Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Ne zajebava nego slabije vuče oko 1200 pogotovo ako je uspon. Kad dođe oko 1700 tad juri kao blesav. Malopre sam ga navukao vuče ko blesav do 4700 (linearno) , možda može i više nisam terao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je moj kad sam ga kupio. Ali nazalost bio je cipovan u protuningu. Prerano je pocela turbina da se pali i neravnomerno dodavanje previse nafte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi veruješ, ne znam. Fabrički podatak je isti za troja i petora vrata, 1040 kg. meni je nelogično da težine budu iste, mada sam negde našao da trovratni ima 1010 kg.

Bas imam zelju da se provozam u takvom Puntu. Ne znam da li uopste mogu da poredim za ubrzanja Skode koja je 2.0 i 170ks posto je 500kg teza od Punta. Bas me zanima i kakva ubrzanja ima, da li je elasticniju motor....mada Skodi je maksimalni obrtni moment od 1750 obrtaja po fabrici.

Mada ipak mislim da je tu Skoda prva....ispak su to da auta iz razlicitih segmenata.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih bas voleo da vidim stila koji na 1200 obrtaja skace kao jarac.

 

Ljudi pričaju o drugom stepenu prenosa... Naravno da u četvrtoj i petoj neće da skače, tu pre 2000 ne treba očekivati ništa, ali u prvoj i drugoj mora da skače sa lera, inače nešto nije kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam davno snimio da bih objasnio kolegi sa pcaxe foruma da ne mora da stiska kvačilo kada prolazi raskrsnicu ili je u krvini. Sve sam vozio trećom uzbrdo. Naravno da u četvrtoj i petoj nema leba od gasiranja ni sa 2000rpm. To naš brat FantomX najbolje zna, praktikovao je to pa mu se raspao zamajac. Ali u prvo i drugoj mora da kida sa 1200rpm.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ako mi veruješ, ne znam. Fabrički podatak je isti za troja i petora vrata, 1040 kg. meni je nelogično da težine budu iste, mada sam negde našao da trovratni ima 1010 kg.

Bas imam zelju da se provozam u takvom Puntu. Ne znam da li uopste mogu da poredim za ubrzanja Skode koja je 2.0 i 170ks posto je 500kg teza od Punta. Bas me zanima i kakva ubrzanja ima, da li je elasticniju motor....mada Skodi je maksimalni obrtni moment od 1750 obrtaja po fabrici.

 

Cile, posle voznje sa vicentom pozeleces da prodas tvog Punta i predjes na dizela, izuzetno chipovaces Ulysse. :) Ovo ti govorim iz licnog iskustva.

Inace u autu je zabranjeno da izgovaras "Polako, koci, pazi bre, sta ti decko radis, stani ovde hocu da izadjem." :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pricas iz iskustva ili? :D

Ima skoro 100ks po toni :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel procitas nekad sta napisem ? :secret::up: 

.

.

...

 

Cile, posle voznje sa vicentom pozeleces da prodas tvog Punta i predjes na dizel, izuzetno chipovaces Ulysse. :)  Ovo ti govorim iz licnog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se zalite,zamislite kako je meni kad sjedem sa prijateljem u stila sa 2256v turbom,osijedio sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel procitas nekad sta napisem ? :secret::up:

.

.

...

Cile, posle voznje sa vicentom pozeleces da prodas tvog Punta i predjes na dizel, izuzetno chipovaces Ulysse. :)Ovo ti govorim iz licnog iskustva.

Ne zameri, cim sam ustso odmah sa to procitao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile, trenutno sam u velikoj gužvi na poslu, počela grejna sezona pa je raspad sistema. Svrati za koji dan, potraži Zokija kod portira i uradićemo test vožnju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile, trenutno sam u velikoj gužvi na poslu, počela grejna sezona pa je raspad sistema. Svrati za koji dan, potraži Zokija kod portira i uradićemo test vožnju !

Ima vremena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...