Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Kako sam to doveo sebe u kontradiktornost ? 

Safet je samo primer, ima drugih ljudi koji rade za 100-150e gde se auto nije razleteo. Nije problem da se plati, ali problem je kad ti neko vredja inteligenciju sa cenom od 350e. 

A ja ti garantujem da sad odem sa svojim bravom od 4k eura da ga ne bi uradio kao sto radi druga dosta skuplja kola. Ovo bi bilo otaljavanje posla jer ne moze bravo da se slika i stavi na fejs instagram itd..

Meni se cini da si ti dobar sa njim licno i da zbog toga imas potrebu da ga hvalis i reprezentujes ovde kao nekog vrhunskog tjunera. 

Nemam nista protiv coveka odmah da se ogradim niti zastupam neke druge cunere.

 

@alfini0507 Kontam da ce znati Safet da uradi to.. Al opet ne znam, ne bih mogao da preporucim zbog licnog iskustva, opet neko drugi ima dobro iskustvo sa njim itd.. Najbolje sam da vidis sta ti odgovara, pa da probas, sve je to lutrija... 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs:

Jbg, što nisi otišao u Novaspeed, oni na fb kače sve živo, od fiat punta od 1000€ pa do besnih kola. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto sam citao kako Safet radi Italijane, pa rekoh ajde verovatno zna covek da uradi kako treba mog brava.. To nije neka nauka. Na kraju ipak nije znao :D

E da, nije ga okacio na fejs, al je zato zaboravio da mi zalepi i stavi srafove na ECU pa sam morao sutradan opet za NS :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites


Kao neko ko stvarno vozi po 1000km u cugu, mene zanima gde on to vozi toliko pun gas bez pauze, na pisti iz fast&furious ili po tastaturi :D

Cak ni na autobanu ne možeš voziti pun gas bez pauze, smanji ribu i lovačke priče :D

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, vagenovac said:


Kao neko ko stvarno vozi po 1000km u cugu, mene zanima gde on to vozi toliko pun gas bez pauze, na pisti iz fast&furious ili po tastaturi :D

Cak ni na autobanu ne možeš voziti pun gas bez pauze, smanji ribu i lovačke priče :D

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 

Ne pise se autobanu 

nego am Autobahn

idi kupi sljive

7 hours ago, dekirs said:

Zato sto sam citao kako Safet radi Italijane, pa rekoh ajde verovatno zna covek da uradi kako treba mog brava.. To nije neka nauka. Na kraju ipak nije znao :D

E da, nije ga okacio na fejs, al je zato zaboravio da mi zalepi i stavi srafove na ECU pa sam morao sutradan opet za NS :D

Puno citas forume puno gledas FB i Instagram....gledaj malo cisto sa aspekta tacke gledista tehnike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi shvatio ja se sprdam sa tom pricom oko drustevnih mreza, jer su to po meni samo gluposti kojima se svi oni sluze. Ali dobro to tako danas funkcionise, neko udje i vidi da oni rade "besna" kola, onda ce da poveruje u pricu o 350e.

Ti imas jedno misljenje mi imamo drugo. Tebi nije problem da platis 350e ( ako si mu platio uopste), nama je to mnogo da dajemo kada ima i jeftinije. On nikakvu garanciju nema, a to skolovao se itd.. Pusti me tih prica. Eto ti ljudi gore govore da je pricao kako mu Abarth radi mape itd..

Svi su oni sami to naucili sve, ja sam uvek za to da se plati necije znanje i neciji radi i trud, ali nisam za to da se sisaju ovce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, dekirs said:

Ako nisi shvatio ja se sprdam sa tom pricom oko drustevnih mreza, jer su to po meni samo gluposti kojima se svi oni sluze. Ali dobro to tako danas funkcionise, neko udje i vidi da oni rade "besna" kola, onda ce da poveruje u pricu o 350e.

Ti imas jedno misljenje mi imamo drugo. Tebi nije problem da platis 350e ( ako si mu platio uopste), nama je to mnogo da dajemo kada ima i jeftinije. On nikakvu garanciju nema, a to skolovao se itd.. Pusti me tih prica. Eto ti ljudi gore govore da je pricao kako mu Abarth radi mape itd..

Svi su oni sami to naucili sve, ja sam uvek za to da se plati necije znanje i neciji radi i trud, ali nisam za to da se sisaju ovce :)

Da ovi sto voze auta od 20000 +-eur kod njega  rade su ovce a ovi sa jeftinim automobilima su pametni skolovani vrhunski pa voze auta 6 puta jeftinija i losija jer nisu ovce

Stavi prst na celo 

uostalom mozda bi svi radili da mogu da skupe 

300-350 eur 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista Dekiju Safe ne fali... meni radio Granda pre 2 godine. Vozi se auto kao i prvog dana.

Svakako zna da izvuce mnogo krajnje snage kroz parametre na koje verovatno neki i ne obracaju paznju. Ako kazes da hoces da bude kulturica bez dima bice tako i tu nema pogovora.

Eto kod mene +33ks i 70nm nosi bez problema.

Ja bi mu samo zamerio sto pravi pametne mape, gde je auto dosta ukrojen do nekih 2500 obrtaja i to sam imao prilike da vidim u vise slucajeva. Pametno je jer se ne habaju delovi menjaca itd zbog preteranog naleta obrtnog momenta suvise nisko, ali je mana sto u voznji ne daje suptilni osecaj da je auto radjen. Tek kad se zavrti onda puni i ideeeee.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha znaci pamet se ogleda po ceni automobila koji covek vozi. Znaci svi ovi sa dobrim kolima su pametni a mi glupi sa jeftinim. Nisam znao. 

Pa ovce su jer daju silne pare za nesto sto moze na drugom mestu upola manje da se odradi. Uostalom sta se ja raspravljam, bole me djoka i za sasu i masu, flasu, neka radi ko sta hoce sa svojim parama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, dekirs said:

Aha znaci pamet se ogleda po ceni automobila koji covek vozi. Znaci svi ovi sa dobrim kolima su pametni a mi glupi sa jeftinim. Nisam znao. 

Pa ovce su jer daju silne pare za nesto sto moze na drugom mestu upola manje da se odradi. Uostalom sta se ja raspravljam, bole me djoka i za sasu i masu, flasu, neka radi ko sta hoce sa svojim parama.

Kad kupis drugi auto ne moras zvati ni sasu ni masu ni desu ni presu nikoga

Ja cu ti gratis uradit Remap;)

Samo se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/19/2019 at 12:58 PM, YUgisa said:

Ja za 5000din dobio tacno izmenjene parametre po svojoj zelji bez ikakvih problema :D Nikakvi skriveni parametri, mape itd, kako je dobro voziti prostog benzinca :D

 

To ti je moje iskustvo sa NovaSpeed ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa Novaspeed skroz pozitivno. Mada, mislim da su poskupeli prilicno od pre 4 godine.

Remap Crome, sw zatvaranje egr i dpf + fizicko uklanjanje dpf je bilo 160. A pre neki dan sam zvao da se raspitam nesto i samo za remap mi je receno 250 i to povlascena cena posto sam stara musterija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi pojasni...Revo iz Užica i ovaj sad Revo iz Bg...isti likovi ili ne? 

Tj. vidim da je adresa samo BG...zna li neko šta se tu desilo?

Edited by radoje76

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, voodoons said:


Ti ćeš mu uraditi ili će mu Revo uraditi? Ili si ti Revo? Ili si bolji i skuplji od Revo? emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

napisao ti covek lepo....zar je bitno ako je gratis....

Edited by zalik

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, radoje76 said:

Da li neko moze da mi pojasni...Revo iz Užica i ovaj sad Revo iz Bg...isti likovi ili ne? 

Tj. vidim da je adresa samo BG...zna li neko šta se tu desilo?

Dosli u Bg da bi mogli cenu na 500e da dignu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
napisao ti covek lepo....zar je bitno ako je gratis....

Pa bitno je. Čovek je stavio smajlija na kraj rečenice pa svako može da zaključi da je ta recenica bila šaljivog karaktera..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...