Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Sto se njega tice, cuo sam samo da ima znanje al da ne poseduje prava sredstva da to i potvrdi ( jeftina oprema) al znam par ljudi, isli na chip, zadovoljni za sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se njega tice, cuo sam samo da ima znanje al da ne poseduje prava sredstva da to i potvrdi...

 

Hoćeš da čitaš njegove post (postove) od pre par godina sa ovog foruma kad je pisao da ne može da se čipuje, i ako može što to fabrika nije uradila, itd, itd...?

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36586-chip-tuning-čipovanje/?p=760425

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36586-chip-tuning-%C4%8Dipovanje/page-9#entry760672

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36586-chip-tuning-%C4%8Dipovanje/page-10#entry762251

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36586-chip-tuning-%C4%8Dipovanje/page-10#entry762348

 

...itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem ti :) duze si ovde, znas vise od mene :) ja sam za njega cuo pre par meseci tako da ne mogu da pricam nesto svoje, vec samo ono sto se prica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako rade mape, ali ne bi smeli tek tako da ubacuju mape sa Interneta. Ne zato što su fini i divni već zato što bi se dobar deo ecu-a zaključao jer mapa ima broj kompjutera i ne sme tek tako da se ubaci bilo koja druga mapa.

 

Ajde pitanje za vas, pogotovu Vicenta koji je imao priliku više čipovanja da gleda. Koji softver koriste tuneri? I da li pokazuje koja mapa se odnosi na koji element iil kao i ovi jeftnii samo piše ime kompjutera i adresu?

 

Igore,više puta smo pričali na tu temu,ti me pitaš kao da ja radim tuning! Ovako,otprilike izgleda editovanje mape,samo sa više detalja, čovek klikne mišom bar 1000 puta, i to traje 35-40 min.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=BaWqjuyUUGc&feature=player_detailpage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš da čitaš njegove post (postove) od pre par godina sa ovog foruma kad je pisao da ne može da se čipuje, i ako može što to fabrika nije uradila, itd, itd...?

 

Pa dobro, i ti si pričao kako Brava JTD, koliko god čipovana bila, ne može na crti da dobije Punta HGT ni u ludilu :D

 

Pogreši čovek, nauči vremenom, postaje pametniji... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam o cemu se radi...u "Nesinom" slucaju verovatno se radi o nekom ispravnom HGT-u koju je radio kako treba da radi, i nekom JTD motoru koji je bio ko zna kako i mozda i pitanje uopste i da li je bio cipovan...stanje motora, ispravnost i sve ostalo

U Vuletovom slucaju, radi se o potpuno ispravnom i pravilno cipovanom JTD motoru u bravi i tada HGT-u koji je radio sa ~70% potencijala...

Radi se verovatno o izolovanim slucajevima i onda je tu tesko donositi neki univerzalni zakljucak.

Mico...farbas li ti one felne u SMB ili samo palamudis...?  :harhar:

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akp ti je Milutinov hgt reper, onda da ga j.. :D

 

Pa nego koji nego njegov :D 

 

Ukupni rezultat u ove 3 i kusur godine mislim da je jedno 40:3 u korist JTD-a  :harhar:  i ta 3 puta su bila kada sam mašio treću  :laughing: (sorry, moram malo :cheers:  )

 

Sada je Punto 100% ispravan, sada idemo potpuno isto, ko bolje krene i odšalta taj dobija - što se opet kosi sa onim Nešinim da HGT duva JTD kako god. Mada, mogu i ja sad da se vadim na "70%" :D jer Brava nije taknuta od kad je napravljena da ide ovako, znači kvačilo je uveliko potrošeno, ceo usis i IC bog zna koliko zapušen, recimo da ću ja da odaberem 85% kao trenutno stanje onoga što ovaj auto može  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manite se cipovanja, Croma bez cipa cepa 130 u drugu ;)


Motor je vazan, cipom samo smanjujete vek motora... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Pogledao ali ne nađoh nikog sa konkretnim iskustvom sa njiima. Pitam zato što sam čuo da su dobri a vidim niko ih-ga ne spominje pa mi čudno. Em ima dosta ljudi koji su prilično upućeni u ovu tematiku em ih iz NS ima dosta a o njima ni reč. Šurak se nešto interesuje pa reko da pomognem.

A što se tiče čipovanja ni ne razmišljam u tom smeru pre svega zbog DPF-a a i inače šta će mi više od ovih što imam

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Hoćeš da čitaš njegove post (postove) od pre par godina sa ovog foruma kad je pisao da ne može da se čipuje, i ako može što to fabrika nije uradila, itd, itd...?

 

Pa dobro, i ti si pričao kako Brava JTD, koliko god čipovana bila, ne može na crti da dobije Punta HGT ni u ludilu :D

 

Pogreši čovek, nauči vremenom, postaje pametniji... :)

 

Je l se nekad dogodilo da si ubacio u Bravu mapu samo za dogovoreno potezanje... ''Mišeluk edition'' mapa? :) Ono, mapa sa kojom ne voziš stalno jer znaš da bi razletela sve, ali auto izdrži sa njom za te potrebe?

Još jedna stvar...sve i da je svaka moja reč oko potezanja Brave JTD i Punta HGT bila glupost (a, nije)...ali evo...sve i da jeste bila glupost najveća na svetu, nisam nikome ko je to pročitao uzeo po 50 evra... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze sa elm327 da se proveri da li je fabricka mapa u ecu ili da lije nesto mrckano, ili ako ne moze gde u nisu moze da se to proveri i koliko kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Je l se nekad dogodilo da si ubacio u Bravu mapu samo za dogovoreno potezanje... ''Mišeluk edition'' mapa? :) Ono, mapa sa kojom ne voziš stalno jer znaš da bi razletela sve, ali auto izdrži sa njom za te potrebe? ;)

 

 

 

Apsolutno nikad, takvim vikend prevarama se ne bavim, mapa koja je upucana pre 3 i kusur godine u ovaj auto i dalje stoji unutra, nikad nije stavljana slabija, jača ne može da se napravi jer je ovo maksimum, čak i preko maksimuma. Što će reći, Mišeluk edition mapa je u autu 24/7, 365 dana u godini. Sa tom mapom vozim do pijace, vozim na Mišeluku, idem na more, trkam se na 402 (tj. 201 :D )

 

A u poslednjih godinu i po dana sam stukao 60.000km, svaki dan za poslovne potrebe vozim auto, po ceo dan, sa tom istom mapom :)

 

Lepo reče čovek na prethodnoj strani, čip smanjuje vek motora  :laughing:

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...