Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nismo napravili dil, nema veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da pitam za savjet, fiat bravo 1.2 60kw kako se pokazao taj motor? koliko trosi? koliko je skupo odrzavanje? kako ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu ne mogu da nadjem sigurno negde ima i ako ima neka me neko uputina link hvala unapred

Hteo bih da kupim Fiat bravo/brava ali 1.2 16v iskljucivo sa klimom. pa me interesuju utisci o motorima,boljke,mane,prednosti

i sve o tom motoru. Znam da je 1.6 16v bolji ali nemam novaca da to registrujem. 

Hvala puno jos jednom svima i ako moze sto hitnije sa odgovorima treba mi auto.

Pozdrav Deki :unworthy:

Edited by neshaoct
spojeno by SikterBre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo detaljno pretresi auto da bude u što boljem stanju i nema greške, taj motor je pouzdan i ne zadaje mnogo glavobolja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tako, motor nema nikakvih mana. Mozda hidropodizaci koji se cuju, ali ne znam dal mu to smeta posto se kod moje brave cuju vec tri godine. I pazi na ulje, prati potrosnju posto ga staje tek nesto prteko 2.5l. Vise paznje obrati na ostatak auta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu ne mogu da nadjem sigurno negde ima i ako ima neka me neko uputina link hvala unapred

Hteo bih da kupim Fiat bravo/brava ali 1.2 16v iskljucivo sa klimom. pa me interesuju utisci o motorima,boljke,mane,prednosti

i sve o tom motoru. Znam da je 1.6 16v bolji ali nemam novaca da to registrujem. 

Hvala puno jos jednom svima i ako moze sto hitnije sa odgovorima treba mi auto.

Pozdrav Deki :unworthy:

 

Mislim da je razlika u registraciji između ta 2 motora 3-4000 dinara. Ako nemaš za toliko, pravac GSP, ali da platiš kartu, da te ne ispresavijaju komunalci. Nemoj da se ljutiš, ako se premišljaš za 4000din maksimalne razlike, batali auto, veruj mi na reč, neće ti biti dobro kada treba da plaćaš popravke, a plaćaćeš ih sigurno (to jedino ''oni'' što voze  ofucane Golfa 2, Golfa 3, Audi 80 jaje,  i slično tvrde: ni dinara nisam uložio u održavanje). 

Ja ti savetujem 1.9JTD, proverena mazga, i jede za doručak sve te buđave benzince, od 1.2 do 1.8 u Bravu (kada se čipuje (sa ekstremnom mapom dobija i 2.0HGT-a, a i ekonomičniji je od svih). I nema da se smaraš sa plinom, pa da te nervira što zatrokira, pa ne znaš gde da deneš rezervni točak, a kao šlag na tortu ti dođe jebada sa atestom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek hoće ekonomičan auto sa jeftinom registracijom, gde ga udenu baš u JTD  :turned: Ja ne znam šta je vama dizelašima zašto ste toliko skeptični prema plinu, ja sam na plin prešao već 40.000km a nije štucnuo nijednom.. Na malom servisu zameniš i filtere plina, menjaš svećice na vreme i tu nema mnogo filozofije, sve radi ako se lepo održava... Mogućnost da plin napravi problem je ista kao i turbina i plivajući na JTD-u... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sve u registraciji.

 za 1.2 od 80 konja 11944 din je registracija, a za 1,6 100 konja je 15419. Opet ponavljam, ne bi uzeo ni jednog ni drugog :D

Ali ako se čovek dvoumi za 3500 din, bolje neka vozi bajs. Vozio bi na plin, ali lybru 2.0 20v, ili još bolje passata b5.5 1.8T. Da znam zašto imam plin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolik je potrosnja toga 1.2 u bravu? Nije problem sa razlikom u registracji ali 1.6 svi se zale na njega koliko trosi...ako 1.2 manje trosi onda je to razlog kupovine jer nekome ne treba vise od toga... ima li neko iz prve ruke da je testirao potrosnju?

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne troši 1.6 mnogo, ja ne znam šta su ti ljudi koji se žale na potrošnju vozili pre, pa Yugo troši više od tog 1.6... Ja ne znam šta bi ti ljudi, da voze 200 konja i da im troši manje od 5L.. 

 

Fiat Bravo 1.2 prosečna potrošnja na 100km 6,8L

Fiat Bravo 1.6 prosečna potrošnja na 100km 7,7L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahhahaah, 1.6 prosečna potrošnja na 100km 7,7L

 

e nemoj više molim te :D

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosečna je čovek napisao, ne gradska. ;)

Za prosečnu je to sasvim ok. Na 120 Km/h taj auto troši oko 6.5 litara. Na 80 Km/h pije malo jače od 5.5 litara. Vozio Bravu 1.6 i Stila 1.6. Oba po gradu ne mogu ispod 10 litara, odnosno Stilo čak i manje troši od Brave pa mi je nekada pokazivao i 9.5, ali sa baš kilavom vožnjom, dok Brava to nikada nije mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa ne troši 1.6 mnogo, ja ne znam šta su ti ljudi koji se žale na potrošnju vozili pre, pa Yugo troši više od tog 1.6... Ja ne znam šta bi ti ljudi, da voze 200 konja i da im troši manje od 5L.. 

 

Fiat Bravo 1.2 prosečna potrošnja na 100km 6,8L

Fiat Bravo 1.6 prosečna potrošnja na 100km 7,7L

Ahahahhahaah, 1.6 prosečna potrošnja na 100km 7,7L

e nemoj više molim te :D

 

 

 

Imaš sva prava na korišćenje gugla ili još bolje Cars Data gde su svi podatci lako dostupni svima nama

 

http://www.cars-data.com/en/fiat-bravo-1998/631

 

 

Gradska potrošnja na 100km 10,6L

Potrošnja na otvorenom na 100km 6L

Prosečna potrošnja na 100km 7,7L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,ja imam stila jtd,matorci bravu 1,2..stilo je spram brave (ako se ubaci plin) sve samo ne ekonomican. :-)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče vožnje isključivo na benzin, tu nema nikakve ekonomičnosti, činjenica je da dizeli troše manje, a daju veći obrtni moment i bolji utisak u vožnji, vožnja benzinca se isplati jedino na plin... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,ja imam stila jtd,matorci bravu 1,2..stilo je spram brave (ako se ubaci plin) sve samo ne ekonomican. :-)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Ma da, i kako ide Brava? Gde joj stoji rezervni točak? I ipak nešto benzina mora da potroši. A tek nerviranje zato što loše ide, ma daj. Ili ono, loš plin pa neće da ide i štuca. Neka fala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve sve to ima veze sa ekonomičnošću? i naravno da ne štuca na plin ako ga našteluje The Majstor (nema ih mnogo, ali postoje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da i ja kazem koju posto vozim Brava 1.6 sa plinom. Sto se tice ekonomicnosti, 1.9 jtd ne moze da mu pridje, jer je prosecna potrosnja na otvorenom od 7.5 do 9 litara plina, sve zavisi kako se vozi i da li je ukljucena klima ili ne. Ovo je podatak za brzine da 150 km/h sve preko toga ide vrtoglavo gore. Sto se tice ubrzanja i medjuubrzanja atmo benzinac ne moze da se poredi sa turbo dizelom, jer su to potpuno dva razlicita sveta....

 

@jovanovicu

 

Ako vec uporedjujes jtd sa benzincem, uzmi lepo i poredi 1.9 mjtd sa npr 1.8 tbi iz Alfe....

 

Izvinite za mali off, ali mi je dosta vise poredjenja turbo dizela sa atmo benzincima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne nisu original GT.
Nema kožni volan i menjač kao GT.
Mislim da JTD105 nije EURO3 nego EURO2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu te "sitnice", video sam ovog brava pre nekih mesec dana i auto deluje bas istroseno u svakom pogledu..
Ogrebotina i rdje po njemu ima na sve strane, za tu cifru moze da se bira dobar bravo a ovaj zucko to def. nije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam uhvatio malo vremena da pogledam zucka. zaista ima ogrebotine po karoseriji, negde i rdje po malo, prednji desni amortizer lupa al je vlasnik narucio oba i kaze da ih menja u naredna 2 dana. zatim, auto je veoma tvrd, jel bi to trebalo tako ? trepti mu lampica od grejaca motora, svetli lampica airbeg-a. inace auto lepo radi, miris iz auspuha je prijatan i lepo sagoreva ali, uvek postoji ali, obrtaji motora mu na leru variraju za nekih 100-200 obrtaja. rece mi covek da je to filtera vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih zucka uzeo odmah, sto zbog boje sto zbog jtd motora, al ovaj je los primerak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus maska na haubi je od nekog Brava, posto Bravo nikada nije isao sa ovom prednjom maskom, ili je isao u prvim serijama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traži dalje, bar Brava ima po oglasima koliko hoćeš. Mogu da ti preporučim jednog ako te zanima pa pogledaj. Javi se na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...