Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Jeste al sve srazmerno svojim godinama, kad si starac nije vise to to plus x puta mi se desavalo u poslednje vreme da onaj ispred nabode kocnicu ili tako nesto nepredvidivo , ima dosta ludaka za volanom pa nije bas pametno mrsiti se kao nekad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radiš to kad ima nekog ispred niti se mimoilaziš sa sporim vozilom sumanuto većom brzinom, i neće biti problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je najbolje ko u need for speed igrici ono miss bonus sto blize to bolje, ima nesto u privlacnosti kocke ocigledno kad ih toliko ima po gradu, taj adrenalin shot:D i obavezno da bljuje vatru pozadi da je glasan, zatamljen crn kao noc mora da puca vajper neki ovo ostalo ko kosilice. Oseti se debljina zapremine naspram cipa i to dobro ;)  eno ima video klip kako zapremina bmwa izuva audija bas tog tfsija , @dellas ima na temi o radu na e46tici , to je nesto kubika vise atmosferac , komotnije je dosta. Ovi nasi uzmu 2.0 kosilicu i kao ajde jos malo. Malo je to za 1500kila auto. Znam da kosta ali ipak mora zapremina a i obecali su pojeftinjenje za tablice od cega na kraju nema leba, evo podigli osiguranje.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebaci u temu sa čipovanjem, molim te, tu ima smisla ovaj intermeco. Zapravo sam mislio da sve vreme pišem u toj temi, ne u ličnoj temi ovog finog autića. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovane kolege,

zamolio bih vas koji ste ovo uradili na svojim automobilima za utiske kao i za podatke ako ih imate.  Ime ili ime radionice koja vem je tjunirala auto je veoma pozeljno. Nije mi potrebno misljenje o tjuningu vec iskustva onih koji su to vec uradili. 

Nuova Delta 1.6 MJet 120

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@brdaus koliko sam na forumu, mislim da takav neko ne postoji. Pregledaj po raznim sajtovima/fb/insta stranicama ovih što rade remap. Tamo možeš videti rezultate pre i posle

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutinac said:

Aaaaaaa cek, sad smo nasli novog chipera, sada cemo par godina da pratimo njegov rad, onda ce da se pojavi neki novi i tako u krug... :D

Bukvalno mi je malo srce zastalo kad sam video tvoj post u temi o čipovanju, misleći da si izbacio neki grafikon, ali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put sam se lomio 2-3 dana, kasnije je bilo ajmo što pre. O razlici u vožnji je suvišno pričati! Prođe od toga odprilike 12 god.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kad vec pisete, probao malopre jednog Brava Sport mjt 150ks. Auto je mrtav do nekih 2200rpm, posle toga dobije takav udar kao da te je spucao neko kamionom od pozadi :D znaci bukvalno ono ides trecom 50-60 i drzis taj gas i ako ti slucajno mrdne noga on odlete :D Kada se "davi" nema dima, nema dima ni pri razvlacenju u visoke obrtaje. Vlasnik ne zna nista, ja znam da je pre 2god.progutao klapne i da su izvadjene pa nesto sumnjam da ta rupa nije zbog toga i da li to resava promena mape?

 


 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MS PK said:

Aj kad vec pisete, probao malopre jednog Brava Sport mjt 150ks. Auto je mrtav do nekih 2200rpm, posle toga dobije takav udar kao da te je spucao neko kamionom od pozadi :D znaci bukvalno ono ides trecom 50-60 i drzis taj gas i ako ti slucajno mrdne noga on odlete :D Kada se "davi" nema dima, nema dima ni pri razvlacenju u visoke obrtaje. Vlasnik ne zna nista, ja znam da je pre 2god.progutao klapne i da su izvadjene pa nesto sumnjam da ta rupa nije zbog toga i da li to resava promena mape?

Tako je isao jedan multijet fiorino , isto na niskom mrtav a posle poleti. Trebalo bi da je tako fabricki s obzirom da je bio sluzbeni.  Mada , mozda su zacepljeni dovodni kanali ili ko zna sta od starosti itd. pa ima na niskom malu snagu. Vrlo verovatno da moze zbog tih klapni to da radi , prezasicen vazduhom kao. Te mape i chipovi su pravljeni da sljakaju perfektno i cim ima fals vazduh ili je malo izvitopereno nesto u 1mm  hoce da baguje.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, MS PK said:

 Vlasnik ne zna nista, ja znam da je pre 2god.progutao klapne i da su izvadjene pa nesto sumnjam da ta rupa nije zbog toga i da li to resava promena mape?

 

 

Fale mu klapne.
Ako su vec izvadjene onda je morala mapa malo da se dotera. Ne sme da bude mrtav...bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK, klapne izvađene, plus ko zna u kakvom stanju je vazdušna instalacija i da li je zapertlovana dobro, a mapa to ne može ni blizu da reši kao ispravna nova usisna grana. Čista fizika je u pitanju, a mnogo znači u vožnji. Kod nas svi povade klapne i hendikepiraju motor u opsegu u kom ga voze 99% vremena, 1500-2500rpm.

 

 

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...