Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Ne bih zeleo da me administrator upozori na reklamiranje servisa :realmad:

Zelim pomoci jer sam i ja bio u problemu. :thumbsup:

Edited by despot

Share this post


Link to post
Share on other sites

slobodno napisi,ovaj forum i sluzi za to da se pomogne ljudima koji imaju problem,naravno samo ako smatras da je uredu to sto preporucujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve preporuke za auto servis"Stantic" u Subotici,Panonska 30..tel.024/520340 ili mobilni 0642131600.Specijalizovani su za letve volana,te ih toplo preporucujem. :)

Nista napamet,najbolje je da pozovete,kazete Vase probleme i dogovorite se,daju garanciju za obavljane radove,ja godinama kod njih odrzavam auto i prezadovoljan sam. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi slobodno ko zna gde moze da se resi kvalitetno i sigurno problem neka napise.postoji i tema o pokudama i pohvalama za sve iz auto oblasti pa i servise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugar. Nisam siguran kada cu moci da odem do SU ali cu ih vec danas nazvati da se blize raspitam pa ako bude bilo interesanntnih stvari-podelikcu ih sa svima na forumu. Uf, umalo da zaboravim, koliko je trajala zamena caure i da li je garancija 6 ili vise meseci?

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je za jedan dan sve uradi,samo se zakazi,naravno da ima razumevanja za ljude koji dodju sa strane... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto i obecah, da prosledim par detalja oko letve volana. Covek u SU, kao sto despot rece/napisa, radi reparaciju i to, po njegovim a i despotovim recima, vrlo uspesno, po ceni od 7000 din + 1000 din reglaza a citav posao traje 5-6 sati. Ukoliko je i vama kao i meni daleko da odete do SU i vratitet se nazad tu je expres posta, majstor rasturi a vi lepo letvu u paket i pravac na adresu u SU. Eto toliko od mene a za vise informacija se mozete javiti na br. tel. koji je despot ostavio. BTW, Hvala despote i jos da dodam da sam pre dva dana dobio jos dva servisa koji rade reparaciju ali ih ne vredi pominjati jer je cifra 180eura + reglaza. I jos nesto, nova letva u Delti kosta oko 28.000din.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odlučio da sredim letvu. Kucka i lupka na neravninama od kada sam ga kupio (imao 17" felne), i sad mi je već dosta toga :wacko: , kaže mi majstor da je otišla teflonska čaura...

Ali nešto se razmišljam. Šta mislite da li se više isplati kupiti u AP-u "x" novu letvu za 9.990,00 din (koje inače nema trenutno), ili otići do Subotice i uraditi reparaciju za oko 6-7.000 + 1.000 centriranje + 2.400 din za gorivo (oko 394km po Garminu u oba pravca :smiling: ) + malo razgledati i nešto klopati u gradu :smiling: = oko 11.500...

Po meni, ako radim reparaciju ostaje mi letva iz prve ugradnje ali reparirana (99% da je samo čaura riknula), ili uzeti novu u AP-u pa neka traje i 50k km tj. meni oko 3 godine...

Ili kao što neko reče u Delti je 28.000,00 din...

Ili je mikisxy osmislio reparaciju???

Pozdrav...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tu repariranu će neko da ti skida, menja i naplati, plus je nema trenutno, tako da je računica verovatno poprilično slična. Nisi uračunao i jedno 5-6 stoja za putarine u jednom pravcu.

Je'l ti baš mnogo lupka ? Meni od prvog dana se, kad temperatura ode malo gore, čuje sa desne strane blago lupkanje po velikim neravninama, ali se za svo ovo vreme nit smanjuje nit povećava - nismo uspeli da ustanovimo odakle dolazi ni na dizalici, ni dole kad je auto, a cimali smo ga na sve strane. Mene nekako mrzi da čačkam mečku, ali svakako autu je krajnje vreme da ode kod trapadžije - naime, nikad nije bio dok je kod mene u vlasništvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da putarinu sam zaboravio...

Znači ukupno oko 12.500 din...

Koliko sam shvatio u SU je kompletan posao (skidanje + reparacija + vraćanje + centriranje trapa = 8000 din). A ovu u AP-u ako uzmem, kao što si rekao moram sigurno još jedno 50e da platim da mi zamene = 14.000 din...

Ne lupa jako, ali lupa mnogo (isto desna strana)... Toplo, hladno, nije bitno... Sada već počinje ponekad da lupka i kada idem na ravnom pri određenim brzinama... A pošto imam od kuće do asfaltnog puta jedno 200m kamenog puta, onda mi svakog dana lupa jako kada stižem kući ili idem negde, i to me nervira...

Znači cena je skoro ista (12.500 ili 14.000), ali šta je bolje uraditi?

Šta je tvoja preporuka nidzo?

A i ostali šta misle?

P.S. Reparacija u Subotici. Daju garanciju 1 god. i NE RADE vikendom...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih radije reparirao originalnu, ako već nemam para za novu, nego rizikovao sa letvom iz AP. Mislim - jes' smaranje ići u Suboticu, otkud znam. Gađaj neki lep dan, ako se na to odlučiš, nagledaćeš se lepih žena barem, a ponuda bi trebalo da je poprilična. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neka slika te caure i njene dimenzije, mislim, jel to toliki problem da neki metalostrugar odradi to od nekog tvrdjeg ne krtog materijala, u svakom slucaju bi bilo bolje od plastike.To mi je sledaca stavka za sredjivanja na kolima, koja me uzgred mozda i najvise i nervira pored desnog prozora koji ciklicno struze dok se dize i spusta (nisam useo da skinem limcinu iza tapacira nakon 15-tak minuta i odustao sam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

caura je specificna i mora biti od plastike jer se bukvalno uglavi u letvu i postoje neki "zubi" na noj koji je drze fiksiranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

miki, da li si smislio reparaciju letve?

Šta misliš "nova" iz AP sporta ili reparacija ove originalne?

@nidza

to sam i ja razmisljao, i za reparaciju, a i za Subotičanke, a još mađarice, a ja divanim madžarski... :lol: :lol: :lol:

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorio sam za reparaciju u Subotici. Pita čovek, kada bi meni odgovaralo i ja kazem ako može u petak. Kaže on meni "nema problema, samo molim vas u 8 sati budite ovde"... Cenim da mi neće trebati više od 2 sata autoputem do Subotice. Kada to odradim javljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaće ti. Išao ja jednom isto sam trebao da budem u 8 tamo... jul mesec, sezona godišnjih odmora i krenuo sam iz Pančeva u pola 6 i udarao autoputem muški sve 150+ (išao sam Audijem pa je to 150+ znalo u nekim momentima da bude i 200 ;) ) i stigao za 2 sata na ulaz u Suboticu, i onda još dok sam našao gde sam trebao da idem 15ak min, pa dok sam našao parking, taman dva i po sata beše ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve preporuke za auto servis"Stantic" u Subotici,Panonska 28..tel.024/520340 ili mobilni 0642131600.Specijalizovani su za letve volana,te ih toplo preporucujem. :)

Nista napamet,najbolje je da pozovete,kazete Vase probleme i dogovorite se,daju garanciju za obavljane radove,ja godinama kod njih odrzavam auto i prezadovoljan sam. :thumbsup:

.

Ne mozes zalutati..probacu da te uputim..kad sa auto puta udjes u Suboticu.izlaz Subotica istok,dodjes do Molove pumpe sa leve strane,na semaforu skrenes levo,to ti je Bajnatska ulica,ides do kraja,dolazis opet do semafora,skreces levo na Beogradski put i odmah sledeci semafor desno,prolazis pored bolnice to je Izvorska..i druga ulica levo ulazis u Kersku ulicu..treca ulica sa leve strane je panonska ,skrenes levo,tu ti je servis STANTIC

Edited by despot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stigoh iz Subotice...

Ala ga je opravio, svaka mu čast. Ostali samo dugmići... :laughing: :laughing:

Letva opravljena za cifru koju sam već pomenuo 8000 din. Radi k'o sat...

Ostavio sam mu auto oko 8:15h a bio je gotov oko 13:30h...

@despot-e majstor ga je opravio, baš kao što si i rekao...

Pozdrav...

P.S. Despot me je sačekao kod majstora tako da sam i njega upoznao :thumbsup:

P.S.S Putarina BG-NS 240 din + NS-SU 330 din...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

@etibor..neka ti je sa srecom,drago mi je da sam pomogao :clap: mada si mogao starim putem iz Subotice za NS,ustedeo bi 330 csd,a put je ok,malo je losiji desetak km ka Srbobranu,kad se iskljucis sa auto-puta :welcome:eto tople preporuke :thumbsup:

Edited by despot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla prijatelju, pitao sam za tvoju letvu, kaze radi i to vrlo uspešno, ali nisam pitao za cenu. Isto garancija, i nekoliko sati posla... Najbolje da ga zovneš telefonom i da mu objasniš gde i koliko vlaži na letvi. Moju letvu je završio za 5 sati sve komplet...

otprilike 2:30 sata u jednom pravcu. Na autoputu uglavnom i skoro non-stop 120km/h. Osim na par mesta gde su radovi i most, ali to je kratko... Sigurno mi je trebalo 45 min od kuće do autoputa kod Batajnice...

A u povratku (krenuo sam oko 18:15 sa palića), na autoputu ludnica. Vraćaju se ljudi uglavnom Austrijske tablice, opšta ludnica, treba biti oprezan voze kao nenormalni...

Pozdrav, i stvarno preporuka za popravku letve kod ovog majstora u Subotici...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da vidiš ludilo kad krene sezona pa Turci nagrnu... a super za moju letvu, taman sad da smislim neki vikend na Paliću i usput sredim i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mog iskustva. Možda nekom uštedim reparaciju letve :smoke:

Danas sam zamenio stabilizatore balans štangle (Euro07 790 din., AP Sport 1190 din.), i to oba, i svo lupkanje koje je već bilo značajno iritirajuće je nestalo! Zamena je jednostavna, a skida se samo točak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...