Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Guest 5827

Drugarev Stilo 2002 JTD Dynamic

Po neravnom putu cuje se lupkanje u prednjem trapu koje se prenosi na volan

Trap je OK, skoro su promenjena oba stabilizatora balans stangle.

Majstor koji je gledao mu je rekao da je u pitanju plasticna caura letve volana, u delti su mu rekli da se to ne menja posebno i da nema da se kupi.

On je nasao u jednoj prodavnici, ali prodavac kaze da je to isto za sve novije Fiate, i da nema tacno oznaka modela za koji je,

Po uzorku ne moze da kupi jer je on iz Valjeva, deo je nasao u Nisu, a i treba mu auto svakodnevno.

Da li je noko imao slican problem, i kako ga resiti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

c/p sa jednog drugog Foruma...

- '' uspesno se radi reparacija letve kod Stila, sa desne strane ima jedna plasticna caura koja se pojede, dobar strugar napravi od teflona cauru i to je vecno, kod mene uradjeno i zadovoljan sam. ''

- '' radjeno je u Beogradu. Stilo je 1.9jtd, sama letva je smesna kao u jugicu, svaki mehanicar moze da odradi reparaciju uz pomoc tokara i normalno posle na centriranje trapa. ''

Poslacu PP tom liku sa Foruma, da vidimo hoce li dati detalje gde, kako, sta se tu tacno radi...

Uz malo srece, odgovorice... ;)

edit : poslat PP...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5827

OK, hvala

Inace drugar bas vodi racuna o stilu, tako da je bas nestrpljiv da i ovo popravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5322

Ljudi otisla mi je letva volana na Fiat Stilu 1.9 - elem krenem ja da se raspitujem malo o cenama i naidjem na dve drasticno različite cene .U AP Sportu cena je 8000 i nesto a u Delti 24000 .

U cemu je fora ? Moja predpostavka je da je ova u AP Sportu reparirana , e sada je pitanje da li neko ima iskustva oko ovoga i sta uzeti : repariranu ili novu, s'tim da su kod mene otisle samo kugle, i sada letva lupka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj ljude u AP sportu da'l je reparirana ili zamenska fabrička. Ja tamo kupujem delove i svi su 3 puta jeftiniji nego u Delti, identični delovi. Zovi lepo Deltu i pitaj sve oznake i kako izgleda pakovanje letve kod njih, onda okreni AP i pitaj isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5322

Ma ova u AP sportu je sigurno reparirana nego pitanje je da li je vredi uzimati ili uzeti novu i da li ce jedna nova duže da traje od tri reparirane :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ta letva u delti je sigurno originalna,dok ove druge ili su reparirane ili su neki teski divljaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traži u AP novu letvu? Hvale se da imaju kompletan program, neka to i dokažu. Ja sam sve za svoj auto našao tamo, što mi je ikad trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pomognemo drugaru.. :p javi mi se na pp imam ovlasteni servis za letve volana u Subotici,pa pitaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 321

Pozdrav svima.

Imam sličan problem, ali sa Puntom 2. Po neravnom putu se čuje lupkanje. Trap je pregledan, kao i viljuške, spone, gume na balans štangli i sve je ok.. pa sumnjam da nije nešto sa letvom volana. Ono što je simptomatično je, da se problem javi na neko vreme, pa opet na neko vreme iščezne.

Ako može na PP malo detalja za reparaciju letve (bar da probam, da li je to u pitanju) ili možda neka ideja šta još pogledati na kolima?

Ah da.. zaboravih da napomenem, kad se pojavi problem sa lupkanjem, volan je blago teži za okretanje, a kada problem iščezne, volan je opet "normalan". Išao sam i na dijagnostiku, sa servom je sve ok (nema grešaka u vezi njega).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, sta je tu novo - uvek pre kupovine se treba dobro raspitati sta se kupuje. Jednostavno, u takvoj zemlji zivimo....Mislite da u Delti necete naleteti na fals? Imam druga koji vec par godina radi kod njih na primanju automobila sa granice - sta sve tu stize i u svakakvom stanju a posle isti ti automobili u salonu.Uostalom i kod drugim uvoznika je slicna situacija. AP sport je poznat kao i sve druge prodavnice delova da imas vise varijanti istog dela pa se ispruzis prema trenutnim mogucnostima. Mada takodje mi nije jasno da kupis sajlu kavacila za Bravo u obicnoj kesi.To je jedan od delova na kojima ne sme da se stedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta ljudi me je pitalo u vezi ove teme, medjutim...

''Type_R'', odnosno njegov drug, nije nista uspeo da uradi preko tih teflonskih caura i sl...

Cini mi se da je problem bio u odgovarajucem kalupu po kome bi se pravila ta caura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cuo od glavnog majstora iz Stojanova, letva za Stila kosta negde oko 3500-4000 dinusa, sto ce reci jeftinije od Yugove, kakave ste to letve nasli za 24000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

javite se i na moj pp..rekoh Vam da ima odlican majstor u Subotici koji radi letve volana i daje garanciju..pa ko voli nek izvoli.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko pitanjce, da li je letva volana ista na svim modelima Stila sa JTD motorima ili ima neke razlike. Posto imam isti problem kao i svi ovde, lupa i kucka ko da ce da se raspadne, bio sam kod majstora on kaze to je caura na letvi. A posto nema da se kupi caura razmisljam da narucim preko prijatelja da mi donese komplet letvu iz Italije. Koliko bi moglo to da kosta tamo? Mislim da je to sigurnija varijanta nego uzimati kod nas (osim u Delti koji su nerealno skupi)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su simptomi istrošene letve? Ja desno nekad čujem neki zvuk poput lupkanja kod malih neravnina, ali samo kad je velika vrućina. Čim zahladni nema tog zvuka. Tačno se može locirati kao neko lupkanje, tj. neki maleni luft.

Čisto da znam da'l i mene čeka ta muka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo bi se tako reci. Kada idem po neravninama, kucka i lupka kao da negde ima lufta. Ustvari i ima izmedju osovine letve i neke glupave teflonske chaure (koja ne moze nigde da se nadje kao poseban deo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je to opasno?

Mora da može letva da se reparira sa tim zamenskim potrošnim delom, 'bem mu miša.

Meni ponekad lupka, samo desno malo, ali to stvarno čovek mora da se napne da bi čuo. Preko velikih neravnina se ne čuje, samo one sitne. BTW, meni to liči na sponu ili tako nešto, pošto postoji zvuk samo iz pravca desnog točka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je majstor rekao da to nije opasno. Kaze ma teraj nije strasno. Ma sta to znacilo. Bogami meni lupa malo vise nego tebi, cuje se skoro na svakoj rupici a na rupi i da ne spominjem... Verovatno moze da se reparira, ali jos nismo nasli gde. Osim kod Despotovog majstora u Suboticu, par postova ranije pomenutog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je meni verovatno je spona - proverićemo ovih dana, treba da menjam ulje. Video sam u AP-u da je 900 dinara, prosto mi zvučni neverovatno. Mada opet, svašta ljudi pričaju o AP-u i naježim se svaki put kad uđem, ali jugić moj je bez većih problema prešao 200 hiljada sa vrlo malo nekog vanrednog održavanja, i to uglavnom njihovim delovima. Nadam se da će tako i da ostane.

Da li postoji neki snabdevač delovima u koga mogu vlasnici Fiata da se zakunu, a da nije Delta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 321

Imao sam problem sa letvom, upravo su simptomi bili lupkanje na neravninama.. itd. Punto 2 u pitanju. Zamenom letve problem je nestao. Nova letva kosta 7000 din, a zvao sam onaj servis u Subotici i reparacija kosta oko 6000 din. Jbt, pa da li se isplati reparirati staru letvu ili kupiti novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5322

E pa ovako ja svoj problem reših , zamenih levu u marei u Zemunu imaju neku kombinaciju za letve 150 evra , video sam ih nisu reparirane i odlične su , auto mi je sada utegnut kao tenk he he . Milina je voziti auto na kome nista ne lupka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1734
Koliko sam ja cuo od glavnog majstora iz Stojanova, letva za Stila kosta negde oko 3500-4000 dinusa, sto ce reci jeftinije od Yugove, kakave ste to letve nasli za 24000?

Ja ne znam kakve su vam to letve, za moj auto polovna servo letva volana je 100-150eur, kako gde, a auto mi ima 15 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...