Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Preporuka što se tiče mehanike/vešanja za Srdjana/Mirijevo 063257217.

Razlog za lupkanje prilikom vožnje po valovitom putu odmah je konstatovao - desni kraj letve volana razglavljen.

Reparacija u jednom danu, kako je već pomenuto (zamena teflonske čaure).

Posle tri meseca i par hiljada km sve funkcioniše bez ikakvih zamerki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce odradio u Nisu, ne mogu da verujem koji sam auto do sad vozio, ovo je potpunu drugi auto.

Letva- reparirana , sa garancijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i cene :) Ja sam za moju saznao da ima blagi luft, ali nije ništa kritično i moći će ovako da se vozi još par godina ako se ne desi nešto nepredviđeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica-majstor Karlo kaze ima malo lufta u letvi volana-tj verovatno u zglobu ali nije nista sto bi trebalo jos da se menja. Dodji za 6 meseci ili 10ak hiljada ili ako osetiš baš da lupa pa cemo da pogledamo opet....

Zanima me taj zglob (ne homokinetički nego kod/na letvi)- jel to nesto sto moze da se menja bez remonta letve ili ne? Vidite da hocu da se izvučem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda će još da padne cena reparacije dok nama skroz crkne :laughing: Inače, nisam baš u toku, koiiko se sada kreću cene reparacije da im ti odvezeš auto, a oni sami sve skinu, repariraju i vrate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore pa ti bi sve da menjaš i istovremeno da se Dovlom takmičiš. Mani se Stila i posveti se devojčici. Koju ujedno i pozdravljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema više nikakve zamene delova dok ne rešim ispite :laughing: Još ovaj servis o kome već dugo pričam da obavim i završio sam za ovu godinu, BIlo je malo nezgodno dovesti 8 godina star auto u besprekorno stanje, ali nadam se da će sada biti takvo i da ništa novo neće crći. Sad je red da se u'vatim knjige i uživam do jula.

Hvala na pozdravima, preneću joj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez panike, meni lupa letva kada je toplo napolju preko 70 'iljada već. :-) Zanimljivo da se ne pogoršava. Sada je toliko pojeftinilo da se isplati i tu sitnicu srediti.

Kada zahladni ne čuje se uopšte, to je tek zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sjajno, meni još nije ni počela da lupa :laughing: Rekao mi je majstor da ima mali luft, ali da je i dalje bezznačajan i da ne diram dok se ne pogorša

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo bajata tema al eto meni aktuelna. Dakle isti problem, letva volana, verovatno čaura. Stojanov traži 40soma za ‚‚original‚‚ letvu a 13soma za repariranu!

AP Sport nema, a u Bogunoviću ne prave razliku između reparacije i nove??? Brate! Ako neko ima savet, adresu bilo šta bio bih mu zahvalan ako to podeli sa mnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima. meni na stilu 1,9jtd, kada pocnem da okrecem volan, a auto stoji u mestu na leru, cuje se "CAK" :wallbash: i osetim taj "CAK" pod rukama, ali samo tada ili kad krenem lagano da se isparkiravam, u voznji je ok, ne desava se to i nista ne lupka i trese i bilo sta vezano za volan. Da ne nagadjam bez veze, jel ima neko kome se to desavalo ili neko ko se razume, da moze da mi predoci sta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto desavalo, mada najbolje kad ugasim auto mrdam volan levo desno (npr po 1/8 kruga)

i cuje se cak cak cak

to su znaci da nesto fali sa letvom ili pripadajucim sklopovima. U mom slucaju, na srecu, samo kraj letve volana tj zglob koji se relativno lako menja i ne kosta ni blizu kao letva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorio sa Srdjanom reparaciju letve, zvuci ok lik skroz. Javljam kad zavrsim. Inace obrada caure je 12k, + obrada 2k ako je letva ostecena, tj zubi na puzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalina, jel si sredio letvu? Detalji.

Evo bas sam sad pricao sa jednim momkom. Radi reparaciju letvi, radi za stila.

Reparacija je 30€, radi zamenu staro za novo, das mu svoju + 30€, on tebi njegovu(verovatno repariranu) na koju daje godinu dana garancije bez obzira da li je zamena staro za novo ili da tvoju reparira.

Ovo je dobro za one koji nemaju ceo dan da cekaju pa samo se zameni.

Sad jos samo da odem i da vidim to, pa javim. Moram da se organizujem pa da zapalim dole u Srbiju, tj u Kraljevu je momak.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zvuči loše, ali ja bih svakako radio da uradi reparaciju moje letve. Za tu repariranu koju daje ne znaš da li je Turski, Kineski lii kakav već deo, ako tvoju odradi bar znaš na čemu si :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...