Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

...dogovorili se da probamo neke mape. Ja sam nabavio i od 85ks. Videćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ponavljam post detalji su ovde http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42823&st=400 .

Gallettom smo kod Bojana upsali mapu 100ks. Greškom sam skratio proceduru sa 30min na 1.5min, i kad smo već mislili da ćemo morati ponovo celih 30min - ono ispade DOBRO. Radi odlično. Treba da probam kod mene pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam peh sa upisivanjem Bojanove mape galetto. Sve je posle sređeno, napisao sam ovde http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42823&st=420&gopid=710982entry710982

Naš Marelli ne prima tuđe mape i tu je priči kraj. Specifičan je i sve sam tamo objasnio.

Dosta sam saznao i odgovoriću na svako pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiptuning nije zajebancija, tako da nikako ne treba da se radi po kojekakvim garazama, nego treba ozbiljno da se shvati. To sto neko dobije navodnih 35 konja, samo skidnjem torque limitatora pa ga posle odvali ortak s fabrikom zato i kosta toliko, a ozbiljne mape se tesko nalaze, tako da ozbiljne mape i kostaju vise i po nekoliko puta od tih shatro mapa.

Na Stila su mnogi stavljali mape od 170 Ks i to je radilo odlicno, tako da prica da 5ks nema sanse da se dobije ne pije vodu.

Ne znam sta je ljudima tesko da odvoje 200e za neki bolji chip, plate 2 Dyno merenja i vide razliku, pa tek onda da kazu kolko konja imaju.

Isto tako mozete da trazite poracaj novca ako ne dobijete obecanu konjazu, tako da ste zasticeni sa svi strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma glavni problem je sto se na nasem trzistu plasira jako losa roba(mape) za neke jake cene,i ljudi su masovno prevareni,i pricaju im se price..

Radi sa uredjajima od 200eur. i mapama od 10eur. to je smejurija a ne chiptuning..Kvalitet i profesionalnost kosta!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon FLCS skupa prošle nedelje pri povratku za ZR Kole Alonso je testirao moj avto sa živahnom mapicom i sve to lepo snimio, 80-120kmh u IV:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam njegov auto i lično se uverio da ide fantastično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolega,

cenim da je 1.3mjtd u lancia ypsilonu iz 2003 isti kao od punta?

Rado bih probao taj 88 umesto 69, ako ima interesa da probamo, ja sam za

0605332010 Voja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mnoge ecu se ne mogu staviti tuđe mape bezbedno. Naročito je naš Mareli osetljiv na fleš. Mapu treba da ti pripremi stručnjak da bude BAŠ ZA TVOJ AUTO. Tada ćeš imati novu SVOJU mapu i staru takođe svoju pa ih onda možeš menjati. Dakle uz stručnjaka. Pročitaj pažljivo prethodne postove ove teme i videćeš sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ti je presao auto?

Sta mislite kako ce auto od predjenih 165000km ( u mom slucaju) podneti chip?

Kolko vidim,ovde je revo chip...totalno extra solucija,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj auto će da podnese čip ko i svaki drugi. Hladan start i pun gas mu sigurno neće prijati.

Na tebi je da paziš koliko ćeš ga akat, kao uostalom i bez čipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je presao 125 000 km , nisam ludjak za volanom ako vas to zanima kazem samo sam ga probao a usput ne krecem da vozim dok na leru ne postigne bar prvu crticu zagrejanosti motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozam Revocip na malo većem motoru, a moj stari Stilo sada prelazi 80000 km sa prilično brutalnom revo mapom bez problema, sa čovekom se povremeno čujem.

Bojan će 1.3 za biti najmerodavniji.

Na TP su mi izmerili 103 g/kg CO2, što je nemoguće jer je fabrički podatak 145, :rolleyes: .

A pun gas je pun gas, ustvari mislim da na punom gasu ne dimi ništa više od stok mape.

E, da potrošnja je malo manja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ponovim još jedared (nije zgoreg, imam i novih iskustava):

Čipovan 1.3 69ks na 100 daje mnogo dobar osećaj vožnje. Dima ima više na punom gasu ali to jako zavisi od goriva, u stvari tek sa tom mapom vidiš kakvo gorivo voziš. Bez chipa moj auto ne dimi skoro ništa ni na punom gasu. Sa chipom i eko, nis eurodizelom može biti gadan dim a sa MOL gorivom dosta manje, ništa posebno upadljivo. Treba reći i da moj egr možda nije najsjajniji. No, bez punog gasa dim je isti.

Tehnčki sam prošao i načipovan (mada ne mere po "novim" standardima još uvek).

Potrošnja koju sam izmerio (čep-čep, ista točila itd) su negde ovako:

- bez chipa: zr-ns-zr vangradska 4,0 ; autoput 120kmh 5,0 ; planinsko-zimski uslovi spor put 5,0

- sa chipom: vangradska izmerena 4,6 ; autoput oko 5,5 - 6,5

Kod mnogih chipera ova konjaža važi za "malo jaču" varijantu a "optimum" varijanta je 93ks. Možda na optimumu (93) mjet 1.3 troši malo manje od originalne mape, ja sa 100ks beležim možda nešto više ali ide ko đavo. Chiperi kažu da možda je moj egr odgovoran za veću potrošnju i dim

Ja sam nabavio galetto pa sam šutiram jaču-slabiju mapu kako mi se ćefne. Kad me nažderu ogavni vw vozači pokažem im u par nedelja kako van dere ovce pa se vratim na 69 i štedim naftu ......

Edited by bojan2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV!

E! ove su mi reči bitne!

Samo sam se plašio da mi potrošnja ne skoči kada lagano vozim- štedljivo! A ako hoću da ga "gazim" onda neka troši koliko god hoće!

Kako se ponašaju vaši čipovani auti u laganoj vožnji? Mislim na lagano krstarenje otvorenim cestama pri brzini od 90 Km/h. Očekujem da je sve normalno, a kada se nagazi gas da se neko pretekne onda ima i te kako razlike?

da lija to ispravno zamišljam?

Dakle cilj mi je da mi potrošnja i gasovi ostanu u nekim normalnim granicama a da je auto normalno upotrebljiv u nekom laganom krstarećem režimu vožnje a kada me neki TDI počne obilaziti ja stisnem gas i ostavim ga u čudu! tada mi veća potrošnja ne može nikako skinuti osmeh sa lica!!!

Jel to može tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ako mislis da ti krstarenjem trosi 2 litre a na preticanju nekog TDI 5 litara nisi dobro zamislio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE!

Kada krstarim neka troši kao i pre chipa a kada perem TDI-je neka troši kao tenk ako hoće!

Bitno mi je da se potrošnja ne poveća pri laganoj vožnji sa "chipom" a kada ga gazim bilo bi suludo očekivati da troši ko pre a ima 30 KS više jedino ako taj "chip" nije neki perpetum mobile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...