Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Izvinite sto podizem temu, ali pitanje je vezano za vec postojecu temu, pa da ne otvaram novu :)

Pogledacu ovih dana jedan automobil - Fiat Brava JTD, i interesuje me gde u Zemunu ili NBGD-u mogu sa vlasnikom da odvezem auto na pregled da mi kazu u kakvom je stanju, sta bi trebalo menjati i da li je ta kilometraza prava. Znaci, bitno mi je da sarvis zna kvalitetno da izvrsi pregled/dijagnostiku i da je u okolini Zemuna / NBGD-a.

Hvala unapred,

Pozdravlja vas buduci (nada se) vlasnik Brava JTD :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema će ti biti od koristi :

Fiat/Lancia Servisi - pozitivna i negativna iskustva

Ukratko, po dobru, iz tog dela grada se najviše pominje servis Goran.

Ulica: Dragiše Vasića br.18

Altina, Zemun

011/2193-543

Obavezno nazovi i pitaj da li, i kada mogu da ti pregledaju auto, jer kod njih ima zakazivanja i na 5, 10 i više dana unapred. Ne znam da li zakazivanje postoji i kad je u pitanju provera automobila pre kupovine ( ne bi bilo logično da postoji ), ali bolje je da ih okreneš i proveriš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da prenesem utiske...Bio sam kod Gorana.

Nije moralo nista posebno da se zakazuje, samo samo morao biti oko 7.45 u servisu, pre nego sto pocnu sa redovnim radovima.

Brava JTD 2001. je povezana sa kompjuterom, ~106.000 na racunaru, ~108.000 na satu... pokazuje gresku u grejacu, majstor pretpostavlja da u pitanju jedan grejac, mada ne mora da znaci. Auto je maksimalno utegnut, vesanje, trap, gume, kocnice, auspuh itd.. sve ok.. samo taj grejac i neko crevce kod kocnica...

Njihova preporuka je mali i veliki servis + grejac + to crevo = 33.000 (racunajuci i vodenu pumpu)

Napominjem da se ne razumem nista posebno, ali sudeci po komentarima na sajtu i kretanju cena, ovo je cini se visoka cifra... Zvao sam i TIM rekli su mi 18.000veliki + 8.000mali servis a vodena pumpa ako bude trebala da se menja je ~8.000 .

Pitao sam da li se pumpa obavezno radi prilikom velikog servisa, covek rece u glavnom ne, zavisi od stanja... Auto ne poseduje servisnu knjizicu.

Kakvo je vase misljenje i iskustvo, pogotovo vezano za vodenu pumpu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako lepo sljaka,ona na,njoj,fabricka,orginal,iz prve ugradnje,ja je ne bih dirao,jel tesko da ces naci bolju(trziste delova kod nas je vrlo problematicno),osim u delti,a oni su malo jaci sa cenama :X .

Opet,kazem,ja nisam majstor,obican sam vozac,presao sam sa JTD-om 35 000KM,auto je presao negde oko 150 000KM,i prilikom poslednje zamene antifriza,majstor je proverio vodenu-radi kao sat.

Znaci najbolje poslusaj savet majstora u kog imas najvise poverenja.

Ovo sa za vodenu pumpu ti kazem,.jer sam cuo pricu gde je coveku na Marei,benzinac,riknula orginalna,morao je da je zameni,stavljene su mu u kratkom roku,dve nove pumpe,jedna za drugom,obe su riknule,nove(kupljene vidjenijoj radnji koja prodaje delove za italijane),i na kraju je covek morao da ode u Deltu i da kupi orginal,jer nije imao drugu varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si pri parama,bolje je zameniti je jer joj je po kilometrazi vreme a danasnji auti vole da crkavaju po kilometrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran_bg

Ja sam radio veliki servis u maju u TIM-u i rekao da promene SVE što treba... rekoše da vodena pumpa nije još za zamenu i nisam je zamenio. Ako joj se nešto dogodi do sledećeg velikog servisa, 'fala Bogu svi u TIM-u imaju jajca pa ćemo da reagujemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako lepo sljaka,ona na,njoj,fabricka,orginal,iz prve ugradnje,ja je ne bih dirao,jel tesko da ces naci bolju(trziste delova kod nas je vrlo problematicno),osim u delti,a oni su malo jaci sa cenama :X .

Opet,kazem,ja nisam majstor,obican sam vozac,presao sam sa JTD-om 35 000KM,auto je presao negde oko 150 000KM,i prilikom poslednje zamene antifriza,majstor je proverio vodenu-radi kao sat.

Znaci najbolje poslusaj savet majstora u kog imas najvise poverenja.

Ovo sa za vodenu pumpu ti kazem,.jer sam cuo pricu gde je coveku na Marei,benzinac,riknula orginalna,morao je da je zameni,stavljene su mu u kratkom roku,dve nove pumpe,jedna za drugom,obe su riknule,nove(kupljene vidjenijoj radnji koja prodaje delove za italijane),i na kraju je covek morao da ode u Deltu i da kupi orginal,jer nije imao drugu varijantu.

Hvala na savetu za pumpu, videcemo sta kaze majstor, valjda me nece zavrnuti.. kao mora da se menja, a ustvari ne mora, pa je posle ubace negde drugde... :realmad:

Sto se tice majstora.. :) Ja nemam poverenja ni u jednog majstora, mislim.. ne poznajem ni jednog :) videcu jos.. tako ce i biti samo da se sa prodavcem dogovorim oko nekih detalja.. i nadam se da ce to biti to.. :thumbup:

Ako si pri parama,bolje je zameniti je jer joj je po kilometrazi vreme a danasnji auti vole da crkavaju po kilometrazi.

Hm.. znaci po kilometrazi joj je vreme.. pa na kada se otprilike menja..?

Hvala na savetu...videcu sta sve treba da se radi, pa ako ne bude odmah para.. onda jedno po jedno, pa cim bude... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Italijani :) Nisam do sada imao priliku da posedujem fiat vozila i nemam bas puno iskustva oko njih. Zanima me kakav je auto bravo hgt, model sa 155ks?! Koje su mu boljke, na sta obratiti paznju pri kupovini, kakva je cena odrzavanja, kolika je potrosnja...? Sve informacije dobrodosle, najbolje one iz prve ruke. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš stvari napisane i u ovoj temi, ali...pogledaj i predstavljanje automobila članova, ima neki HGT. :thumbup:

Uglavnom, najskuplje održavanje, najviše majstori uzimaju za ruke, u gradu ne računaj na ispod 13, 14 litara benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je toliko los taj 14. 12v motor,i zna li neko koliko bi brava sa tim motorom i sa 1.6 16v trosila plina po gradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da je valjao taj 1.4, ne bi se proizvodio samo tri godine..trosi vise od 1.6, a ide losije od 1.2... Po gradu 10 minimum :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imamo bravu 1.6 16v 2001god. i zadovoljni smo ali je vozimo na benzin,a sad bi mozda kupili jos jednu ali sa plinom,Na shta da obratim paznu prilikom kopovine ovh starijih brava,ima li nekih izmena,itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se pokazao Brava(o) 1.6 sa TNG instalacijom u radu? Ne znam da li postoje razlicite generazije ovih automobila ali zanima me za 2001, 2002 godiste. Da li se brzo prljaju dizne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna Brava 1,6 16v kod mene u kraju prodaje se. 97god koliko sam video nema plin. Ne poznajem ni gazdu niti znam bilo šta više o autu, samo ga redovno viđam u kraju i sad vidim da je na prodaju. Spolja izgleda odlično i očuvano, vidi se da je lik pere i čisti redovno zaista vredi pogledati. Ako nekoga interesuje mogu da prepišem broj ili da eventualno da pozovem lika da je pogledam kakva je "iznutra".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se pokazao Brava(o) 1.6 sa TNG instalacijom u radu? Ne znam da li postoje razlicite generazije ovih automobila ali zanima me za 2001, 2002 godiste. Da li se brzo prljaju dizne?

Ne postoji Bravo/a 2002. godište. Najmlađe je 2001.

Ako se vozi kako je i preporučeno kada se ugradi gas, tj. da se troši i benzin, a ne samo za paljenje, onda neće tako brzo biti problema sa diznama.

Uostalom, imaš 1.6 16v u svom Stilu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna Brava 1,6 16v kod mene u kraju prodaje se. 97god koliko sam video nema plin. Ne poznajem ni gazdu niti znam bilo šta više o autu, samo ga redovno viđam u kraju i sad vidim da je na prodaju. Spolja izgleda odlično i očuvano, vidi se da je lik pere i čisti redovno zaista vredi pogledati. Ako nekoga interesuje mogu da prepišem broj ili da eventualno da pozovem lika da je pogledam kakva je "iznutra".

aj skokni pogledaj je, kupio bi bravo/brava ili punto ali nesto mi ne ide

ubijaj cenu pa da vidimo, bolje da odemo na rostilj nego da je placamo po punoj ceni

bez auta sam a rado bih u klub, ako jos neko ima nesto da ponudi feel free

a imam i temu otvorenu mada me ignorisu svi :harhar: mora da sam nesto lose napisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je sledeća. Fiat Brava 1,6 16v 1997god metalik plava (super boja), klima, alarm, centralna, podizači, alu-felne. Zaboravih da pogledam koja je kilometraža. Oglas se inače nalazi i na Polovnim automobilima, ali treba da obnovi oglas i reče da će to uraditi večeras. Rekao sam mu i da dođe ovde na forum da okači oglas i eventualno odgovori na dodatna pitanja. Cena je 2600€ uz naravno nezbežno "moguć dogovor" :D

Generalno, auto se čini ok, za svoje godine čak i odličan. Ima na par mesta nekih sitnih uvalica na limariji, ali zaista beznačajne. Kvake su malo propale, ali rade sve 4 bez problema. Ako neko želi, može da ga pozove na 064 1123142, a ja ću pogledati tokom večeri ako se pojavi na Polovnim automobilima da okačim link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma, po meni mozda malo skupo

pogledaj ovog, merkam dal da odem da ga gledam

http://www.polovniautomobili.com/oglas1079580/fiat_bravo_16_16v/#8

gledao sam jednog td100 al se plasim tih dizela, koliko je to kvalitetno

po kubikazi bih rekao da je motor isti kao i jtd 1910 kubika a ubrizgavanje drugacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo prenosim viđeno stanje. Ovaj Bravo sa linka deluje baš povoljno, toliko povoljno da je sumnjiv :D Al' ko će ga znati dok se ne pogleda. A i ne razumem se previše u cene... tek sada kada vidim da postoje Bravo/Brava ispod 2000€ obuzme me tuga :)

Što se TD motora tiče, ja imam oslabljenu verziju tog motora tj. sa 75KS. Navodno, prvo je napravljen taj od 100KS koji nije mogao preko 250-300 hiljada jer je turbina stradala, pa su ga malo oslabili i navodno turbina duže traje. Sličnost sa JTD motorom verovatno postoji, ali mi se čini da nije baš neka preterana. Ipak mislim da su to suštinski različiti motori, a da je TD bio samo osnova za razvoj JTD-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala tebi svakako i u moje i u ime nekoga ko ga kupi, neko ne bi otisao ni u komsiluk da baci pogled

ima ovaj TD i vec sam dogovarao ali sam sumnjicav da ima samo 150000 a da cepam do bg da ga gledam a da ne valja ne isplati se

navodno zena ga vozi i nema pojma bilo sta da kaze o njemu, ispravan je i to je to

http://www.polovniautomobili.com/oglas1086055/fiat_bravo_19_td/

ok lagano, naci ce se vec nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu nikakav problem ;) Inače (opet sam se nečega setio :D ) reče mi čovek da njegov neki... da l' kum, da l' brat sad sam blokirao, ima Bravo 1,9TD i navodno isto bi ga prodao, ali ne znam ništa više o njemu. I za njega sam rekao da dođe ovde da okače oglas valjda će se pojaviti. Ako hoćeš, zovni ga pa ga pitaj, reci dečko iz Fiat-Lancia kluba što je bio večeras ti je rekao sve to... raspitivanje ne košta :)

Inače, tebi ne bi bilo loše da okreneš tako par oglesa i odrediš jedan dan da dođeš do BG-a i obiđeš šta se nudi, lepo sve u tefter zapišeš šta koji ima/nema, nudi ne nudi pa vidiš... obiđi slobodno i ove malo skuplje, obično ljudi pristanu na nižu cenu ako neko izvati čist keš. Retko ko ima čist keš i svi nude neke zamene, pa je možda nekome dojadilo. Možda neki skuplji zaista vredi to što je skuplji. Nikad ne znaš, iskreno, meni je zaista apsurd da neko prodaje dobar Bravo/Brava za 2000€. Kakva mu je to računica nikako mi nije jasno, al' dobro to je moje mišljenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek je tako i bilo za nas sa juga

ispozivamo pola oglasa, upisemo sta ima interesantno i ajd lagao

glavni grad beograd

ja planiram iduci vikend, ovaj ne mogu zbog formule :coffee:

pa dobro, 2000 za bravo star 13-14 godina i nije mala cena, ima za 2200 recimo i 2001god

turbina (samo) na 210000, ljubio bi ga u vruc auspuh ako je samo to kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...