Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Ja resih problem sa letvom umalo da kupim drugu letvu kada mi komsija(taksista) dade vizitiku od nekog servisa u Sopotu cuo sam se njima zakazao i otisao juce ujutru..dodjem tamo i prijatno se iznendim covek ima tri majstora koja bas dobro poznaju posao..ukratko radili su na letvi od 8-13h probali auto posle rada,centrirali trap(imaju sve na licu mesta) i garancija godinu dana,to je kostalo 170 evra.Video sam dosta kola iz cele Srbije..i svi su puni hvale za tog lika..tako da ako nekome zatreba(ne daj boze) preporucujem ih. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si dodao jos malo mogao si da uzmes u delti original letvu i da te boli uvo :thumbsup: Nova letva u AP-u je oko 11.000 din.

A u ovoj temi si imao preporuke za coveka iz Subotice koji odlicno radi reparaciju za 9.000 sa reglazom trapa :thumbsup:

Mnogo je 170e za reparaciju. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites
:thumbsup: Pazi pa i nije bas tako nova ali nova letva u Delti kosta oko 60.000 din a u AP-u kosta 11.500 din ali je ona isto reparirana(rekao mi lik iz radnja) e sada nisam hteo da rizikujem da li je ta reparirana kineska ili turska..a citao sam za ovog lika iz SU ali mi se nesto nije cimalo do gore po vrucini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je neko rekao da je nova letva u delti oko 25.000 din,a za druge modele koji imaju hidro letvu je oko 60.000 :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto i obecah, da prosledim par detalja oko letve volana. Covek u SU, kao sto despot rece/napisa, radi reparaciju i to, po njegovim a i despotovim recima, vrlo uspesno, po ceni od 7000 din + 1000 din reglaza a citav posao traje 5-6 sati. Ukoliko je i vama kao i meni daleko da odete do SU i vratitet se nazad tu je expres posta, majstor rasturi a vi lepo letvu u paket i pravac na adresu u SU. Eto toliko od mene a za vise informacija se mozete javiti na br. tel. koji je despot ostavio. BTW, Hvala despote i jos da dodam da sam pre dva dana dobio jos dva servisa koji rade reparaciju ali ih ne vredi pominjati jer je cifra 180eura + reglaza. I jos nesto, nova letva u Delti kosta oko 28.000din.

Pozdrav

Evo ga gari,nasao sam ti info za novu letvu :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za stila je mehanicka letva, sta oni to prodaju za 60 000??? Reparacija ce morati malo vise da pojeftini jer ima sve vise novih u ponudi za 10 - 11 000....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ja i objasnjavao nemanjastilo,hidro letve su dosta skuplje a letva za stila je maltene k'o za yuga :thumbsup:

A i te u prodaji mi se sve cini da su reparirane a i niko ne zna provereno kakav je kvalitet,tako da je i dalje reparacija originalne bolje resenje :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da stavimo tacku na ovu pricu,upravo zvao Deltu(Novi Beograd,Omladinskih brigada 33a,011 2270 488)nova letva za moj Stilo 1.8 kosta 41.800 din i ceka se do mesec dana..kaze mi covek da letva za neke modela Stila ide i do 65.000 din...i jos jedna informacija koju mi je rekao sve letve koje se prodaju kao "fabricki reparirane" i kostaju od 90-100 evra su kineske i da je najbolje resenje reparacija kod dobrog majstora ili nova.

PS.I ti rece da je 170 evra mnogo?? :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle si,ali mislim da bi svakako ustedeo da si otisao do SU da ti covek uradi letvu,a sigurno je dobar,samo pohvale su napisane za njega :thumbsup:

Ali dobro sad,bitno da si ti zadovoljan :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam i ja u fazi izmišljanja šta da radim sa letvom napominjem svojim saborcima sledeće:

- reparirana letva u APu ili gde već košta 10-11 hiljada

- preko toga treba platiti demontažu i montažu - cirka 50-60-70€ zavisno od majstora

- pa preko toga platiti ulje za servo (koje doduše nije skupo, ali je stavka za plaćanje) - cirka 500rsd

- pa preko toga treba platiti reglažu - cirka 1000-1200rsd

Sve to kad se sabere izađe na 18-21 000 rsd pri čemu se stavlja ko zna koja letva, kakvog je kvaliteta i da li je original Fiatova...

Zvao sam i čoveka u Subotici i ovoga sad u Sopotu i obojica mi traže oko 200-230€ za kompletnu uslugu, demontaže-montaže, reglaže, ulja, reparacije itd... s tom razlikom da gospodi u Subotici moj auto nije bicikla i ne mogu da urade za jedan dan, a gospodi u Sopotu jeste bicikla i mogu da ga urade za jedan dan :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se postavlja pitanje koju su letvu reparirali original ili neku no name,mislim na tu iz AP-a? :question:

Posto je to tesko saznati,mislim da je bolje da repariras tvoju,prvo sto znas da je original a drugo sto je manje cimanja :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz Bg i mrzelo me zesce da se cimam do Subotice da ostavljam auto na dan-dva pa opet da idem po njega super je to kombinacija za ljude iz Vojvodine kojima je to pola sata vozenje kod mene je presudilo sto ovaj iz Sopota preko telefona nije pričao kao ovaj iz SU i sto je auto za 4-5 sati gotov i jos ima godinu dana garancije (to je meni oko 50.000km), a i zevao sam sa onim majstorima celo vreme jos su mi obijasnjavali sta i kako...sta znam evo za tri dana sam presao oko 300km i auto samo ljulja. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam ovu temu i odusevljen sam. kojim se vi ciframa za popravke gadjate!

74.000 za polovne delove i zamenu? pa za te pare su mogli generalku da ti urade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebacio sam taj djapetov post ovde, jer mi se učinilo da se ovde pričalo o tako velikim ciframa. Vrlo je moguće da sam pogrešio... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila je prica o zameni letve volana i jos kojecega u vezi serva i cena popravke je bila 74.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa polovnim delovima to je jaka cifra,trebalo bi za te dve stvari da bude upola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se oglasim i ja sa svojim problemcicem, pa da dobijem savet ako moze.

Pre mesec dva pocela je da se cuje letva najpre pri pocetnom okretanju volanja kada auto stoji, da bi se to progresivno pogorasavalo i sada dostiglo nivo da se cuje redovno u toku voznje.

Cekao sam sa sredjivanjem toga dok ne zamenim obe viljuske sto sam uradio pre par dana, taman da vidim koliki je u stvari problem, posto se od onog lupanja tockova nije bas moglo naslutiti sta je i koliko propalo.

Pa eto, posto je ocigledno zrelo za servis, da pitam sta gde kako i koliko povodom te letve?

thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kud ćeš konkretnije? :) Samo vidi odakle si gde ti je najbliže da ideš i da li ti se čeka 1 ili 2 dana da to završiš, da li ti se nosa letva od skidača do reparatora i nazad, da li ti odgovara 150, 180 ili 200€ i eto :) Iskreno, meni najbolje zvuči ovaj u Sopotu, a i jedan ovlašćeni Fiatov servis šalje letve na remont kod njega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bas pogledah slike kod ovog lika iz Sopota. Prepoznao sam servis, tu je drugar radio pre dve godine remont letve, caura i sta sve ne. Prezadovoljan je. Evo tek posle 3 godine i skoro 60.000 mu se javio deo problemcica koji je imao. U svakom slucaju, nahvalio ga je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...