Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Slabije se mnogo uvoze Brave to je opste poznato.

Obe varijante ti mogu biti macka u dzaku. I domaci i uvozni automobili. Sve je stvar provere, samo da pogleda neko ko zna sta ce da trazi kao gresku.

Bolje pitanje je koliko si spreman da izdvojis za takav auto, jer ne treba kupovati najeftinije iz ponude, jer ustedis na pocetku a posle bude kuku lele, u 99% slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi po gradu 9 opusteno, na otvorenom 110 kmh, 7 litara (po mojoj nekoj racunici). Verujem da su kola iz uvoza bolja zbog njihovih puteva i njihovog goriva ali svakako treba dobro pogledati pri kupovini neko ko se razume i ili ce reci "kupuj" ili "bezi" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nikog da povedem ko se bas razume u automobile a narocito u FIATA. Pokusacu da vidim za neki servis. U Beogradu sam cuo samo za TIM autoservis, i to sa ovih foruma, a u drugim gradovima ne znam ni jedan. Moze li preporuka za jos neki servis u Bg-u i recimo za Novi Sad. To bi bilo idealno da odvezem auto na pregled. Ima li neko ideju koliko kosta pregled u autoservisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari,planiram da kupim bravu 1.9jtd posto za stila nemam kintu dovoljno :ball: interesuje me na sta treba da obratim paznju oko motora? koliko trosi po gradu (neko kaze da je oko 6,5l prosek u gradu)?

hvala svima na komentarima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,drugar je zainteresovan da kupi Bravo ili Punto mk2 sa 1.2 16 V motorima,da li je to isti motor,posto negde vidim da Punto ima 80 KS,a Bravo 82,zbunjen sam....? :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stralis3

ma to je isti motor, ne daj se zbuniti :)

@Daki2349

Prosek po gradu (NS, BG) je verovatno malo veći od 6,5l, ali u ostalim gradovima, i uz malo mešovite vožnje može lako biti toliki, pa i niži :) Obrati pažnju na zamajac, dizne, da li dimi puno i kako povlači. Osim motora obrati pažnju na grejanje/hlađenje, pošto ja sa tim imam problema već 4 godine (neće da prebacuje tolo/hladno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ja imam Bravo 1.2 16v vec dve godine i mogu slobodno da kazem da je odnos cene i kvaliteta za taj auto odlican i svakom bih ga preporucio.

Jedina moja zamerka je potrosnja po gradu, meni trosi zimi skoro 10L a leti oko 9-9.5. Skoro sam pricao sa nekim likom u servisu, on isto ima 1.2 16v i ubedjuje me da mu po gradu trosi 6-7L u sta ja nisam poverovao. Za ovaj model i u specifikaciji pise da trosi 9.5L u gradu, sto i ja tvrdim, a na otvorenom putu 5.5L sto takodje tvrdim. Verovatno ima veze i u kojem gradu ga vozite jer nije isto voziti u Beogradu u saobracajnom spicu gde je sve stani kreni i voziti u Lajkovcu recimo gde imas jedan semafor.

Dakle, auto je odlican, ali NE MOZE da trosi ispod 9L u Bg-u to tvrdim! Ako niste iz Beograda kupite ovaj auto, ako jeste, kupite ga opet, samo ugradite plin ako ste u mogucnosti. :D

Pozdrav i svako dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Htjeo bih postaviti jedno pitanje pa ako mozete da mi pomognete.Uzimam prvo auto i imam namjeru kupiti Fiata bravo 1.6 16v.E ovako:

1. zanima me da li je to pravi izbor za prvo auto

2.cuo sam se sa momkom koji prodaje to auto sutra ga idem pogledati detaljno,presao je 200.000 km,od opreme posjeduje:ABS,klima,kozna sjedista,servo,el.podizace stakala,el.retrovizore,daljinsko otkljucavanje itd.

Pa me zanima da ili ne.

I evo link na kojem se moze vidjeti to auto:

cxca5131.jpg

http://www.pik.ba/ar...6v-full-oprema/

Hvala unaprijed :D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo predstavi se da vidimo s`kim imamo posla dal sa srdjanom dal sa dajanom posto se odgoori mogu razlikovati

prvo i osnovno za sumnju je to sto je izbrisan registarski broj sa slike znaci moze da stavi slike koje oce... drugo sa ovih slika primetno je da je hauba pomerena tj strci kod desnog fara

trece zbog cega bi neko isao s konja na magarca zamena za punto 2 a ta dva auta nisu u istoj klasi kako je u oglasu napomenuto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite imate posla sa srdjanom

Kod nas ovdje u Bosni ili u Republici Srpskoj kako god je takva navika da se skriva reg.broj ne znam zbog cega.

Postoji opcija zbog cega mijenja auto za fiata puna a to je manja potrosnja jer punto ipak manje trosi od brava a cijene goriva ovdje su ogromne.

I da cijene fiata punta se krecu oko 5000 KM pa navise ili mozda najmanje 4500 KM to je u konvertabilnim markama a to dodje negdje oko 2250-3250 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja planiram da u toku ovog ili pocetkom sledeceg meseca uzmem Fiat Bravo 1.9JTD. E sad posto sam dosada imao samo kontakt sa jugicima ja se bas ne razumem najbolje u fiata. Iz citanja razlicitih postova skapirao sam da provereno pre kupovine idem na diagnostiku, da me posle ne boli glava. Ja sam nasao par oglasa pa mi je potrebna vasa pomoc da vidim sta da gledam, ili dal uopste da gledam:

1.http://www.mojauto.r..._Bravo_2001_god

2.http://www.mojauto.r..._Bravo_2002_god

3.http://www.mojauto.r..._Bravo_2002_god

4.http://www.mojauto.r..._Bravo_2002_god

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo se proizvodio do 2001. Obavezno proveri podatke u ePER-u, često su podmlađivani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace na poslednjem oglasu mi je upala u oci kolicina antifriza u sistemu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poslednjem bravu, prednji branik nije u liniji, tj.pobegao je ka vozacevom tocku,

tako je i kod mene na bravisi :laughing: , al na suvozacevoj strani (dakle bilo opravke)

spremi neku paru vise za majstora i dijagnostiku i nema da brines...

A u svakom slucaju, nakon juga u brava, pa bice ti kao da si seo u 50 puta bolji i kvalitetniji auto!

Edited by ivchy

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel fiat bravo proizvodi euro tri motore od '96 ili '99

Konacno sam naso sebi brava 1.6 16v uskoro ce biti slika na forumu pa da vidim sta kazete,bice tu dorade na auticu onako solidno distanceri,felge,izduvni sistem,sportski filter i muzika.Ja mislim da ce ispasti ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :welcome: Rekoh da ne otvaram novu temu. Konačno sam prodao Rekorda, pa sad tražim nekog Brava JTD, pa ako biste mi mogli pomoći malo, da mi kažete svoja mišljenja o ovim autima (koliko se to iz oglasa može vidjeti) :)

Prvi je iz BL (odakle sam i ja):

cxca6002.png

http://www.pik.ba/ar...483/fiat-bravo/

Drugi iz Prijedora (to mi i nije toliko daleko):

6003.png

http://www.pik.ba/ar...669/fiat-bravo/

Ostala 2 iz užeg izbora su iz Tuzle (to mi je malo podaleko, ali ako je auto dobro vrijedi i tamo otići pogledati):

6004.png

http://www.pik.ba/ar...ek-registrovan/

6005.png

http://www.pik.ba/ar...541/fiat-bravo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se slika tiče, najviše sam obratio pažnju na zazore i svi mi deluju skroz korektno, e sad najbolje je da napraviš redosled koji je tebi najprimamljiviji i obiđeš ih tim redosledom, dok ga ne upališ i dok ne zaviriš pod haubu lično, ništa ne znaš sem da su dobri na slikama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala! Planiram sad za vikend da odem do Prijedora, ima ih tamo nekoliko koji se prodaju, ovaj gore JTD, jedan 1.6 i dva 1.8, na slikama takođe izgledaju skroz OK, pa ću ih sve obići i sumirati utiske. Ne bježim ni od benzinaca, jer kontam može plin u njih. E sad još me nešto buni, pa ko je poznavalac da mi odgovori: lajsne na prednjim i zadnjim branicima, kao i one bočne,, da li su i u kojoj verziji dolazile u boji auta, ili su uvijek bile crne, to me buni pošto na osnovu toga mogu znati da li je auto komplet farbano ili su samo lajsne ofarbane ili kako već?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da su uvek crne bile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi ste mogli da mi kazete mane i vrline fiat brava 1.8b elx 1997 god 74kw???

imam neku opciju da uzmem jednoga u solidnom stanju, pa rekoh da vidim i vase misljenje. i koliko je zahtjevan za odrzavanje?

unaprijed zahvalan.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo/Brava/Marea 1.8 ima 83kw = 113ks. Bio je i model sa 115ks što je sve daleko od 74kw. Šta ti znači ono "b" pored 1.8?

Da li si baš siguran da je 1.8 i 74kw?

Inače, ovaj auto o kojem ja govorim, je sasvim dobar. Potrošnja je, kada solidno voziš na otvorenom, ne manje od 8,5 l/100km. Nema problema sa korozijom, ako je limarija originalna. Meni je crkla jedna bobina, regulator lera, sajla podizača prozora, set kvačila, par oscilujućih ramena(x2). Pločice, diskovi, doboši, pakne po potrebi. Moj auto je 96. godište.

Edited by misa-r

Share this post


Link to post
Share on other sites

odustao sam od nje, ipak cu da ganjam da popravim lanciu... imam kappu coupe, pa sam htio da mijenjam za fiata brava, medjutim, set kvacila otisao, dize temperaturu, dihtung dekla, vodi se na firmu,peripetija oko prevoda... u sustini necu je uzimat, iako je sve ostalo bilo po mom meraku. inace, ova je bila 16v pa mislim da je najprije 84kw

Edited by checky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kako vam se čini ova Brava ovako sa slika. Možda bi je čovek menjao, pa čisto neka mišljenja odokativno. Posebno se ovo odnosi na kolegu Jankovića aka Hawkeye  :smoke:

http://www.polovniautomobili.com/oglas3306825/fiat_brava_12/

 

Untitled.jpg

Edited by wlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...