Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Salu na stranu gnjolf stvarno ide dobro, ali ne moze da nadoknadi ovo sto stilo dobije ispaljivanjem na kvacilo, a i stilo je u prvoj i drugoj raketica, posle ga tdi jede. Ali ovo mi je dovoljno da zajebavam inace zagrizenog VW sektasa, ali onog praaavog, najgora vrsta.... fa u ve, nepoderivo, guzva asfalt... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si me podsetio na nesto u vezi vagenovaca:

Drugaru nudio covek u zameni Octaviu 1.9 tdi 105ks za 330i i kaze mu to guzva asfalt k'o ponjavu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, kome se to turbo raspao posle remapa u novaspeed? Znam za više slučajeva, i mogu reći da nije krivica do novaspeed nego do vlasnika. Da nije momak sa honda civic 1.6vtec na koju je nabudžio turbo? Jeste, izvukao je tipa 250-260ks, pa mu se motor razleteo, al zbog jebenog Tng-a, mislim na prvi put. Drugi put je opet bila neka falinka koju nije sredio, i naravno nije imao čukice za praćenje pritiska punjenja i temperature izduvnih gasova. Svi hoće 260ks iz 1,6 motora, al da se ne izuju, jeeeeste.

Znam da se baji na BMW 316i E30 takođe turbo raspao, ono, izvukao je skoro 200ks i tipa 300Nm iz matorog BMW-a, i to sa nekim turbom sa nekog dizelaša. Opet, ne bih baš smeo da se zakunem da je tjuner isključivo kriv za to.

I sigurno nema veze sa životom, ono, izvući 260ks iz 1.6vtec honde, izmapirati to, ma to su mape skinute sa neta, naravno....

P.S.

Da ne pominjem što je svaki drugi auto koji tamo dođe lešina, al svi hoće da puca od snage bez ulaganja....

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kazu sta se trkas iz mesta na pravcu, samo puknes gas I toeto, a nije uopste lako izvuci maks iz auta sa saltungom, a neki se pate da krenu I sa automatikom :D

P.s. marko sa kim se sad svadjas, ko to kaze ko to laze da pucaju turbine :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne svađam se, nego nije sve crno belo.

U stvari, pričao sam sa ortakom, malo mi je osvežio pamćenje, Aleksa sa hondom je drugi put savio klipnjače, otišao mu je u overboost, a baja sa e30 je isto savio klipnjače.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni likovi sto budze auta po evropama I amerikama I stavljaju kovane klipnjace sta oni znaju, bacaju pare, budale :D

98d1510dac8b6075659f800ecbab91e0.jpg

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi se reklo: mož to da tera bajo moj, ožeži :D

Dosta njih je umrlo na obilaznici, na potezu Borča - Zemun :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/9/2018 at 5:37 PM, dejan_ns said:
Chobby jesi li vadio sve lonce, ukljucujuci i onaj mali katalizator skroz napred na pocetku izduvne grane?

Da, ali samo je izvadio ono saće I ostavio praznu onu budžu Možda sam trebao staviti redovan downpipe sa normalnim promerom cevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa bobosportom? Novaspeed se dosta iskvario u odnosu na pre nekoliko godina, pa bih otisao u Smederevo ako su korektni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakva su iskustva sa bobosportom? Novaspeed se dosta iskvario u odnosu na pre nekoliko godina, pa bih otisao u Smederevo ako su korektni.

Mom kolegi radio 3-4 x BMW 320 2001 i na kraju rekao "ja vise ne znam sta da mu radim..." Auto stalno isao u limp mod

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam npr cuo X preporuka za bobosport i odlucio da kod njih vozim auto kad sredim neke sitnice... 

 

iskreno ne zelim ni da se raspitujem vise.. ne postoji firma za koju se nece naci "neki auto" od "nekog lika" koji su jelte cipom "pokvarili"

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećno. Pitaj Nemketa kako su ispali džukci kada su mu razbili karter, spao im je auto sa valjaka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, Stefan said:

iskreno ne zelim ni da se raspitujem vise.. ne postoji firma za koju se nece naci "neki auto" od "nekog lika" koji su jelte cipom "pokvarili"

 

 

Za sve ima pozitivnih i negativnih iskustava ali samo odredjeni svesno varaju musterije i jos daju potvrdu za tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je garancija za chip tuning sprdnja.
Sta mogu da garantuju na ne-novom vozilu? Da se nesto i raspadne, realno nisu krivi jer ko zna kakvo je auto doslo.

Ako bude greska nije nikakva drama da rese. Tako da kako god da okrenes ta garancija je glupost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja idem logikom ..ako je islo 3-4 drugara/poznanika i svi oni zadovoljni, valjda cu i ja :) 

...sto se garancije tice meni je to glupst

a merenje ko merenje, moze da pise sta hoce...

Meni je bitno da auto ide na putu,a ne papiru

 

 

Edited by Stefan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Papir dokazuje da ide bolje i da radi kako treba, a ljudi cesto "osete" poboljsanje cak i kad ga nema ;) Mislim usustini, ko radi dobro nema razlog da vara?

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...