Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Zato sam i rekao amatersko merenje i sve što ide uz to (ručna štoperica, greška...)

p.s. Gumetina ima referencu izmerenih 147KS na točku (nije ova mapa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reših da za vlasnike 1.3 multijeta koje kopka đavo otvorim novu temu da se ne vuče u onoj "90ks" kad se radi zaista o nešto jačoj mapi:

Servis iz Zrenjanina "Boom Electronic" po brendu jedne od najstarijih chip tuning kuća iz Italije (All car racing - www.allcarracing.com) koji imaju svoje predstavnike posvuda (u Srbiji je Revochip: www.revochip.com) nude chip tuning koji bi se teško mogao nazvati "garažnim" ili divljim. Analiziraju vašu postojeću mapu (šalje se e-mailom nakon očitavanja) i dostavljaju vam novu mapu. Do sada sam pronalazio samo ponude 88 i 93 ks za ovaj motor i probao 88ks mapu. Ova od 100 je dosta jača, meni dimi na punom gasu i mislim da troši ipak nešto više goriva pošto je nemoguće auto voziti na sličan način kao sa starom mapom, a i moj auto izgleda svirucka neki zvuk preko poluzaprljanog egr-ventila. Turbo rupe nema, puntić ide kao besan (0-100 oko 11, 80-120 u IV oko 8,5, max 182kmh). Ne prijavljuje greške. Lamela i korpa su mi nove, standardne Valeo i ne proklizavaju. Zvuk mu je malo izmenjen odmah na leru, oštriji je, više "dizelski" i liči na 1.9jtd 8v.

Kada sam letos probao 88ks mapu pričala se priča kako ovaj mali motorić sa malim diznama, malim kanalima i jako malom turbinom realno ne može da iznese safe chip iznad tih 85-90ks. Priča se malo izmenila. Ova mapa gura 240Nm (180 plus 60 dodatka). U priči o 1.3 mjtd motoru Slavko (Boom Electronics) reče da mu je trkački potencijal u toj klasi (kubikaži) fenomenalan. Jedan Suzuki swift (koji inače ima 1.3 multijet u sebi kao dizel motor) je rađen za trke i uz mehaničke prepravke plus chip ovaj 1248ccm mališa je dobio oko 220ks.

Nisam u komercijalnoj vezi sa ljudima iz ove priče već sam zadovoljan korisnik, pogledajte sajt revochipa, zanimljivo je, čak i za benzince bez turbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako sada Puntic brise, verujem da neki u jacim masinama ostaju u cudu.

Za potpuni poraz raznih luksuznih mrcina fale mi debele gume. Brzine su mu jako kratke i mali škripi kao sumanut do treće sa 185 širinom (a moja noga bangava).

i sve to si radio sa "original" lancem iz prve ugradnje !!! ccc...

Lanac je priča koja nema kraja. Imam ja kući spreman lanac iz AP sporta ali se gledamo oči u oči već godinu i nešto dana i nisam siguran šta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja sa ovom 100ks mapom merena dva puta nalivanjem do vrha daje negde oko 6 u gradu, 5 van grada =

5,5 kombinovano (ovih dana na temperaturama od plus 7 do plus 14). To mi je trošio i sa 69ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel si izmerio tih 100ks ili to pricas onako, napamet? :)

Edited by Vukasin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mereno ali sam probao na mom autu navodnih 88ks i ovih navodnih 100ks i razlika je više nego primetna. Uz to, štoperica na ubrzanju i međuubrzanju daje rezultate bliske sa Lancia Y 1.3 multijet 105ks (fabrička izvedba), pisao sam o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li u gradu i ima mesto gde bi izmerio. Mogli bi vi iz BGD da preporučite gde bi to mogao proveriti.

mali off: u Auto-moto savezu u ZR svratim ja pre par nedelja da pogledam šta ovaj mjet izduvava sa ovom novom mapom. Pričam im o euro-4 normi itd a oni me gledaju belo, ljudi nisu ni čuli za to a novi zakon i novi standardi već su startovali. To vam je mesto koje bi trebalo da je najstručnije za tehnički pregled u gradu.

Rekoše mi "purnja ti skoro ko tamić ali je u redu", po starim normama...

Da ga pitam za Dyno možda pomisli da sam ga nazvao dinosaurusom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo novih zapažanja (ako nekog zanima) oko Revochip-AllCarRacing mape 100 KS/245 NM na mom puntu, posle godinu dana iskustva:

1. mapa dimi pomalo kada se ubrzava a podosta na punom gasu. Na fabričkoj mapi 69KS ovaj auto ne dimi skoro ništa, ni kada se patosira

2. slušajući pažljivo rad motora kod dodavanja gasa na fabričkoj mapi 69 KS čuje se tri ili četiri neka režima "gasa". Na 100 KS uvek je zvuk negde kao treći ili četvrti režim, nema onih bešumnih

3. poveliki obrtni moment je pomalo problem za kvačilo, pogotovo pošto su brzine jako kratke (5. brzina 130km/h je 3.200 obrtaja). Imam nov valeo iz AP sporta i u drugoj brzini kada iz konstantne vožnje bez pritiskanja kvačila patosirate gas, divljak se probudi i pomalo prošlajfuje - teško je proceniti koliko točkovi (185) a koliko kvačilo. Žena mi se požalila na smrad paljevine, sumnjam da je pre kvačilo nego guma

4. potrošnja je ista u zbiru. 100KS mapa troši malo manje na 120-150kmh a malo više u gradu od fabričke

5. kada se vratite na staru mapu osećate se kao posle operacije polnog organa gde je organ smanjen za 30 posto :thumbdown:

Moja pitanja:

1. Može li softver-(nova mapa-računar) da kontroliše egr ili već koji ventil pa da kontrolisano izbacuje u izduv više nesagorelih gasova ili sav crni dim potiče od lošeg sagorevanja u cilindrima? Po onome što sam ja pronjuškao rekao bih da je mališi mnogo jača strana common rail komora i brizgaljke od turbine pa je smeša malo prepuna goriva?

2. Da li pasuje neko jače kvačilo na ovaj autić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo druže, drago mi je da te lepo sluša :thumbup: , nego zameni li ti lanac i koliko si prešao km za ovih godinu dana (grad/ put) :question:

izgleda da te "mape" nisu za gradsku vožnju ili ipak postoje neke eko( koje smanjuju potrošnju) uz povećanje snage...:whistle: pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja shvatam kao amater, lanac ne prenosi nikakvu posebnu silu pogona - njegov posao je da prenese obrtaje gore do bregaste osovine pa on ne trpi ništa veće habanje, osim ako ne divljaš po obrtajima a to možeš i bez jače mape. Šef Miki reče da lanac menjam na otprilike 200.000 i tako će i biti. Vozio sam desetak hiljada sa jačom mapom, potrošnja je o.k- ide kao đavo a troši oko pet i po prosečno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nogo što ću se čipovati postavio sam sebi jedno pitanje: Dal će se išta osetiti.

Nakon promene mape već posle ubacivanja u drugu brzinu auto nisam mogao da prepoznam. Dal je razlika 35 nemam pojama, al je znatna? To možeš da proveriš amaterskim merenjem ubrzanja i među-ubrzanja pre i posle. Te cifre će ti reći mnogo više nego šta si dobio u KS. Ja to nisam radio bio mi je dovoljan opšti utisak ali moji drugovi jesu. Jedan jtd 80 pre mapiranja 0-100km 15S, posle 11S

Sa tom mapom +35 sam prešo 6000 km. Sada sticajem okolnosti imam neštio slabiju (problemi sa proklizavanjem kvačila zbog curenja ulja kroz semering druk ležaja). Ovo sam rešio pa eto mene ponovo na +35 uskoro.

Moje je iskustvo da se potrošnja ne povećava, čak pri nekim režimima vožnje može biti manja.

Svima koji ovo nameravaju da urade savetujem da pre toga provere stanje vozila i doteraju sitnice, i na kraju ovo ništa ne boli a traje manje od 5 min za stilo jtd 115, a isto tako vraćanje unazad kome se ne svidi.

Koja je cijena za ovu varijantu +35?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li jtd iz niskih obrtaja(1500) kada se ocepi do patosa, mora da izbaci malo vise dima??? Meni samo tada izbaci dim...

Ranije kada mi nije bio cipovan nisam obracao paznju na to. Da li je to normalno i sa cipom, i bez cipa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Ne bih da otvaram novu temu (a ovde smo svi 1.3mjt) a za sada ne bih chipovao već iz iskustva sa raznim uređajima znam da fabika isporučuje firmware (softver) verzija 0000 (ili neki kažu 1). To je uvek osnovna i prodajna verzija i retko kad dorađena kako valja. Fabrika kasnije popravi softver, otkloni greške i poboljša ga uopšteno i to je veći broj verzije. Nikakav novi chip. Evo moja dijagnostika kaže da je verzija "0000" :

-------------------------------------------------------------------------------------

FIAT PUNTO '03 1.3 JTD 16-Jun-10 10:54:23

Marelli 6JF EOBD Diesel Injection (1.3)

--------------------------------------------------------------

ECU ISO code: 68 07 01 02 C7

FIAT drawing number: 55195817

Hardware number: MJD6JFHW1BM

Hardware version: 00

Software number: 1065P351

Software version: 0000

Homologation number: 6JF.P3

ECU programming date: 03/08/2005

------------------------------------------------------------------------------------

-Da li je noko nadograđivao noviju verziju softvera na 1.3mjt, gde je radio i ako ima gde se može naći na internetu. Narućio sam flasher (galletto) pa se to može odraditi. Naravno uvek se prvo skloni i sačuva osnovna verzija koja se uvek može vratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojim programatorom se radi flashovanje EEPROM/NAND memorije na racunaru za GP 1.3 MJ? Ako se svuku ECU mape u vidu bin/rom fajla kapiram da se mogu zameniti. Ne znam ima li neka sema za adapter da preko laptopa to ide preko postojecih portova, zapravo nemam pojma ni kako izlgeda sam pristup chipu ili main frame/board computeru?!

Edited by mig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta adaptera koji podržavaju flash. Za nas amatere je pogodan i prisupačan Galletto 1260. Pored fleša gotovih mapa, i postojeće se mogu editovati tj. manjeti pažljivo pojedini parametri pa isprobavati učinak. Naravno, prvo prekopirati negde original mapu za sveki slučaj (ja uvek pravim DVE kopije svega što je važno).

Čitao sam da su neki dobili radna pobljšanja motora i novim firmverom (mapa ostaje ista) koji fabrika objavljuje ali ne znam kako se do njega dolazi. Ja bi da izbegnem "ovlašćene dilere".

Nešto o tome i dijagnostici imaš ovde: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42823

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vozim multijeta ali da ne bih bezveze otvarao novu temu, interesuje me da li postoji neki drugi nacin sem dyna da se sazna da li je auto cipovan? Pomalo me kopka vec duze vreme jer sam par puta vozio 200 po cajgeru, a po fabrickim specifikacijama je max brzina 170. Sad, da li je moguce da sat laze 30 km/h? Takodje kada ubrzavam naglo sa semafora pri promeni brzine kvacilo ne moze da sastavi odmah...malo proklizava.

Ubrzanje do 100 nisam izmerio nikada tacno, ali do 80 mu treba negde oko 7 sekundi, to znam sigurno jer imam par snimaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino nisi napisao li da dimi iz malih obrtaja kad ga patosiraš? Jednog takvog Punta JTD-a sam vozio par dana (zatvoren je i EGR), isti "simptomi". Kad ga patosiraš kao da mu treba malo dok lamela uhvati. Auto je tako uvezen iz Italije, 5v ništa budženo spolja ili unutra. Koliko ima na cajgeru, dotle ide :thumbsup: . Vozio sam nekoliko JTD-ova 86ks, ali taj je išao krajnje nenormalno... jes' da sam zaprašivao komarce iza :thumbsup:

Možda može na examiner-u da se vidi kad je ECU programiran, ali to već neko ko je stručnjak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta sam ja saznao novo pokušavajući da kleštima iščupam reči iz usta dvojici dobrih i poznatih chip tunning majstora i pažljivo čitajući service manual-komponente motora 1.3mjtd 69-grande punto 1.3mjtd90ks:

- Doblo 1.3 mjtd sa 88ks je motor sa potpuno istim komponentama kao naš 69ks (common rail komora starije izvedbe sa 1400bari pritiska, iste brizgaljke, ista pumpa visokog pritiska i ista turbina). Mapa koja se vrti od 88ks je u većini slučajeva fabrička mapa skinuta sa dobla i eto ti fabričkog updejta. Ja sam je probao i nije agresivna na niskim obrtajima, ne zviždi turbina ništa jače već se samo razleti malo jače na visokim obrtajima. Deluje ne 100 posto safe nego 200 posto safe updejt za naš motor.

- Mape od 93 ks su to isto sa mrvicom tuninga u sebi. Najveća razlika je malo više snage na nižim obrtajima pa dobijaš ugođaj ranijeg i jačeg povlačenja. Za ovu se ne bih brinuo takođe ni malo da nije safe za motor

- Ova moja od 100ks i 240NM ! koja vuče vrlo rano i tera auto da leti je mnogo lepa. Nema elektronskih grešaka, troši više (za razliku od 93ks koja može da potroši manje goriva) za litar (iako tuneri kažu da to nije tačno ja se kladim da sam u pravu i da ta mapa mora da potroši više, pogotovo u gradu) i ima crnog dima na punom gasu. Preporučio bih svima da je probaju i uživaju. Moguće da je zamišljena da se koristi u kombinaciji sa vađenjem nečega iz izduva.

Moju dajem rado svakom forumašu a voleo bih da mi neko da 93ks ili 88 pa da se igramo.

Edited by space2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tom mapom od 100 KS potrošnja u gradu poraste na neverovatnih 6L u gradu !!

To su cifre od kojih zaboli glava svakog vlasnika Punta sa ovim motorom. :rolleyes:

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...