Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

da li ima razlike u chipovanju izmedju crome 150ks sa manuelnim i automatskim menjacem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili možeš skratiti posao kao ja npr u januaru joj ugrađujem 50 ks chip,imaće 170 ks smanjiće se i potrošnja a i na manje obrtaja se vozi. Pozz

Tako da mi u suštini ne treba šesta brzina :)


 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ne verujem u povećanje od 50ks niti u smanjenje potrošnje zbog čipa.

 

Može auto da ide bolje, to niko ne osporava,  ali to je možda 10-20ks i to je to, sve preko toga nije realno. Čak je i fabrika morala da doda još 8 ventila da bi izvukla 140ks, a neki tuner za sat i po iščupa odnekud 50 konjića da ništa ne ošteti, teško.. Pre bih išao na to da se podignu svi parametri za 5-10% što bi opet bilo ok, preko toga je sve po meni preterivanje i samo bi jako brzo sahranilo zamajac, kvačilo i dizne.

 

Ovako kada staviš menjač ništa više ne maltretiraš, štaviše i motor dosta rasteretiš ako npr ide na 2500 obrtaja umesto 3200 pri 150km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste upravu si,ali npr ja sam već imao malo jači chip,takođe na dizelu,nije mi dao toliko puno snage,ili brzine kako da kažem već,ali mi je znatno smanjio potrošnju goriva. Ja druže živim na 600 metara nadmorske visine,a putujem na posao u mesto pored udaljeno oko 20-ak km. I koje je na nešto malo jače od 1700 metara nadmorske visine,svo vreme se penjes gore,e tu sam tek osetio korist chipa,mnogo bolje i lakše se penje. Ja sam poslednji koji voli da čačka oko elektronike i motora,ali kvalitetan chip nije loša ideja ugraditi.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i bio zainteresovan za čip jako dugo. Ali niko od domaćih tunera nije bio zainteresovan da mi uradi ono što sam tražio. Svi prave mape na licu mesta, ali kada tražiš povećanje pritiska turbine do 10 ili 15% to se jednostavno ne radi, već se oplete sa 1.3 na 1.6-1.8 bara pa ako podnese super, a ako ne onda ti je bio loš turbo. Zbog toga sam na kraju i odustao od čipa jer sam svestan da moj auto to verovatno ne bi podneo. A, naravno, nema nijednog načina da dokažeš da nešto ne valja jer dovoziš 10ak godina star auto na kome može i motor da zvekne i da niko ne bude kriv.

Ti vidim da si u Italiji i nadam se da se tamo malo ozbiljnije radi pa i da može nešto konkretno da se napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja drugara ovde,baš sam postavio slike od njegove delte integrale koju on sam održava. On meni radi takve stvari,lik je stvarno što se tiče toga freak. Jer nije to tako jednostavno,pogotovo kod italijanskih auta koji češće imaju problema sa elektronikom.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle Punta i u AR 156 je ubrizgan virus,i to veoma uspešno,čak bolje nego što sam očekivao! Ko jednom proba,teško se toga lišava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i šta sad ti hoćeš da kažeš da je 50 ks nemoguće odraditi ili... Ne kontam ti poentu!?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 50 konja treba mnogo para...ljudi se frljaju sa ks kao sa bonbonama. Ali mozda mi to ne znamo,mozda cipom moze i 300 ks ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta sad Milutine ti kao nesto ne verujes ... nemoj tako

 

slusao sam coveka koji je radio cip na Kia Rio ...  1.3 75 ks imala je oko 100-105 ks na kraju tretmana

 

Cip oko 15ks

KN filter  od 5 do 10ks

Pirke izduvi oko 5

 

e sad ti razmisli sta moze da se uradi sa 1.9 i 120ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja tako nesto skeptican uvek, ne znam ni sam zasto, a ovo sto kaze Sale - cuo sam i ja za te cipove od 300KS, crveni neki, malo veci onako...samo su retki majku im...
 

3994404_457320_red_poker_chips.jpg
 

Ja to kad bih nasao instalirao bih bar 3 komada :yes

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam je slične ali ne smem da ih ni blizu kola prinesem. Da napravi lamelu kandelu , pa šta posle ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMAŠ??? Pa ovi su bukvalno sveti gral, baš se teško nalaze , kažu na svakom chip-tuning-styling forumu, a pročitao sam baš svaki od A do Š

Nisi svestan šta poseduješ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš ti čipom izvući koliko hoćeš,ali to nije to! Od njega dobijaš više snage na malom broju obrtaja. Jeste,malo je skuplje ali jbg,želim sebi da priuštim to zadovoljstvo! I npr predhodni auto koji sam imao golf fabrički imao 131 konj,isto dizel,na njemu sam imao original vw chip od 40 ks prosečna potrošnja na tom autu mi je bila 4,8 4,9 l.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...