav posao radi na svoju odgovornost.Slike i postove koje sam postavio su predlog za ljude koji ne mogu da kupe nov deo,a lupa im letva i razumeju se donekle u mehaniku ili imaju nekog ko to moze da uradi.Tesko se skida kraj letve na licu mesta(jako je skucen prostor) ali nije neizvodljivo.Ako se skida letva to se moze odraditi mnogo bolje,ali to je vec mnogo veci posao u pitanju...Dakle nisam ja ovo izmislio vec sam nasao na netu slike i postove od ljudi koji su to uradili,probao i uspesno uradio kod sebe sa manjim izmenama i to je to....

Nece ti nijedan majstor reci da to uradis i dati drugacije misljenje...:)..Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de,de...samo polako...nisam mislio nista lose...i ja sam prvo kupio u Kit komercu kao novu koja je dobila luft i lupanje posle 1500km...a staru tj original prvu jos cuvam i nameravao sam da repariram...da skratim...namera sa mojim pitanjem je da valjda ima postenih majstora koji ne prodaju m.da za bubrege i koji ce iskreno reci svoje misljenje...a ako se ne varam cak je majstor Miki jos na pocetku ove teme imao zelju da provali kako se i sta radi pri toj famoznoj reparaciji letve na Stilu :)...te me samo interesuje profesionalno misljenje...i ja se bavim projektovanjem u gradjevini...a toliko je ljudi kuce podiglo bez da su ijednog strucnog pitali...i sve to stajalo...i pricali kome treba projekat...a onda se eto igrom slucaja desio nesrecni zemljotres u KV i kad su ostale da stoje samo kuce sa projektovanim betonskim serklazima, onda se tek setili da postoje i strucni ljudi...

Pa valjda smo ovde zbog razmene misljenja...zar ne...ja se samo obratih strucnijim od mene u toj oblasti...

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radoje, Vidoje, Stanoje ,... :D samo opusteno!

Nije to "velika nauka" sto se vidi iz prilozenog. Secam se jos sam pre dvadeset godina nesto slicno radio na Peugeotu 305 i nisam imao ,ama bas, nikakvih problema. Sta vise , cini mi se da je letve "isla" bolje posle moje intervencije a sve sam to radio u garazi uprkos protivljenju moga starog.

Mislim da je bezpotrebno insistirati na strucnom misljenju kod ovakvih zahvata jer je stvar i suvise jednostavna i ne "mere" se porediti sa projektovanjem temelja i nosecih konstrukcija.

Znam, bilo je samo poredjenje. Medjutim , lose poredjenje ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

.i ja sam prvo kupio u Kit komercu kao novu koja je dobila luft i lupanje posle 1500km...a staru tj original prvu jos cuvam i nameravao sam da repariram...

Pa sto im ne reklamiras letvu?.Mozda ti se cuje stabilizator neki ili kraj spone, mozda nije letva?Ni ja nisam nista lose mislio,samo zelim da pomognem ako nekome to znaci.Pitaj nekog majstora koji radi trapove o misljenju ove radnje.

Posto ti je vec skinuta letva skini cauru staru,premeri dimenzije,idi kod strugara neka ti napravi cauru,osiguraj kao sto sam ja,namontiraj,uslikaj i javi o misljenju...Ja sam presao oko 1000km i nemam nikakvih problema.

Takodje mislim da poredjenje zemljotresa i ovakvih stvari nema nikakvog smisla...Nisam ja projektovao letvu i postavio tu cauru,ja sam samo napravio takvu istu(slicnu modifikovanu) cauru i zamenuo.Pozdrav i veruj mi da imam najbolje namere,inace nisam ni imao potrebe da pisem,slikam i dam svoje misljenje,da to ne zelim..Nadam se da me razumes.. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamirao ali nisu hteli da priznaju jer je kazu lose ugradjena...vidi molim te...lose ugradjena ,a tako sa luftom jos uvek je na kolima posle 15tak hiljada...i skroz je zrela ze zamenu...zato mi je i tema skroz aktuelna...i da,naravno da sam odusevljen sto se sve to moze izvesti za 3000-4000 dinara...i svaka Vam cast sto se sve to podelili sa nama ostalima...

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si radio zamenu letve koju si kupio u kit komercu u nekom ovlascenom fiatovom servisu, i odneo racun i pecat, morali bi da zamene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazljivo pratim ovu temu vec duze vreme jer i ja imam problema sa caurom na mom Stilu 1.9jtd '03.

Zamenio sam jesenas oba ramena i oba stabilizatara ali i dalje je lupkalo na desnoj strani. Majstor koji je pregledao rece da je onaj zglob na kraju letve dobar ali da to lupka u cauri.

Za poslednjih 6-7 meseci to lupkanje se zntno pojacalo kada vozim preko neravnina. Zbog besparice sve odlazem resavanje problema sa letvom pa ste me obradovali sa ovim opisom resavanja problema i fotografijama.

Jedino ne znam da li na cauri da urezujem one kanele za podmazivanje ili da je napravim glatko kao batavs?

I jos jednom, hvala momci na savetima i pomoci. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu stručnjaci,da je najveći fazon u kvalitetu teflona (plastike).Te čaure trpe prilično jake udare,istezanja,uvijanja,a osim toga i habaju se radom letve! 2011 god. smo drugar i ja zapucali u Suboticu,da odradimo letvu na Marei JTD. Kažu da je to jedan od najjačih majstora za letve i trapove u Sr. Otišli kod čoveka (predhodno zakazali),sačekali da skine letvu,povadi čaure,sve lepo ispere,zatim podmaže,stavi nove čaure,sve vrati i na kraju uradi reglažu trapa! Trajalo je oko 4 sata,pisana garancija 12 mes.,i evo već neki 60 hkm.,sve besprekorno funkcioniše. Cifra 80 eur.

servis"Stantic" u Subotici,Panonska 30..tel.024/520340

Share this post


Link to post
Share on other sites

servis"Stantic" u Subotici,Panonska 30..tel.024/520340

Potvrđujem glavom i bradom.... :)

Prešao više od 50k km od tada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja se pridruzujem gore navedenim potvrdama..svaka cast za profesionalnost,tople preporuke svima.. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam prednje amortizere i levo rame na stilu.

Nakon toga otisao na reglazu trapa i sad mi se povremeno kad okrecem volan iz pravog polozaja cuje neki zvuk kao da puca u volanu "tuk".

Jel to majstor nesto sj... il. je nesto vrisnulo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam centrirao u cetvrtak popodne a presao sam posle toga do sad 70 km.
Ne znam dal da cekam ponedeljak il da idem danas da ga vatam za gusu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam problem na stilo, 1,2 16v  kada sam van asvalta na kamenitom, putu prenosi vibracije , na volan, i cuje ce cukanje ko da udara u volan, svaka neravnina,  na jugo floridi sam rasturao  letvu ona je ista ko od juga,  i na kraju letve sa desne strane sam menjao plasticnu cauru, koja, ima 3 zuba, ako je takav sistem na stilu,, onda nije problem da se skine  i kod strugara napravi caura,  jer nisam letve stila rasturao ali moracu, ,,uskoro nervira me to udaranje :)  a ako nije caura u pitanju onda negde na reparaciju.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam jednu staru letvu mislim da je od una evo slike, ako to ova biksna problem onda nije strasno.

 

Fotografija0012.jpg  Fotografija0013.jpg  Fotografija0014.jpg



:) nije kvar za sikiraciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice, pročitaj ovu temu od početka, upravo se pričalo o toj čauri na letvi koja dobije lufta, itd, itd... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas otisao na reklamaciju. Ponovo mi centrirao trap i sad se ne cuje krckanje u volanu i ne vuce mi na desnu stranu.

Sta je bilo nemam pojma ni ja a ni onaj nazovi majstor.

Rece covek ako opet bude vukao moracemo reglazu da radimo sa upaljenim autom kao zbog serva.

To sam sad prvi put cuo da to neko radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima servo?

Motor je na stubu upravljača, a dole najobičnija letva. Da nisu zeznuli šolje ili opruge da nisu legle (mada sumljam vidi se) ili kugle na ramenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...