Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Ništa se ne dešava u temi pa da joj ga malo podignem...

 

Neki dan sedimo u kafiću i diskutujemo, naravno o automobilima, a drugar ima dobru folciku sa 2.0tfsi motorom. Ne zna gde bi išao pa hajde da vidimo koliko to košta u NS. Poziv SafeChip-u i sve smo saznali osim cene i mogućnosti za čipovanjem  :rolleyes:

 

Kaže da izbegava benzince zato što mu razjebavaju valjke.  :huh:  Neki ležaj crkava kad se auto zavrti u visoke obrtaje, stalno ga menja i neće da radi. Kaže da su dizeli mama i da njih radi bez problema. 

 

Kod koga bi trebalo voziti tfsi, ako uopšte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para toliko muzike.

 

Valjci nisu bitni uopšte, sem ako neće da se uči na tom autu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Ništa se ne dešava u temi pa da joj ga malo podignem...

 

Neki dan sedimo u kafiću i diskutujemo, naravno o automobilima, a drugar ima dobru folciku sa 2.0tfsi motorom. Ne zna gde bi išao pa hajde da vidimo koliko to košta u NS. Poziv SafeChip-u i sve smo saznali osim cene i mogućnosti za čipovanjem  :rolleyes:

 

Kaže da izbegava benzince zato što mu razjebavaju valjke.  :huh:  Neki ležaj crkava kad se auto zavrti u visoke obrtaje, stalno ga menja i neće da radi. Kaže da su dizeli mama i da njih radi bez problema. 

 

Kod koga bi trebalo voziti tfsi, ako uopšte...

Bobosport, vrte ozbiljna kola, tako da slobodno pravac Smedereva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u NS ima onih sto rade ATM, ali ako se secam bilo je i negativnih iskustava.
Mislim i onaj Debeli Drift da je radio kod njih, a na valjcima bezveze.
Preskocio bih NS, jbg.
Ja sam kod Freaksa radio, bas bas dosta njih radi TFSI/TSI kod njega, specijalizovao se za to.
Radi sa nekim Svajcarcima C2Motorsports sada, pre sa Grkom GT Innovation, ima i 4x4 valjke.
I E tuners su popularni.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo da nije radio chip tunning, nego je i auto prodao   :rolleyes:

 

 

On 5/24/2022 at 1:21 PM, nidza said:

Revo, ali onaj pravi, apsolutno, ne naša loša kopija. 064/5432113 

 

Ne bi ni pisao u temi ali gledam mapu sa ovog site-a i vidim da nema pravog Revo-a u Srbiji... Osijek, Sarajevo, Sofija, Budimpešta najbliži.

 

Čiji je ovo broj telefona?

 

p.s. sve je ovo edukativnog karaktera, nemam nameru niti vozilo da radim chip tune  :innocent:   B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albania, Drač. Brate, Ne znam, da li je realno.? Ne pravim decu, pojačavam auto!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/4/2022 at 8:14 AM, PremieRacing said:

Ne samo da nije radio chip tunning, nego je i auto prodao   :rolleyes:

 

 

 

Ne bi ni pisao u temi ali gledam mapu sa ovog site-a i vidim da nema pravog Revo-a u Srbiji... Osijek, Sarajevo, Sofija, Budimpešta najbliži.

 

Čiji je ovo broj telefona?

 

p.s. sve je ovo edukativnog karaktera, nemam nameru niti vozilo da radim chip tune  :innocent:   B)

Kolega je radio Revo stg1 remap na Audiju A3 2.0 TDI 8p u Vagspeed shopu i auto se bas lepo ponasa. Tada se Vagspeed shop pojavljivao na Revo mapi ovlascenih distributera, ali sada ga vise nema i vidim da Vagspeed ni ne reklamira Revo vise, moguce da nema vise "licence" ili cega vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/4/2022 at 10:37 AM, vicent said:

Albania, Drač. Brate, Ne znam, da li je realno.? Ne pravim decu, pojačavam auto!

 

Ne kontam, meni si pisao?   :huh:

 

Ja sam pitao čiji je br. telefona samo zato što je nidža ostavio i link u postu na kojem se vidi da Revo ipak nema predstavnika u SRB. A broj naš, srpski.

Samo informativno sam pitao čiji je broj telefona da memorišem, da imam u imeniku opciju sa preporukom kad mi i ako mi zatreba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revlimit diler moze da bude maltene svako od nas, dovoljno je da kupi alat za citanje i pisanje mapa (ima na KP), da zna koliko toliko sa tim programom da radi (mada ima procedure u PDF za svaki model) i to je to. Oni vam kao dileru proda mapu po povlascenoj ceni, vi se ogradite i toeto. Przaci mapa nemaju veze sa tunerima. Oni eventualno kontaktiraju Revlimit u slucaju da nesto na logovanju ne bude kako treba... 

 

edit: mislio sam na Revlimit, sa njima sam komunicirao, a za Revo ne znam konkretno...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je predvidjem za to sto jeste nema tu nekog poboljsanja uglavnom sa chipom je rizik ako mu nesto zabaguje, ili se ne poklope neki parametri jer se samo mapa menja svi ovi sto im svetli check engine su cackani i gotovi. Jedino pravi tuner da mu sve sredi, al onda je bolje drugi motor i ostalo da bude u fullu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa otprilike , tad si i enterijer zamenio drugi cajgeri drugi brend, sve drugo ;) valja malo promeniti ali tuning kosta. Mislim da ova zemlja zasluzuje zakon koji propisuje da mogu full modifikovana vozila na drum ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revo mapa bukvalno kao iz fabrike da je auto, samo je drastično brži. Čak ti ostave fabričku mapu, a dodaju još 3 nove. To može da se rotira po potrebi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je revo dobar, ali nista ne fali ni fabrici, ti vageni su sasvim ok sa tfsi 200konja... gde ces vise , malo unutra da su bolji i ne budu klotare jedino to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne fali ništa ni stok, ali prebaciš se u jedan dobar segment iznad sa 100tinjak KS preko, na teritoriju turbo šestaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...