Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

On 11/23/2017 at 3:44 PM, zalik said:
159 2.0 mjet je ista 136 ps i 170 ps 
samo ima varijanti da je u 136 ps menjac c635 magneti marelli ili f40 nema pravila,c635 ne drzi obrtni moment kao f40

Bravo.
Ta 136 verzija je zbog manjeg poreza radjena, kao flotno vozilo, na zalasku karijere.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako su i meni pricali u Seatu da su verzije 150 i 187ks identicne pa je dosao regionalni menadzer i rekao da se razlikuju "samo" u vesanju, turbini, kocnicama i jos po necem.

 

Eto, demantovaste me za cipovanje novijih kola :)

 

@cane nisam imao priliku da probao Tiguan 2.0tdi, ali 140ks verzija ide sumanuto u Octavii. Cak je i brza nego 150ks iz nekog razloga (ona serija koja je i dovela do dieselgate skandala :) ) tako da bas cudno sto ti je bila slaba fabrika.

 

@vicent ne secam se da sam ja ikada pricao o dostizanju nekih granica i limita na kolima i punim potencijalima. Stavise uvek sam bio za to da je bezbednost motora na prvom mestu.

Daleko od toga da sam pricao jedno,  a sad drugo, ali stojim pri tome da treba daleko vece umece za noviji motor. Pogotovu npr kod mene gde i fabricki postoje 3 mape koje se menjaju u zavisnosti od moda voznje.

 

Inace, u vezi otkljucavanja performansi vozila: Citao sam da Leon FR dolazi i sa dodatnim modom voznje koji je zakljucan fabricki i koji moze dijagnostikom da se otkljuca zajedno sa performance meni-jem i jos par opcija. E sad da li je tacno saznacemo kada se nakanim da narucim OBD11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Alfu 159 mozes u eperu uporediti turbinu recimo i druge stvari. Ili u nekom programu za delove vidis za koje sve 159. odgovara taj deo.

Za FR ne znam. Ali se one i razlikuju sa remapovanim konjima na tuning sajtovima.
Za 159 dosta njih kazu da su iste i daju istu maks snagu. Po meni super opcija za vijati slabiju verziju, manja registracija i manje izakana, kao ustrojen i trajniji motor.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. 

+ dolazi iz Belgije gde su prilicno povoljni uslovi za kola.

 

Bila je nekad prica i da ta 159 136ks i pokazuje 170ks na valjcima, e sad da li je istina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao je on fino i pre chipa, i ja sam bio zadovoljan nego me nagovorili i nisam se pokajao. Ipak je potezak tiguan 4x4.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/23/2017 at 11:34 AM, PremieRacing said:

Nego i ja vatru da ne palim, već da se požalim... Baš na dan kad je dekirs napisao svoje saznanje i detaljno disecirano negativno iskustvo sa SCT, ja sam imao zakazano čipovanje turbo benzinca tamo. 

Dejan je pošteno rekao da on to ne radi (turbo benzince) i zakazao da jako korektan momak dođe kod njega i chipuje mi auto. Nakon chipovanja, auto smo izmerili na valjcima i dobili povećanje snage od 22%. Što se Dejana tiče, to je bilo to. Da mi se uzmu pare i da završavamo. Na predlog momka koji čipuje i moju neizdrživu želju, odemo da probamo auto i... ništa! Ne da se ne oseti povećanje snage, nego mi se čini i da ide u najmanju ruku isto. Ako ne i slabije. Nije u pitanju moj subjektivan osećaj pošto je i čiper video da auto ide 'onako' - skroz "fabrika". Tu kreću muke, probavanja, ispitivanja, povećanja, smanjivanja da bi na kraju (da skratim pisanije), posle dvodnevne agonije čipera i mene, auto bio vraćen na fabričku mapu. Izvini ali ništa. 

 

Mladenke, ima li mi pomoći?

Koji auto je u pitanju?
Jedan je drugu radio T-jeta 120->142 ks, a isti dan kad je meni radio multija radio je Golfa 5 1.4 140->180 tako nesto i obojica su fizicki osetili povecanje snage.

Mada meni su ti valjci uvek biti sumnjivi. Uvek me zanimalo da li on tu snagu iscita direkt sa valjka ili iz kompa?

Posto npr. kod mene na multiju povecanje snage od 20ks u odnosu na predhodnu mapu se ne oseti ni najmanje.. cak sta vise imam subjektivni osecaj da ide i slabije nego pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre subjektivni osećaj da ne ide?? Sećam se da sam bio oduševljen kada sam remapirao bravo-a. Na valjcima je posle izbacio 140ks od fabričkih 100ks, a išao je neuporedivo bolje posle remapa, što se i potvrdilo merenjem ubrzanja 0-100 i međuubrzanja 60-100, 80-120. Doduše, moja mapa je iz "ozloglašenog" Novaspeed, i žao mi je što nije bila kao Vuletova, tj odčepljeno sve na max. Inače, auto se i dalje vozi negde u Kraljevu, nije crkao posle toliko godina.

P.S.

Za one sa jeftinijim ulaznicama :D

https://youtu.be/a8rKGWSy_Fw

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, marko.jovanovic said:

žao mi je što nije bila kao Vuletova, tj odčepljeno sve na max

Ja svoju nikad nisam premerio na dobrim valjcima, ali se secam price da je neki momak za Bravo JTD trazio najjacu mogucu mapu, da su mu spucali moju, i da je izbacila valjda 152KS, ali pumpa nije mogla da mu isprati parametre, bacao neke greske... Kod mene za 7 godina ni jednu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu se remapirati i novija kola. Ima kvalitetnih opcija, pa ko voli nek izvoli. Takođe ima ljudi koji znaju i dalje od remapa da dovedu auto, tj. umeju da menjaju i delove, turbo, dizne, pumpe, usis, izduv, itd, a sve to povežu odgovarajućom mapom. Kod nas takođe.

Spomenuta je Novaspeed, ima nezadovoljnih, ali ima i zadovoljnih. Moja Alfa je išla poprilično žestoko, bez većih problema, sem što je malo krcnuo slabašni M32 menjač. E, sad, taj M32 je još krcnuo na službenoj Astri, fabrički auto, tako da to može ili ne mora da se poveže sa remapom. Prosto vrlo nekvalitetni ležajevi su završili u gomili tih menjača.

Dan danas se Alfa pegla i samo gazi. Niti sam ja imao problema, sem navedenog, niti trenutni vlasnik. Hvali se i uživa, u kontaktu smo, čovek presrećan. Odlično održavan auto, koji se vozi odgovorno i sa znanjem da više mapa neće da čuva motor od vozačevih budalaština, neće se raspasti ni posle mnogo km.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam mogao da vidim, u Novaspeed Rale zna posao, ali je problem uhvatiti ga. Rade ozbiljne budževine, ali to neće baš za 50 eur. 

Pominjano je i ovde na forumu, radili su Gnoja mk4 1.9TDi mom drugaru, veći turbo..... Ima 220ks bez ubrizgavanja metanola, sa metanolom 240ks. Prešao je više od 70.000 sa tim setupom, ništa mu ne fali. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ARL motor u gnoju,seatu uopste nije tesko naturpijati na 220. Sa hibridnim turbom, ic, i auspuh i ti si dobar. Racunar je prost samo se treba izmapirati. Realno te racunare kao i stilove kontam da su vec prostudirali tako da ne bi trebalo biti problema. Sa novijim je dosta teze em sto nema dosta definisanih damosa plus sto ih mrzi da rade pesacki posao uporedjivanja mapa pa se to dosta radi napamet.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/25/2017 at 11:41 AM, marko.jovanovic said:
Koliko sam mogao da vidim, u Novaspeed Rale zna posao, ali je problem uhvatiti ga. Rade ozbiljne budževine, ali to neće baš za 50 eur. 
Pominjano je i ovde na forumu, radili su Gnoja mk4 1.9TDi mom drugaru, veći turbo..... Ima 220ks bez ubrizgavanja metanola, sa metanolom 240ks. Prešao je više od 70.000 sa tim setupom, ništa mu ne fali. 


Nije da ništa nije otišlo... glava, kaisevi x2 isl... ne možeš reci da bi sve to isto tako menjao da je bila fabrikana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NovaSpeed zaloze fino tako da to ide..ali i dimi :D

Nekad pogase i dtc kodove gresaka tako da iscupao protokomer ili ne ecu to ne signazira. 

Verujem da imaju znanje al kao posledicu velikog obima posla znaju da isfusere.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/25/2017 at 2:30 PM, voodoons said:

Nije da ništa nije otišlo... glava, kaisevi x2 isl... ne možeš reci da bi sve to isto tako menjao da je bila fabrikana...

Tačnije otišao je dihtung glave, pre ugradnje veće turbine, a glava je prošla hidro test. 

Dva puta je obrijao zupčasti, zato što je ulje sa nekog semeringa curio na kaiš i uništilo ga, a sve to zbog lošeg (kineskog) oil catch cane. 

I još nešto, znaš vlasnika, znaš da nije baždaren :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/25/2017 at 2:30 PM, voodoons said:

Nije da ništa nije otišlo... glava, kaisevi x2 isl... ne možeš reci da bi sve to isto tako menjao da je bila fabrikana..

Nikola, ja znam da si ti penzionerčina kada je tjuning u pitanju, ali... glava je menjana na starom tjuningu, tj. sa stock turbom na 170KS, problem sa kaiševima nije bio do tjuninga, već do kineskog oil catch tank-a, koji je imao male ulaze i izlaze, pa se stvarao pritisak u kućištu motora, zbog čega je procureo jedan semering bregaste, radilice, dekla i zbog prskanja na zupčasti kaiš je došlo do otpadanja zuba sa zupčastog, ali srećom nije došlo do havarije na motoru. 

 

Kod mene je auto ukupno 120.000km... od toga je samo 7.000 vožen stock. U prvih 20.000 došlo je do progorevanja dihtunga glave, a uzrok tome je najverovatnije to što jedan od dva ventilatora na hladnjaku nije radio i to onaj veći. Uz to i malo brže vožnje na autoputevima, pa staneš na naplatnoj itd... malo po malo dođe do krivljenja glave što izazove probijanje dihtunga. Što se tiče catch-tank-a, to ti je isto kao da zapušiš iberlauf, pa onda šta se desi... probiju semerinzi... a zupčasti kontaminiran uljem lako može da preskoči ili da otpadnu zubi. Na automobilu je i dalje originalno stock kvačilo koje trpi bez problema 400Nm, a kad je raspoloženo i više, naravno na udar od 480Nm hoće da prokliza, a to ćemo da regulišemo uskoro. Činjenica je da su mi i zamajac i kvačilo pretrpeli dosta toga i da još uvek rade i nema tu nekih problema. 

 

Za 120.000 je otišlo 0 turba i 0 kvačila, a to je prvo na udaru kod tjuniranih dizelaša. Najveći problem oko svega ovoga su bila dva puknuta turbo creva koja idu od turba do cevi intercoolera i izduvna grana, tj. ploča-adapter koju smo pravili i koja se svakih 30.000km krivila. 

Problem sa granom je rešen tako što je na originalnu granu od 1.9 zavarena originalna ploča sa Audija A5/A6 2.7/3.0 TDI i sada turbo ima originalno kačenje na granu. Što se creva tiče, ona su bila polovna pa su pucala, dešava se i na stock automobilima. 

 

Može se reći da su posledice tjuninga bile relativno lagane. Glava koju smo stavili pre sada već 100.000km i dalje funkcioniše besprekorno, šrafovi su stavljeni novi i jači nego što su bili fabrički i može se reći da tu nema bitnijih problema. Problem sa catch-tankom je samo jeftino plaćen danak neiskustvu mene lično. :)

 

On 11/25/2017 at 4:22 PM, Timke said:

NovaSpeed zaloze fino tako da to ide..ali i dimi :D

Nekad pogase i dtc kodove gresaka tako da iscupao protokomer ili ne ecu to ne signazira. 

Verujem da imaju znanje al kao posledicu velikog obima posla znaju da isfusere.

Haha, ima toga, ali će uraditi ono što im tražiš, ukoliko je to moguće. 

 

Što se tiče dimljenja, taj problem smo rešili tork limiterom tamo gde nije realno da očekuješ boost koji ne može da se postigne... npr. do 2500 rpm gotovo da nema uopšte dima, od 2500 je skinut tork limiter, koji je podešen tako što je na 1500rpm boost ograničen na 0.5 bara, na 2000 na 1.5 bara, a na 2500 na 2 bara.... posle 2500 na 2.3bara, auto se normalno vozi, nema dima osim na punom gasu i tada je proziran, a ima dosta snage. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako proveriti da li je auto čipovan? Turbina malo masti i oko nje isto, a ne zviždi, ne čuje se. Majstori kažu da je sa njom sve ok, a znam da turbina trpi kada je auto čipovan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/23/2017 at 11:42 PM, marko.jovanovic said:

Kako bre subjektivni osećaj da ne ide?? Sećam se da sam bio oduševljen kada sam remapirao bravo-a. Na valjcima je posle izbacio 140ks od fabričkih 100ks, a išao je neuporedivo bolje posle remapa, što se i potvrdilo merenjem ubrzanja 0-100 i međuubrzanja 60-100, 80-120. Doduše, moja mapa je iz "ozloglašenog" Novaspeed, i žao mi je što nije bila kao Vuletova, tj odčepljeno sve na max. Inače, auto se i dalje vozi negde u Kraljevu, nije crkao posle toliko godina.

P.S.

Za one sa jeftinijim ulaznicama :D

https://youtu.be/a8rKGWSy_Fw

Znaci iskidao sam se od smeha... Ti si moj idol.

On 12/2/2017 at 5:46 PM, Bingodalton said:

Po turbini neces prepoznati. Eventualno po logu i jacem punjenje, tj pritisku turbine.

E kod mene se jace turbina cuje, tako mi se svidja taj zvuk da je to perverzija. Stalno bi drzao pun gas ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog čega dpf, speed limit off i 66 000 mapa košta 1500 dinara? piše u opisu "možete sve sami bla bla" koja je fora sa tim? mislim ako već možeš sam za 1500 što se onda radi za 100e+ po tuning kućama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...