Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

. Ovaj Bravo sa linka deluje baš povoljno, toliko povoljno da je sumnjiv :D

hehe..al' smo svi smešni..svi gledamo da je što jeftinije, a onda kad je nešto baš povoljno onda je garant sumnjivo :thumbup:

a za to što si otišao da pogledaš tu bravu svaka čast :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao u ponudi jako povoljno taj 1.9td i majstor mi je preporucio da ga zaobidjem u sirokom luku, kaze da se nisu pokazali i da su skupi za rad, rekao je samo 1.6 16v ili 1.9jtd, ali sam ja naravno uzeo 2.0 20v :)

P.S. E da, i 1.2 16v se extra pokazao u bravu koliko sam cuo.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,9TD obiđeš zato što je skup za rad pa onda kupiš 2,0 20v? Od koliko konja je bio taj TD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,9TD obiđeš zato što je skup za rad pa onda kupiš 2,0 20v? Od koliko konja je bio taj TD?

Pa kazem ti ja sam to na svoju ruku kupio, a on će me isterati iz radionice kad bude trebalo nešto da se radi :) Od 100konja je bio TD, on je radio generalnu jednog i kaže da je izašla preko 1300e, čovek nije hteo da kupi stranca iako su mu svi predlagali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

planiram kupiti Fiat Bravu 1.2 ili 1.6 91.god su obe.

Na šta da obratim pažnju, obe imaju oko 120.000. Da li je bolje uzeti auto bez plina pa ga posebno ugraditi ili uzeti sa već ugrađenim plinom ?

Koja je potrošnja benzina i plina kod ovih motora ?

Šta proveriti kod majstora na brzinu?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih isao na 1.6. '91 ne postoji, mozda 2001? Kod nas sva kola iz uvoza imaju od 90000-13000 km :thumbup: onosno svi vracaju kilometrazu :rolleyes: tako da ne treba mnogo da obracas paznju na to.

Ako ti se kola svide na izgled, limarija, enterijer, itd... onda teraj kod majstora, a on ce znati sta da gleda ;) Imas temu o servisima na forumu i videces koje majstore ljudi hvale.

Posto verovatno postoji ista/slicna tema Nesha ce te usmeriti na odgovarajucu... On to inace obozava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre uzeo 1,6 zbog snage inače, a i zbog plana da ugradiš plin. Lično mislim da je bolje uzeti auto bez plina, pa ga prvo dovesti u top stanje pa tek onda plin. Onda znaš na čemu si, šta je kada rađeno i ako eventualno iskoče neki problemi znaš makar šta nije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel može 1.9JTD + čip = mnogo obrtnog mometna i zadovoljstva za male pare + nemaš smaranje sa plinom + imaš gepek :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

takođe planiram uzeti Bravu, pročitao sam ovu temu i saznao neke detalje, evo šta sam našao:

bn1.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1393733/fiat_brava_12_16v/#5

zvao sam čoveka i kaže da je kilometraža prava(nije greška) i da je auto kupljen privatno od italijana od 70 godina i da ta kilometraža stoji na uvoznom papiru. Boca za plin je umesto rezervnog točka, on je ovde ugradio plin pre koji mesec i uradio servis.

Ima li neko iz Vranja da je gledao ovaj auto:

bn2.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1399901/fiat_brava_16b/#0

Da li je neko možda išao videti neki od ovih kola:

bn3.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1122963/fiat_brava_16_16v/#11

Radije bih uzeo 1.2 motor jer mi ne treba jurnjava nego da se lepo kotrlja a i jeftinija je registracija, održavanje... od 1.6

Ako ima neko neku preporuku.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj moram i ja :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

cuvena prica vozio deda nedeljom do pijace.. :thumbup:

inace, ne znam odakle si, ali evo danas izadje u oglasima ova..ne znam kakva je, ali je povoljna:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1406325/fiat_brava_12_16v/

a ja sam gledao ovog bravo-a uzivo, ako ti nesto znaci, izgleda stvarno super:

bra1.jpg

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/770833_Fiat_Bravo_2001_god

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

cena je prvo bila 2300, posle je dignuta na 2450.. <_<

izgleda dobro..mada, na slikama sve izgleda dobro.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Linkovi bez printscreena ništa ne vrede. Uostalom, šta će nam tema na forumu koja gubi smisao čim se oglasi skinu? :whistle:

Gubi smisao jer ko god da je kasnije bude čitao neće imati pojma o kojim automobilima se pričalo, kako su izgledali, koliko je para traženo za njih...ništa. Zato, uradite printscreen, kao što sam sada gore postavio... :thumbup: mada je jedan link već istekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo iscitah sve sto je napisano u temi, mene konkretno zanima Bravo 1.6 SX sa oglasa: http://www.polovniautomobili.com/oglas1439157/fiat_bravo/

Prodavac kaze da nije vlasnik vec preprodavac, ima korozije po prednjem krilu, neko vec iznad napisa da on ima pocinkovanu limariju i da ako pokaze korozije da je tu bilo havarije, mozda se varam. Zadnja cena je 1350eur, nema plina,, neregistrovana, pa treba platiti odjavu, prenos, registraciju a za plin nemam para jbg... Kakve su one sa potrosnjom benzina, jesu li zedni ovi motori od 1600cm3 kako to trosi gradska/otvoreno? Nikada nisam imao Fiata, sve sami Nemci i Francuzi pa se odlucih za FIATA najvise zbog godista i niske cene, kosta kao golf 2 a mladji jedno 10godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sve od stanja motora,licno moje iskustvo sa bravom 1.6 je dobro.Sto se tice potrosnje plina meni je trosio oko 14l po bg-u,mada sam cuo da moze i manje.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

I pozdrav od Makedonija :))),

Imeno ocu da kupim Fiat Bravu , video sam je samo na slike preko oglas I planiram da idem da je vidim zasto ne se nalazi u moj grad gde ja zivim. E sada zosto nikada nisam imao Fiat molim vas recite sve saveti sta znate da obrnem paznju prei razgledavabje na to auto, ne znam na primer pedala kumplug(kvacilo) -da lije tvrdo ili meko (da lije lamela otisla I slicno). Do sada sam imao VW I Opel pa zato treba mi malo pomoc. Inaku radi se o Fiat Brava JTD 2000 godiste -140000km projde- 105 hp mi se cini ako nisam greska...

Izvinite ako samo pogresio neka rjec - bukva :)))

Pozdrav iz Makedonija.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i ja postavim par pitanja vezano za fiat bravo,trebao bi sutra ici u Sremsku Mitrovicu da vidim,motor 1.6 16v crni,el siber,podizaci bla bla sa 180000km na satu,covek trazi 2000e za njega...e da 2002 godiste je.jel to mnogo km predjenih ili da me to ne plasi ako je motor u dobrom stanju.

bra1.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1547332/fiat_bravo_16

zanima me vase misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2002. godište nije jer se tada nije pravio. Najmlađi Bravo može da bude 2001. godište. Ustalom, lako ćeš videti preko broja šasije. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali to ne mora da znači da je nelegalan. Italijani npr. upisuju u saobraćajnu godinu prve registracije za godinu proizvodnje. Tako je npr. moj auto proizveden 9.2000. a u saobraćajnoj stoji da je 2001, jer je prva registracija bila krajem 2001. god ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...