Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Jedna na kojoj je radjeno samo stelovanje elektroventila mi je sada redovno na 0.05-0.1. Videcemo :)

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2018 at 11:46 AM, vagenovac said:
Sta fali diznama? Ili cipujes I dizne?

Čim kupim mirišljavu jelkicu (isključivo vanila), čipovaću ga, pa nek ide život !
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Bingodalton said:

Saraju i kod mene. Ajd bas da vidim hoces uspeti svoje da dovedes u 0.

Ja cu valjda svog prodati do tada :)

Sećam se da si ga i pre prodavao i naleteo sam na oglasu, jaka cena bila, ali vredi :D 

Šta je sledeće?

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, jaka cena, posto mi nije ni nesto do prodavanja :) 

Sad jos stavio nove prednje amortizere komplet sa soljama, desni imao malo lufta u stapu i to me nerviralo. Lupkao tako po malo.

 

U sustini ne mogu puno ni dobiti gledajuci cene na oglasima, a posto mi nije hitno da ga prodam vozicu ga za ono sto sam "ulozio" u njega. Sto se tice tog "ulaganja" zvao me jedan i pita jesi ti zaista sve to promenio na automobilu, kad sabere to je preko 3000 eur. Ako racunam sve servise, delove, gume (2 seta zimskih, 1 set letnjih), ta cifra za 4.5god je otisla na 5.500 eur. Toliko kosta pravo odrzavanje automobila.

 

Problematika je da sledeci mora imati 4/5 vrata, da je veci, da nije preko 2000 kubika, da je 200+ konja, tj da ide bar kao GP i da je visa klasa automobila, ne stariji od 8, eventualno ne vise od 5 god. 
A to kosta. :) Pa s obzirom koliko mogu izgubiti na ceni za GP, to ne nosi neki veliki deo cene tog drugog vozila i bolje da ga vozim dok se ne odlucim sta cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da bi bilo ovako nekih problema, sem vece potrosnje :)
Vise problem sa prodajom, kombinacije Alfe u tubo benzinca! Audi nece, a ne Alfu.
I konstrukcijski je auto vec star, al ko zna, nije lose prelazno resenje ako ke povoljno i vec ukalkulisan pad vrednosti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam pre par dana da ce se i chipovanje kategorisati kao prepravka na vozilu (poput xenona, spojlera, ma manje vise svega sto nije OEM).

Ima li neko informaciju koliko ce to uticati na registraciju?

Planirao sam da odradim to posle servisa i remonta kvacila (tek sam uzeo Libru), ali sada ne znam koliko je pametno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo zanima kako ce oni na tehnickom provaliti da li je auto cipovan ili ne.. Valjke nemaju, jedino da uzmu da ocitavaju mape kad se zakace za komp(ako se kace uopste)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam, ali nije provereno, da i nalepnica CH u kombinaciji sa navlakom za volan daje duplo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neleteh za vikend na Lancia Thema 3.0 crd 240ks.

Fensi neki momak, sa devojkom, rekao bih veoma samouveren. :)

 

Sa semafora sam lagano krenuo prvom dok nisam bio siguran da potapa gas i on. Nakon toga sam nastavio, druga, treca...i tu sam poceo da odmicem polako.

Cetvrta je vec ostao za par duzina iza.

 

Mislim da smo do 100 zaista tu negde, fabricki Thema ide 7.5 - 7.8s do 100 (zavisi po kojoj spec). Za trunku sam brzi, ali od 3. i 4. se vec oseti razlika.

 

GP do 160 ide za oko 17-18s. Nisam precizno merio, i to je po satu. Gume su nesto viseg profila, tako da je odstupanje minimalno.

Thema za 20.4s (po spec). Mada sam siguran da ide nesto brze.

Tih 1-2s naprave bas dobru razliku u razdaljini izmedju dva auta.

 

Na sledecem semaforu na kom sam ga sacekao i mislio sam da ce se sportski bar javiti posto vidim da covek voli da pegla auto, ali on nije smeo ni da pogleda kroz prozor. Ustogljeno je gledao pravo. :) 
Zabavan je i dalje GP :) 

 

Inace stock GP do 160 ide 29.2 (po spec), u realnosti je brzi, oko 22s.

Stock mu do 200 (na satu) treba preko 50s, a cipovanom i ispod 30s (od  @vagenovac tako ide, moj je blizu sada).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi se potrkati nismo davno :D

Probao sam BMW-a protiv superba, kad se zaukaju u obrtajima idu isto, malu prednost ima BMW, ali je i aerodinamicniji što sigurno igra ulogu na većim brzinama.

Ali zato od 1500-2500rpm Škoda ide duplo bolje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi. Nismo od kad je ispeglana mapa, a to je bilo davno bas.

Nego kako to da bmw dobije superb? Ne mogu da se setim, cipnut je? Superb jeste.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gnoj 4 1.9tdi 220ks 500Nm, vs audi A5 3.0tfsi, rekao bih po zvuku, a i po tome kako ide. Iskoči u startu, pošto je quatro, ali posle ne zapali mnogo. Bila je gužva, kao što se vidi. Nego mi je smešan lik u A5, kreće sa semafora, a ono gnojčina pored njega, stiskao ga je do panja. Posle je nešto bio nervozan, na sledečem semaforu nešto diže i spušta zadnji spojler :D, pa opet po gasu. Nisam snimio sve, nije bila namera da se trkamo, ali batica u A5 je mislio da će da nas otrese ko slinu :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno taj 3.0tfsi ide na preko 400ks remapom. Nije bas da ste blizu. Fabricki ide 5.6s do 100.

Drugaciji je dozivljaj kad nekog ostavis iza sebe. Tu jednu, dve duzine auta racunas onda kao 1s, a kad si ti taj koga ostave, deluje ti da ste bili tu negde. Onda se kaze malo mi odlazio, jedva, tu smo negde.

A razlika 1-2s do 100, do 200 ako je stage 1 bar 8s, u stocku mozda 3s.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...