Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Motor u tvom autu je malo modifikovani motor iz regate i tipa, tempre,euro2,uz kavalitetno odrzavanje dosadi ce ti da ga vozis toliko dugo.Pre svega zameni kaiseve i spanere zbog svoje sigurnosti ,da ne bude skuplja dara ..... Samo uzivaj, ja sam sa tim motorima za godinu dana(regata i tipo) prelazio po50000 do 75000km coffee.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

TD nije CR. Moguće je da ćeš imati sitnije probleme oko delova, jer ti nešto odgovara sa TD, nešto sa JTD motora. Generalno, pripada starijoj generaciji dizela na tehnologiji koju je Fiat napustio sa pojavom JTD motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam otisao da kupim delove za veliki servis,ako bih uzimao dajcove,dosta su jeftiniji od skf-a,recimo skf set zupcastog je9280din,a dajco u ap sportu je 7200 i sve ostalo kad se sabere razlika je oko 5000 din jeftiniji je dajco,sta da kupim,ima li razlike u kvalitetu,kakvi su delovi iz ap sporta?

ne citiraj upis pre tvog

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao,

U fazi sam kupovine fiat brave pa me interesuje par stvari oko tog automobila. Nasao sam jedan u bugarskoj koji ima dosta problema sa plastikama. Verovatno je dugo bio na suncu pa su izgorele plastike i gume i slicne stvari. Evo i slike

bus805.jpg

Naravno ovaj model necu uzeti ali me zanima da li mogu da se zamene sve te gume i plastike i kako stoji situacija sa rezervnim delovima za taj model posto je proizvodnja prestala 2002-e godine. Konkretno najvise me zanima na slici u gornjem desnom uglu one gume na krovu i te plastike oko prozora koje su popucale. Kvake pretpostavljam da je lako zameniti.

Na polovnim automobilima video sam jednu bravu u viacar-u na vozdovcu pa me zanima vase misljenje ovako sa slike

bus808.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1665769/fiat_brava_19_jtd_klima/

Nadam se da cu uspeti za vikend da odem da je pogledam. Jako sam kratak sa vremenom.

Drugo pitanje je da li neko zna dobrog majstora na vozdovcu da se to odveze na diagnostiku pre kupovine.

Hvala puno!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su česte pojave na Bravu/Bravi. Kvake mogu da se kupe nove, mislim da su oko 2500-3000 din komad. Krovne lajsne ne treba menjati, nego ljudski pričvrstiti. Vidim da su i na Bravi s oglasa te lajsne malo uzletele.

Na forumu ima ljudi koji su sve ovo radili, pa će ti search verovatno pružiti više informacija.

EDIT: e da, ovo na slikama je odlično u odnosu na moj auto, recimo.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega samo guraj,

prosnjuraj jos po oglasima, te plastike su bile problem na onim modelima iz 90-ih sto su imale gumu na kvakama od vrata,

ja sam moju uzeo pre 2 godine, plasticne su kvake i nema te gume na srecu. Ova tvoja je verovatno takva bas od sunca.

E sad sto se tice godista, ja koliko znam brava se pravila do 2001.godine u Italiji, ja sam uzeo to godiste,

a za 2002. su ljudi pricali da je brazilska. Neka me neko ispravi ako gresim.

Ova na slikama izgleda bas dobro, em je JTD, ima unutra plisani enterijer, bele satove (to bi meni pasovalo,

ja imam SX opremu), ako se odlucis, uleti jedno 400-500 evra, za registraciju i veliki servis i neku muzikicu

i uzivaj.

Ja sam presao iz BMW kockice u Bravu i progledao sam :whistle: .

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nezgodno je komentarisati samo na osnovu slika ali evo par svari sto sam na brzinu primetio..

auto iz oglasa na prvi pogled deluje kao nov ALI

fali poklopac na levoj solji amortizera

fali guma izmedju usmerivaca i kutije filtera vazduha

levi far je menjan

(sve to bas na istoj strani, slucajnost <_< )

zatim, 2002god brava ne postoji posto je do 2001. pravljena..

a i kilometraza mi je sumnjiva jer sam ja toliko presao za 3 godine sa prethodnim autom a ovaj je star 10 godina :blink:

moj savet je da trazis auto od vlasnika umesto sa placa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na informacijama.

Zvukoljube, taj iz bugarske ima dosta problema, cuknut je na skoro svakom delu sasije i ogreben tako da njega necu uzimati, ovde sam prikazao samo neke od problema da bih saznao da li je moguce zameniti.

ivchy, hvala na info-u, uletecu sigurno jos jedno 500 za veliki servis i registraciju, samo gledam da nemam vece prepravke nakon toga.

Cartman, hvala care, ja to nisam primetio al sigurno je cuknut pa sredjivan. Rado bih kupio od vlasnika al ih nisam nasao. Ako neko zna nekog neka javi.

Jedino sam video ovaj zeleni u nisu

http://www.polovniautomobili.com/oglas1884160/fiat_brava_16_16v/

1.6b sa sekvent plinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i ova deluje kao da nije 2001...Pogledajte deo gde su prekidaci za prozore kod novijih ima i ona kadica a ovde nema...Onda rucica menjaca je starija a i instrument tabla mi deluje kao starija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom Niskom, cim je branik ovakav plasticni, menjan je, znaci bilo je cukanja.

Znam to po mom zetu koji vozi opel astru belu sa crnom maskom :question:

A ti Cartmene, alal ti vera, kad si na slikama video sve ovo.

Zovem te sl.put kad budem isao da gledam auto na placu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeznuto je vreme za kupovinu automobila, cene nisu realne,

trziste je prepuno krseva jer se trenutno samo jeftina kola kupuju, kvalitet je na nekom drugom mestu pri kraju liste :wallbash:

Tako da u Srbiji moze da se kupi Stilo jtd sa 100000km uvezen iz IT za manje para nego sto kosta tamo :harhar:

Zato pri kupovini treba otvoriti cetvore oci i strpljivo birati,

imamo i forum gde mozemo da komentarisemo aute iz oglasa, pa ce naleteti i neki dobar za kupovinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nista ni od nislije :)

U bugarskoj kazu da losijih automobila nije nikad bilo. Rasprodalo se sto je bilo dobro a nisu im dovozili iz italije skoro zbog ovog snega pa su samo raspadi ostali.

Ja nisam u nekoj zurbi tako da mogu da sacekam, jurim auto jos od letos :)

I fiat bravo je u opciji mada mi brava ima mnogo lepsu liniju i prakticnija je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe znaci nikad se ne zna sta ima od opreme :)

Inace ja sam naleteo na neke sveze oglase:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1709382/fiat_brava/

Ovaj je neki nabudzenko i koliko sam razumeo nije mu placena carina pa je skup.

http://www.polovniautomobili.com/oglas1888257/fiat_brava_16_16v/

Ovaj izgleda lepo, dosta je jeftin iz nekog razloga. Nema plin ali sekvent bi mogao da se ugradi ako se kupi po ovoj ceni. Pitanje je samo zasto je tako jeftin.

http://www.polovniautomobili.com/oglas1881884/fiat_brava_19jtd/

ovaj je u kragujevcu i takodje izgleda pristojno

Javite ako nesto vidite da nije u redu i puno vam hvala na pomoci oko odabira.

Inace da li neko od vas iskusnih zeli da izadje na teren i pogleda auto samnom kada budem nasao? Naravno podrazumeva se da cu platiti uslugu. Ako je neko voljan nek mi posalje kontakt na pm pa da se dogovorimo.

Molim te sledeći put postavi screenshotove oglasa jer kad isteknu upis postane besmislen

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari naleteo sam na oglas za fiat bravo 1.2 (nisam video dal je 16v)

bus960.jpg

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/854917_Fiat_Bravo_2001_god

Decko je sa petlovog brda i treba da se nadjemo sutra negde kod okretnice 23-ke oko 7 uvece pa me zanima da li tu negde u blizini postoji servis koji radi diagnostiku, hteo bih da ga proverim a taman i majstor da ga pogleda. Znam da postoji tema sa spiskom servisera al mi treba konkretna preporuka gde da svratim u blizini.

Jedino sto mi je rekao je da treba da se napuni klima. Koja je cena punjenja klime?

Hvala vam puno!

p.s: Izvinjavam se unapred admin-u ne znam kako se prave printscreen-ovi

Edited by neshaoct
dodat PS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki Bravo/a 1.2 je 16v. Inace punjenje klime je barem u kg-u izmedju 30 i 50 evra zavisi od servisa, mada mislim da tu verovatno ima jos nesto da se cacne osim samog punjenja, tako da bi za taj problem morao da napunis klimu i vidis gde pusta.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno. :thumbsup:

Radim od 9 do 6 pa ne mogu preko dana da gledam. Sad vidim da TIM radi do 5 pa cu morati nesto da smislim <_<

Hvala puno na informacijama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s: Izvinjavam se unapred admin-u ne znam kako se prave printscreen-ovi

Print Screen dugme na tastaturi.

Onda otvori Paint. Klik na Paste i pojavi se ta slika. Sačuvaj je negde...npr. na Desktopu i tako dobiješ sliku, koju onda postaviš opet kao i svaku drugu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40372

Objašnjeno je i ovde:

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Take-a-screen-capture-print-screen

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Razmisljam o kupovini Fiata. Zanima me Fiat Bravo 1.6 sa plinom. Kakva su iskustva sa njim? Na sta da najvise obratim paznju prilikom kupovine, najcesci kvarovi, dostupnost delova...?

Edited by neshaoct
spojeno by lybra_ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja samo znam da je to odlican motor, i moje je misljenje da je Bravo za te pare i taj motor best buy :) jes da ja volim dizelase,ali sto se benzina tice taj 1.6 mi je favorit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...