Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Dobar si, dobar...vidi se Vučićeva škola. Ja se izvinjavam, a kome drugom nego direktoru Neši, što uplićem politiku, ali ovo jti je Militinac- ili štos iz Minhena, ili fore sns-OVACA- kada nemaš argument, ti napadni čoveka, ili probaj da ispadneš duhovit. Kako god, meni je simpatično, samo da nema vulgarnosti. Ali, tu sam vas doveo u red, mislim na @dekirs pre svega!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2018 at 6:26 AM, vagenovac said:

Zvuci da je lik gotivac, ali samo da znas otresao si najnoviju oktaviju 150ks, mislim kao da si oduvao audija 3.0 :D

Jbg, covek kupio nov auto, ona pastelna boja.

Ta Oktavija ide prilicno dobro za svojih 150ks, ne mozes mu puno prigovoriti za jedan auto te cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, LjubeVG said:

Dobar si, dobar...vidi se Vučićeva škola. Ja se izvinjavam, a kome drugom nego direktoru Neši, što uplićem politiku, ali ovo jti je Militinac- ili štos iz Minhena, ili fore sns-OVACA- kada nemaš argument, ti napadni čoveka, ili probaj da ispadneš duhovit. Kako god, meni je simpatično, samo da nema vulgarnosti. Ali, tu sam vas doveo u red, mislim na @dekirs pre svega!

 

nazare.thumb.jpg.136393f5817169a2958810e6659508ca.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilutinacOve formule već ne kontam, ali kapiram da imaju veze sa čipovanjem. Neko izračunavanje Nm, snage...to li je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, LjubeVG said:

kada nemaš argument

 

...ti ubaci sns-OVCE ili Vučka ili Nešu (aha, koji Nešu iz Beograda, prc!) u priču. Ko je ovde bavi spinovanjem hmmmm?

 

A cija je odlika to, ja bih rekao da si ti ovde ubaceni element!? Da ne kazem BOT. Ubacis Vucka u pricu pa ko se zakaci i kaze nesto bude nadjen sutra kako se samoubio nozem...providno druye moi

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2018 at 10:34 AM, dekirs said:

Ljube, mi smo svi ovde u SNS ne znam sta imas protiv nas ?
Diras vodjine pulene to nije dobro.

Naprotiv, i ja sam "vaš". Pa gde sam na ovim protestima? Znači, naši smo- ljudi...Nego, pustimo politiku, Neša će se ljuti, dajte to čipovanje, da ne bude kako ja miniram temu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

4 minutes ago, LjubeVG said:

@MilutinacOve formule već ne kontam, ali kapiram da imaju veze sa čipovanjem. Neko izračunavanje Nm, snage...to li je u pitanju?

 

 

Naci ces odgovor negde u prvih 57 strana, ne znam tacno gde...

2 minutes ago, LjubeVG said:

da ne bude kako ja miniram temu. 

 

 

A lepo smo ti rekli da napustis objekat...

 

 

@LjubeVG - nego gde ti je kugla?

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da se vraćam 70 stranica unazad, a kad dodje neko novi vi mu odmah sve natenane objasnite, pa još sa smajlijem! Koja je ovo diskriminacija, ne mogu da verujem...

4 minutes ago, Milutinac said:

nego gde ti je kugla?

Kuglu sam menjao sa sve viljuškom. To je majstor bacio verovatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, LjubeVG said:

Izvini, ali ne kapiram tog lika! Čestita ti na tome što si u startu jači za skoro 30ks, on ima auto koji je teži barem 100kg od tvog Grandea+ženu u kolima...Iskreno, ti si i bez čipa skoro rame uz rame sa njim, tačnije fali ti jedno 10ks, i da mu pobegneš za branik. Znači, ovo je malo nerealno potezanje, ali ti je bar bilo zanimljivo.

Nije znao, a opet nije ni ocekivao s obzirom koliko je star GP, pa i samo saznanje da Oktavija ide zaista dobro. Po tabli i 8.1s do 100, dok je meni najbolje vreme bilo po tabli oko 7s.
Posle pohvale sam mu rekao za utehu da ipak imam vise konja. Razlika je 130kg u tezini, plus zena. Necu racunati sad goriva ko koliko ima (moj bio pun).

Na tu razliku racunaj i da je taj automobil generacijski 13 godina noviji, i da GP ima 200+ hiljada km.

 

Bez cipa bi bilo kao i sada, samo obrnuto, on bi bio ispred za par automobila. Na potezanju kroz pola tunela je bas vidljivo ostao iza mene (lazem da je vidljivo, posto je bilo crnog dima :) ). 

Sa pocetnom razlikom od oko 1 auta, dosao je mozda i na 3, 4.
Sa semafora je on prvi potegao drugom, pa ja, i odmah odmakao, treca otisao za 1-2 auta, tu smo obojica usporili zbog ulegnuca na putu, tj nije bas ugodno tuda sa 100+ proci, poskoci auto. (ko zna iznad tunela prema gradu)

 

Pri konstantnom ubrzanju (uzmemo za primer konstantno), razlika izmedju 7.4s i 8.4s do 100, kad onaj prvi dodje do 100, ovaj drugi bude 10m iza.
Racunica za 8.4s i 9.5s, govori da kad onaj prvi dodje do 100km/h, onaj drugi je iza njega 15m, sto bas i ne bi bilo zanimljivo. 

Mozda nekom to znaci, mozda mislis da si bio blizu, sto bi rekli "na branik", a do branika jos 5m, ali racunica u tom slucaju govori da si bar 0.5s sporiji do 100 od onog ispred tebe.

Deluje malo, ali kad znas da je sada vec standard 7-8s, nema bas puno do izuzetno brzih 3s. 0.5s po 0.5s se nakupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Bingodalton said:

Reko ako je sa utehu imam 178ks. Nasmejao se fino covek, kaze svaka cast.

Prvo SVAKA ČAST za komunikaciju, i neka se pojedinci ugledaju na tebe. A iz tvog komentara se stiče utisak da ti je pohvalio limuzinu nakon što si mu rekao koliko ima KS. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2018 at 10:51 AM, dekirs said:

Konacno ode..

Ode, ode...pozdrav za Bingodaltona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispasce da u ovoj grupi mogu da komentarisu samo oni sa dijagramom :)

 

Nego @Milutinac jesi odradio Brava?

 

@vagenovac jel bengula poklekla? Mozda i jeste, zaboravih vec. Rekao si sminkerica, ali ono....kontam da ne mozes vise da izdrzis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao kao bomba, hteo malo da staje na crtu bembarama.

Kako se drznuo samo.

Kad naidjem sa bmwom ocekujem da se ljudi samoukloni jer je put moj, a I da ne moram da arcim ksenone blicajuci (mada se verovatno I ne vide kad udjem u branik). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Bingodalton said:

Nego @Milutinac jesi odradio Brava?

 

 

Ne! Ne mogu preko fona i bilo koje aplikacije da se povezem na -instrument panel- kako bih mu zadao da je za sledecih 10.000 novi servis...
A ne laptopu na kom imam win7 nemam bluetooth. A MES da se zezam da namestam na drugi laptop na kom imam win10 ali i bluetooth - nemam zivaca...

 

Zovem te u ponedeljak ako mozes sidjes sa posla da ti dam elm. Ako se ne vidimo pre, stoji u kolima pa sve gledam da te vidim negde na semaforu...

Ako ti treba pre, samo cimni, donesem odmah...

 

6 minutes ago, vagenovac said:

Isao kao bomba, hteo malo da staje na crtu bembarama.

Kako se drznuo samo.

Kad naidjem sa bmwom ocekujem da se ljudi samoukloni jer je put moj, a I da ne moram da arcim ksenone blicajuci (mada se verovatno I ne vide kad udjem u branik). :D
 

 

Koristis li zmigavce ili...?

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajebavam se, uglavnom vozim kulturica, kad dajem migavac gledaju me kao da sam retardiran :)

Inace izdrzao sam za cip jer je vec cipovan, kada sam dobio e39 530d postalo je prilicno jasno da niie stock :D

Mada da li je auto toliko izolovan, motor toliko linearan ili kombinacija oba, uopste ne odaje utisak snage, a probao sam ga I sa mojim grandeom I ide jako slicno.

Tako da ostajem pri tome da necu nista cackati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, uzivancija. Tesko da ide sa tvojim GP-om isto, a da nije cipnut.

 

@Milutinac nije mi hitno za ELM, srecom nista nemam da gledam na svom. Eventualno ako ponesem laptop za vikend mozemo se naci pa cu ti odraditi ja sa svog, imam MES na njemu. Nisam to nikad radio, pa ti valjda znas.

Ja te za remap pitao, nisi se jos upustio u to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeee to bi bilo divno. Aj te mozda onda cimnem sutra ako budes imao vremena. Znam ja tacno gde je to, ali nemam aparaturu <_<

 

Pa nisam jos uvek, to ce mi stvarno biti slag na tortu, hteo bih dizne i downpipe pre toga da uradim. Kad se vratim sa mora upustam se u radove...necu da remetim budzet pre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...