Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Jel niko nije video post gde sam napisao da nije ista blokada u svim stepenima prenosa, znaci ako je blokada u 1-2-3-4 na 4500 ne znaci da je i u 5oj ili 6oj na tim rpm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,ako vi tako kazete...

Pa po toj logici bi u vecoj brzini prenosa trebala da bude blokada na manje obrtaja...

A u 5 i 6 brzini je blokada na?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od auta do auta, pitaj bilo kojeg tjunera, pa evo meni je pre bila blokada na 4500rpm  na mjet, sada ide i do 5000rpm (mada nema snagu da dohvati te obrtaje u 6oj cak i bez blokade).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti da li je to toliko bitno, sad sam pogledao saobracajnu i video sta pise, totalno ne potrebno trosim prste...

Meni je jako bitno, jer čas

 

odustajem od cipovanja jer mi se jos uvek ne vadi DPF, kada bude morao onda cu.

 a čas tražiš gde da uradiš čipovanje... Pa čas auto ima dve tone, čas ima po saobraćajnoj 1800... Pa čas se vozi na 5000 obrtaja, čas se mesecima ne vozi preko 3500... Pa čas kupuješ Audi, čas je precenjeno đubre...

 

Bitno mi je jer hoću da znam da li komuniciram sa nekim kome stvarno treba pomoć, ili... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala ni kod mene nema blokade na 4500 ,nije je bilo ni ranije,pre cipovanja...ni sada. Zato pitam,jer mi se vase price ne poklapaju.
Ja koliko znam,blokada je na odredjenom broju obrtaja,nema veze sa stepenom prenosa. Mozda se nesto izmenilo,sve napreduje pa mozda i obrtaji i blokada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda kod starijih racunara nije bilo te opcije, ali npr. na vagenovom 1.9tdi koji je isto edc15 kao jtd se moze namestati blokada za svaki stepen prenosa.

Evo kod mene na superbu nece u leru preko 2500rpm, znaci i za ler ima blokadu, a ne za ostale brzine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na leru kod mnogih auta ima blomada bez pritisnutog kvacila,kada se stisne kvacilo blokada nestaje,tj,ide u obrtaje. Kazem,ne znam,mozda se nesto promenilo ali kod mene na stilu te blokade nema na 4500. Ne znam ni koja je i da li je uopste ima,ali npr,ako je na 5000, lupam,u 5 brzini on nece dostici 5000 jer nema snage,sa cipom se snaga povecava i on dolazi do 5000,stim sto se i konacna brzina povecava,logicno. Znaci menjac nije diran vec samo povecana snaga i mohucnost da auto ide u vece obrtaje nego sto je to bio slucaj ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Dukatu imam blokadu samo za petu brzinu i to na 2200rpm ili 109km/h. Ostale sve rade do kraja, sto sad i nema neke veze sa temom ali hocu da kazem da i stariji unijet motori ( eleltronika) moze da se podesava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premotajte, od 39s počinje ubrzanje trećom, navukao sam ga na 5200 obrtaja.

@Multijet forever: čini mi se da namerno prvo bacaš rovca, pa se posle kao vadiš, dobro sam video šta si prvo napisao.

Cile je novi Igor, samo u malo drugačijem pakovanju, da kažem sirovijem i šarenijem, neće ga nikada čipovati, ali vole da debatuje na tu temu :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile je novi Igor, samo u malo drugačijem pakovanju, da kažem sirovijem i šarenijem, neće ga nikada čipovati, ali vole da debatuje na tu temu :p

 

A gde piše da je preduslov za učestvovanje na temi čipovan auto?

 

 

@Multijet u pravu si. Moj jtd ima limiter obrtnog momenta, rail pressure limiter i još neki, sada se ne sećam, ali obrtaji nisu ograničeni kao ni brzina. Sa druge strane npr Alfa 159 ima u svakoj brzini poseban limiter obrtnog i još ograničemu brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno mi je jer hoću da znam da li komuniciram sa nekim kome stvarno treba pomoć, ili... ;)

Pun je forum ljudi, u koliko neces da mi pomognes nego ti je bitno da li ja teram kola u 5000 svaki dan, da li mi auto ima 2T (ima za mene i besmisleno je pamtiti tacnu kilazu) i da li ga i koliko mesecno puta teram u blokadu to je moja stvar, u koliko ti se to ne svidi, u koliko to ne podrzavas, u koliko ne zelis da mi pomognes ne moras druze, forum je pun, ima ko hoce i kome nije bitna moja kilaza auta i kako ga ja teram, auto je kupljen da se vozi, a ne da se cuva, naravno moram ga cuvati da bi mi duze izdrzao (nisam mislio da ga akam 300 po rupama). Mislim da sam bio i vise nego jasan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, odeš lepo sutra i remapiraš ga, a ne da godinama razglabaš.

Kupljen je da se vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji posebna tema u kojoj se pišu iskustva sa firmama i/ili pojedincima koji rade čipovanje:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/50828-chip-tuning-iskustva-sa-raznim-firmama-pojedincima/

 

Deo je prebačen tamo, ali...ispada da se ne zna ko je pitao, ali tehnički ne može drugačije da se sada prebaci:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/50828-chip-tuning-iskustva-sa-raznim-firmama-pojedincima/?p=1102393

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...