Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Damir_ZR

Uno 1.3 Turbo

Recommended Posts

Uno je 90. godiste, kupljen pre godinu dana sa crknutim motorom, pradnji deo treba malo da se dotera, drugi branik, farovi i zmigavci. Imam jos jedan skoro ceo motor od una T. Cekam malo da skupim kes pa da ga napravim. Ove felne nisu vise na njemu sad ima lepse :thumbup:

uno10.jpg uno11.jpg

uno12.jpg uno13.jpg

uno14.jpg uno15.jpg uno16.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo imali pre una jos dok sam ja bio klinac, i bili smo prezadovoljni autom, ne secam se tacno koji je bio ali ja mislm da je bila oznaka 45 S 980 kubika nek me ispravi neko ako gresim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim skupim pare da mogu sve da zavrsim oko motora, pocinju radovi. A evo i drugi motor u kolicima.

aV1Bda4r.jpg

Pq1D9Kni.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi smo imali pre una jos dok sam ja bio klinac, i bili smo prezadovoljni autom, ne secam se tacno koji je bio ali ja mislm da je bila oznaka 45 S 980 kubika nek me ispravi neko ako gresim. :)

To je FIRE mortor sa 998 kubika - odlican autic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da mu karoserija nije losa,cak sta vise dobra,sto ti je najbitnije kod ovakvih poduhvata,jer sve ostalo moze da se popravi,enterijer mu je takodje ocuvan,a posebno je interesantna digi-tabla u unu,prava retkost :smiling: .

A o potencijalu motora,u malom unu, ne treba trositi reci,kad ga lepo sredis,ima uno da ide ko metak :2guns: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra instument tabla ja je trazio ali dzabe

ajde ako ima neko komplet patos za una 5 vrata javi mi treba mi (064-811-31-36)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao jos jedan uno turbo ali mk1, sad imam dva bela una. Jedanom crko motor a drugi truo do krova ali dobar motor, uskoro sastavljanje jednog kako treba a ostatak delova ce ici na prodaju :smiling:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo sam prosirio vozni park, sto se tice una sad imam 4 komada. Sad je pitanje u kojeg da stavim nov motor 1.4 turbo

uno1.jpg uno2.jpg

uno3.jpg uno4.jpg

uno5.jpg uno6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi u dvojku!!! E ,ti meni da prodas neke delove kada sklopis taj :thumbsup: ,a moram te upoznati sa drugarom,ima on una ovde na forumu 15ie stari tip,pa on je resaurirao njegovog komplet,mozete da razmenite iskustva i ima on delova nekih i dosta se razume!

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44214

ovo je njegov profil zove se dalibor,a imas i momka iz novog sada isto radi sada turbaka reparira ga! :rolleyes:

Ono u kutiji "nov motor" ? :rolleyes: :rolleyes: :thumbsup::rolleyes::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuu, pa greota ovaj motor stavljati u una...

iskombinuj da od svih tih napravis jedan dobar da se vozis, motor nov prodaj nekome da ga ubaci u nesto novije, ostalo rasprodaj u delove i ti si bogat covek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to nije 1.4 iz Punta 133ks, u una je išao 1.3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuu, pa greota ovaj motor stavljati u una...

iskombinuj da od svih tih napravis jedan dobar da se vozis, motor nov prodaj nekome da ga ubaci u nesto novije, ostalo rasprodaj u delove i ti si bogat covek :D

Slažem se sa Manfredom :thumbup: Evo ja se javljam kao prvi kandidat :whistle: Reci mi ako nije problem, odakle si nabavio motor i koja je cena? Ja bi jurio 1.4 T-Jet što ide u novog Bravo-a ili u Grande Punta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to nije 1.4 iz Punta 133ks, u una je išao 1.3?

u una mk1 je isao 1.3T, a u una mk2 1.4T

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupljen je na limundu, motor je placen 30000 dinara covek od koga sam uzeo je taj motor kupio pre 12 godina, stojao mu je u podrumu sve vreme. ovaj motor sa ubrizgavanjem od una ima 118 ks (valjda)a u punta je islo drugacije ubrizgavanje 133ks sve u svemu ako ga ne ubacim u Una cekacu nekog Punta koji je rikno ili cu nesto od ovih da rasprodam pa da nadjem jednog 1.0 sa zdravom skoljkom pa sve da prepakujem od turba i da mu stavim taj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Damire .

Odlican auto ja sam nabavio novu turbinu od 1.3 i mislio sam da je ukombinujem nekako na jugov 1.3 motor aliposto je to komplikovano morace da ceka .

da lisu felne na Unu 13' ili 14'

Svidjaju mi se one koje imas na belom unu sa okruglim rupama .

Pa ako su 13 inca koliko su jota i ako ih prodajes koja bi im bila cena .

Hvala puno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...