Jump to content
FAS Goran
Guest 5827

Fiat Stilo - letva volana

Recommended Posts

Morace da se promeni/popravi letva volana. 95 EUR u Auto Recambiju, nova, talijanska, 1 god garancija. Sta kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem da nema razloga da se kupuje nova letva. Uvek moze da se reparira stara i da bude bolja od nove sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Ja iscitao celu temu i to nigde ne pise :)

 

Naprotiv,reparacija u svojoj reziji sa tim teflonskim caurama je veoma upitna...

 

@chiki mislim da je to ok cena jos ako na nju ima clanski popust onda je extra :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalna preporuka za remont letve u Smed Palanci kod Trajka.. Bio moj drugar sa Stilom karavanom, zategli mu puza i zamenili cauru, odradili centriranje.. Sve utegnuto kao pracka :) Inace cauru pravi od nekog spec materijala koji je vrlo zilav i dugotrajniji od originala.. Mislim da je neko vec ostavio kontakt u temi. Ako zatreba iskopacu ga ja..

 

Mislim da ga je sve sa centriranjem kostalo oko 35-40€

 

Trajko Sm Palanka

06411-80-768

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Ja iscitao celu temu i to nigde ne pise :)

Naprotiv,reparacija u svojoj reziji sa tim teflonskim caurama je veoma upitna...

@chiki mislim da je to ok cena jos ako na nju ima clanski popust onda je extra

Ne u svojoj reziji nego kod proverenih majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li na kraju pašu dimenzije caure 25x35x24. Neki kažu da njima ta dimenzija ne paše. Neki su pisali da se samo namota pun lijevi i desna ćaura sama ispada van. To mi je malo čudno, što je onda zadržava dok se okrećem negdje polukružno i namotam pun lijevi da ne ispadne van. Kako novu ćauru osigurati da tako ne ispadne van osim bonim šarafom i bušenjem navoja kroz kučište letve. Originalna čaura nema taj bočni šaraf pa ne ispada van.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je pricano o tome mozda nije, nemam vremena trenutno da prelistam celu temu. Naime, kada cimam volan levo desno imam osecaj kao da ima lufta i levo i desno, kao da postoji prazan hod pa onda udari u nesto, sto se tice samog upravljanja nema poteskoca nikakvih, znaci samo taj luft da ga nazovem tako. Jel ima neko predstavu sta moze da bude? Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U voznji je sve ok, spone i ostalo je provereno pre mesec dva kada sam menjao stabilizatore, takodje u voznji je sve zategnito nema nikakvih landaravih zvukova. Onaj luft sto sam pominjao je izrazeniji kada cimnem volan desno iz nultog polozaja, naravno kada auto stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji opcija da ima lufta, a da se to ne primeti u vožnji.

Servo je progresivan. Ne reguje isto na svako mrdanje volana, nego zavisno od brzine kretanja. Ako hoćeš da umiriš tog ''crva u glavi'' da imaš luft, idi kod trapadžije, ako lufta zaista ima izmereiće ga i koliki je. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoju zamjenio za repariranu. Nisam imao vremena da moju letvu majstor salje na reparaciju jer bi tada bio bez auta 7 dana. On je imao neku staru odnio na reparaciju i kad se vratila zamijenio za moju. Letva sad nema ništa lufta u čaurama. Ali sad mi se čini da ima lufta u samim zupčanicima. Kad uhvatim u jednom rukom lijevu sponu drugom rukom desnu sponu i cimam levo desno osjetim taj mali luft. Preko neravnina lupka mi u desnom točku. Nigdje drugdje nema lufta. Obe vilice nedavno stavljene nove. Krajnici i spone su kao nove.


Da li se dotezanjem onog sarafa ispod puza sto dobije. Bio je dosta labav taj saraf. Skuzio sam da se njegovim dotezanjem poveca otpor okretanja volana a luft se ne smanjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u  ponudi repariranu letvu za 50 EUR. Nakon toga saljem moju i dobicu 20 EUR. Sta mislite o tome ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u  ponudi repariranu letvu za 50 EUR. Nakon toga saljem moju i dobicu 20 EUR. Sta mislite o tome ?

 

 

Jel to kog ovog baje u sd palanci ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reparirana letva je brzo dobila luft i dotezanjem onog sarafa ispod puza nije smanjio nista luft a samo je povecao otpor okretanja volana. U garanciji mi je zamijenjan za drugu repariranu letvu. Ona je puno bolja ali nakon 20ak dana je i ona sasvim malo dobila lufta na pužu. Ne znam što je s tim puževima. Stara nije imala ni malo lufta u pužu samo u cauri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidite moje srece pre neki dan. Vratim se iz bg-a i ceo put neko lupkanje. Ja mislio otkacila mi se opet prelivna boca pa lupka, dodjem kuci, vezem je bolje i krenem u drugi pohod. Pokupim devojcicu krenem nazad, kad ono, drm brm bum dum :D Eto srece niotkuda, za nekih kilometar meni cela prednja strana pocela da lupa na svaki pomeraj volana, a da sreca bude veca, polako volan gubi kontrolu.

 

Sreca u nesreci snimim znak mehanicar skrenem odmah tu, jos jedna sreca pa nisam bio ni daleko od kuce. Sta cu jbg, povadim dokumenta ostavim kola i kljuceve i kazem gledaj sta mu je ili ga gurni sa litice. Zovem drugara, on me dopelja gde sam pos'o, majstor zove za par sati kaze oba stabilizatora su zrela da se menjaju al to nije nista, nego ti se odvrnuo neki puz na letvi, ali nije se odrnuo jer mu se htelo neg jer je letva go k*.

 

Reko super sta cemo sad, kaze 100e reparacija, stabilizatori po soma kinti i 30e ruke. Kaze bolje tvoja reparirana nego nova. Naplati mi onog puza sto je privrnuo soma ipo, reko ajd imao sam srece svakako moglo mi se desiti bilo gde nek ide zivot.

 

Zovem svog majstora u medjuvremenu kaze covek pa nova ti je 12000-13000din. E sad iz nekog dosadasnjeg iskustva ja nesto vise verujem svom majstoru (ne zato sto ne verujem ovom drugom nego jer imam dobro iskustvo sa njim do sad) i on covek kaze da je ima losih iskustava sa repariranim letvama.

 

Ne trazim sta da radim, resio sam da cu da stavim novu i to ne jer znam da je bolja, jer realno blage nemam sta je bolje i znam da mogu da se zaj*bem, al mi novo zvuci kao bolja ideja, pa kakva god da je. Ova da je valjala ne bi krepala a i Boga pitaj koliko puta je to reparirano dok nije doslo kod mene :D

 

Kada zamenim to javicu se opet, pa onda jos jednom opet kad se malo duze i navozam da cujete iskustva.

 

Citajuci temu misljenja su podeljena kod ljudi kao i kod majstora (see what I did here^^ - zezam se malo), tako da ako neko krene u pohod citanja 21 strane da mu skratim muke. Nema nikakvog koncenzusa gde je grupa rekla to i to je bolje, iskustva su razlicita :D

 

E sad to sto je meni ovaj mesec pao mali servis pre nedelju dana, pa sad letva, pa registracija za kraj meseca(Stilo 1.9 jtd), to cu da nadjem novu temu da se zalim :D Ili idem na viceve da probam da zaboravim. Najbolje da se napijem koliko viidm :)

 

EDIT: Gledam sad koliko sam teksta napisao, al sam otvorio dusu :D

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ga napisao,al' kako treba :D

 

U dahu sam ga procitao ;) Aj' da to sredis ubrzo pa da se navozas kako si isplanirao :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dante, opravio sam pa se nadam najboljem ;)

 

Moj majstor mi je stavio novu letvu, letva 11500 dindzi, 2 stabilizatora nova po 1100didzi cini mi se i ruke 2k, ja dodao koju stotku i to je znaci 16k sve. Plus naravno reglaza 1500 dinara na drugom mestu.

 

Suma sumare 17000 din.

 

Nisam neku revolucionarnu promenu osetio u odnosu na vreme pre nego sto se taj puz na letvi odvrnuo (tih par kilomera kad se to odvrnulo ne racunam). Osecam mali luft kad cimkam blago volan levo desno, to mi kaze covek da je u kardanu i nikom nista.

 

Jedino sto sam zakljucio jeste da bi valjalo da uplatim onu AMSS pomoc na putu :D

Realno auto sam vratio sa malog servisa racunao sve super i kad sam se najmanje nadao iznenadjenje. Preporucujem to svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to losa cena za novu letvu ;) gde je uzeta ?

Kao sto kaze kolega MS, sve su letve za stila jeftine u odnosu na razne druge brendove. Ford focus recimo ima mehanicku i cini mi se da je 33k letva bez ruku.

A za stila mozes da nadjes i za 7,8k po radnjama - turske i italijanske. Ova moja je koliko sam razumeo neka srednja varijanta, ima skupljih i jefitnijih.

 

Kod Gorana su mi spomenuli neku malu jacu cifru od ove pa sam odustao u startu, sto ne znaci da ta njihova letva nije jos bolja.

 

Ali vreme ce pokazati kakva je i ova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...