Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Ja sam imao astru c20xe motor,bila na trke u kraljevo znaci isla kao nevreme pise 250 na satu tolko i isla,isla je u 8500 obrtaja....radovi su bili oko glave usisni ventili gm a izduvni od jugo 45 tako je dosla otuda,kada sam joj stavio standardnu glavu nije vise isla kao sa coscast budzenom.

Ptedpostavka da je nesto i oko ecu radjeno jer je bio otvaran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze,isto ti je kao da bacis pare kroz prozor,bolje te pare daj u neko sirotiste.

ahaa ok hvala na infoo..a ne bi ni bacao pare vec imam prijatelja koji bi mi to uradio za bagatelu pa da znam jel ima kakvog efekta 

Edited by danes90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve izmenjao oko usisa i izduva pa cak i glavu malo stanjio da bi dobio nesto konkretnije. O cipu na 1.2 16v nikad nisam ni razmisljao posto mislim da bi samo bacio pare. To bi eventualno ulozio u neko poliranje glave ili neke druge bregaste . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo čipovanje ozbiljne mašine i vidljivi rezultati .  :scooter:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav zanima me jel neko zna nekog iz cacka da se bavi cipovanjem ja bih hteo da cipujem marenga 1.9 jtd 110 konja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan momak iz cacka sto ucitava novaspeed mape, tj. On ti iscita, posalje njima, oni urade, pa ti on ucita, pogledaj na njihovom sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan momak iz cacka sto ucitava novaspeed mape, tj. On ti iscita, posalje njima, oni urade, pa ti on ucita, pogledaj na njihovom sajtu.

 

Ovo je prava stvar.  :laughing:  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja mislim da niko ne radi mapu za pola sata iz glave već imaju već gotovu šemu koja je isprobana i koja radi pa samo po njoj ispeglaju parametre.

 

90% tuninga kod nas je neki optimum i nema (velike) potrebe za ozbiljnijim praćenjem parametara pre i posle ukoliko je auto ispravan. Jednostavno ako se pogodi hw i sw number, ubaci mapa na dva potpuno ispravna automobila nema neke logike po meni da se drugačije ponašaju, ipak je to samo glupi kompjuter koji radi ili ne radi.

 

E sad ako se radi sa izakanim, polu ispravnim ili , još gore, neispravnim automobilom ne vidim ni poentu tuninga jer može samo još veći problem da se napravi.

Takođe smatram da ako se ide na neku ekstremniju varijantu tu mora ceo dan da se odvoji na valjke, dijagnostiku i u krug dok ne bude sve savršeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan momak iz cacka sto ucitava novaspeed mape, tj. On ti iscita, posalje njima, oni urade, pa ti on ucita, pogledaj na njihovom sajtu.

Ovo je prava stvar. :laughing:

Sta je tu smesno, tako radi vecina tunera, tako rade ti iz uzica sa nekim zabarima, tako radi sm (njima je glavni covek iz bosne) itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa smesno mi je sto se to nikako ne radi, ukoliko se radi za ozbiljno. Svaki auto je auto za sebe, pa tako i mapa mora biti prilagodjena odredjenom automobilu. E sad sto 90% njih preskacu soi, duration, pilot inj. i sl. mape, to je druga stvar. Mogu neke mape da se prekopiraju sablonski ali neke NE mogu i moraju se prilagoditi automobilu. 2 ili 3 stepena ubrizgavanja ranije ili kasnije prave ogromnu razliku u krajnjem dobitku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jednostavno ako se pogodi hw i sw number, ubaci mapa na dva potpuno ispravna automobila nema neke logike po meni da se drugačije ponašaju, ipak je to samo glupi kompjuter koji radi ili ne radi.

 

Ali, ipak se ponaša drugačije.

Ponaša se jer iako jesu dva ista (model, motor), ispravna automobila, jedan je prešao npr. 100.000 kilometara više ili manje od drugog.

Jedan je vožen pametno, drugom su vlasnici redovno stiskali gas čim startuju motor.

Jedan je mahom vožen na otvorenom putu i menjač mu je bio samim tim manje opterećen, drugi nije izlazio iz grada...pa, iako i njegov menjač radi, ispravan je, teško da su u istom stanju.

I, tako imaš gomilu stavki.

 

Što kaže mladenke, svaki je auto za sebe... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

76356 map based smoke limiter

71B26 (8bit hex view) Switch, M_air/P_air correction  measure/calculate from P, T

ovako izgleda switch sa "okolinom" 00 01 *30* 00 promeni 30 u 00.

 

Ako sad ne umes, nije ti auto kriv.  :laughing:

Edited by mladenke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa smesno mi je sto se to nikako ne radi, ukoliko se radi za ozbiljno. 

 

Onda kod nas ne postoji ozbiljan tuning, jer i ove ozbiljne kuće, sa sve kancelarijama, valjcima itd, iščitaju mapu, pošalju svom "dobavljaču" u inostranstvo, pa ih upucaju posle i premere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas ovde koji su sa čipovanim kolima prešli dosta kilometara, ali to opet ne valja. Ma da. Evo meni dimi ko lokomotiva, ali ne zato što tjuner nema pojma, nego zato što sam ja tako hteo. Konkretno imam 112KS na točku, preracunato to je 135KS na radilici, i 320Nm, u veoma širokom opsegu. To nije moguće postići a da ne dimi bez mehaničkih izmena. I tako vozim preko 40.000km pa je sve ok. Vuletovu Bravu bolje da ne pominjem, ima ultra hard core mapu, i prešao je tako oko 100.000km. I sada ispada da naš tjuner nema pojma. Pa gospodo hejteri, idite onda u Nemačku pa podelite svoja iskustva sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce ljudi custom power mape na matorim euro3 motorima koji su zagazili u drugu deceniju i trecu stotinu kkm, a da dimne i to sve za tepsiju ribe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...