Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Poz svima da ne citam 109 strana imam Stila 1.9 115ks.Motor dobar ne trosi ulje ne dimi e sad bih ga malo cacnuo sa cipom.Posto sam iz NS da me uputite kod koga da uradim taj chip i na koliko ks da ga dignem.Da ide bolje i da potraje neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, milanns128 said:

Poz svima da ne citam 109 strana imam Stila 1.9 115ks.Motor dobar ne trosi ulje ne dimi e sad bih ga malo cacnuo sa cipom.Posto sam iz NS da me uputite kod koga da uradim taj chip i na koliko ks da ga dignem.Da ide bolje i da potraje neko vreme.

Safe Chip - ima FB stranicu.

http://www.safe-chip.com/?gclid=CjwKEAiAlZDFBRCKncm67qihiHwSJABtoNIgEXj9oWl8wMmKRDzFOgnmlfxUX9TxLKb0uTmr35pbxBoCvXXw_wcB

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je veoma cenjen na forumu, ja sam imao jedan razgovor s njim i stekao sam utisak da je veoma pošten. Detalje oko snage i ostalog ćeš videti s njim. Mislim da okvirno možeš računati na oko 140 KS.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje je pozitivno. Prvi put kad sam radio remap kod njega, nije imao valjke. Moja krivica sto posle nisam otisao da logujemo parametre iz voznje. Kad je dobio valjke, na proveri se ustanovi da snagu imam na nizim obrtajima nego sto treba, tj da kriva nije dobra. Tad smo radili novi remap i rekao sam mu da posoli malo mapu, da moze malcice da dimi i sa fabrickih 131 sada sam na 178 konja.

Realnost jeste da udes na 140 prilicno safe. Bez dima i da auto osetno bolje ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.12.2016. at 5:19 PM, YUgisa said:

Gde ima dima, ima i dizela :D Voleo bih u ovakvoj nekoj temi jednom da vidim cipovao benzinca, sa 95ice na 98micu i dobio to i to :D

 

Zamalo ja da uradim na Z10 1,2... Imao sam KN pecurku, dalje u planu je bilo da trampim katalizator za 4-2-1 granu, a uz to je morala da se radi nova mapa zbog 2. lambda sonde. Nazalost bio sam prinudjen da prodam auto, al evo ideje za nekog drugog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su decki u safe cip tuningu naturpijali cromu 1.9 mjet 150 

Auto ide ko lud nema dima i poklapa 250 u zafrksnciji tako da svaka cast i moja preporuka svima da odete tamo

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da može i tu blokadu da skine taj što mu je remapovao.

On 19.2.2017. at 7:39 PM, YUgisa said:

Nije obaveza zbog lambda sonde, moze da se stavi varalica i sve radi kao i pre ;)

Zanimljivo, meni nije ni to stavljeno, mada su mislili da će morati. Skinut mi je kat, upalio, ne prijavljuje grešku, radi normalno i to je to. Evo sad će 4 godine od tada. Ali kod nekih automobila mora, jer im se odmah upali check. Zavisi od auta do auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19.2.2017. at 10:22 PM, kemba said:

Meni su decki u safe cip tuningu naturpijali cromu 1.9 mjet 150 

Auto ide ko lud nema dima i poklapa 250 u zafrksnciji tako da svaka cast i moja preporuka svima da odete tamo

 

 

Ako si Bimaks - izvini. 

Ako nisi, molim te pročitaj ovu temu:

Pa je bilo i ovoga

za2e3upa.jpg

I ovoga

http://imgflip.com/i/3salh

I još mnogo zanimljivih stvari :)

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A croma sa fabrickih 200ks deklarisana na 216kmh, u zavisnosti od laganja sata realno da napuni izmedju 220-230 u sve ostalo ne verujem.

 

Nagledao sam se na nekim drugim forumima ubedjivanja kako isto idu 250kmh, al bez fotke makar i nizbrdo, dodje se do 220-230 i odokativno oceni da moze jos i to je magicnih 250 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neki video bas Safetovog chipa kako skoro dopipne 250, ali je to realnim manje..meni Grande kad skoro dodje do 227, bude pravih 213. Jednom sam ga doterao na 235, sto bi bilo 220.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, nesa 169 said:

Verujem da može i tu blokadu da skine taj što mu je remapovao.

Zanimljivo, meni nije ni to stavljeno, mada su mislili da će morati. Skinut mi je kat, upalio, ne prijavljuje grešku, radi normalno i to je to. Evo sad će 4 godine od tada. Ali kod nekih automobila mora, jer im se odmah upali check. Zavisi od auta do auta.

 

Mozda imas jednu sondu? ;) Problem nastaje kad imaju dve sonde, mada moze i bez varalice nekad, ako je sonda pozicionirana tako da strujanje u auspuhu iz nekog razloga nije tako direktno na nju kao na prvoj, onda ona izmeri razliku i pa nema greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, imam 2 sonde. Mozda ima veze sto radi na plin, mada ni na benzinu nemam problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, videli smo da kod tebe na 200 ne blokira. :lol:

 

Ozbiljno, ako moze stvarno da izgura 4300 obrtaja u petoj, to bi onda bilo oko 220. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precizno, po GPS-u, (što bi reko moj drug Marko), ne mere više od 218kmh/4300o/min.
Bem ti kola.
250kmh može kad ga baciš iz aviona sa bar 8000 met.


Послато са HUAWEI P7-L10


Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuti bre, sad koliko ima presretaca i ovoliko je uveliko previse za dozvolu. 

 

Nego, na klipu se ne vidi da nesto trese, cak i ne deluje ni da mu nesto smeta. I muzika se lepo cuje. Svaka cast! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pročitao Bimaksovu temu...

 

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 

Treba dan početi smehom, zdravije je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas 250, nije ni da dopipne, al ajd, velike oci pri toj brzini :)

 

Inace i GP 1.9 Sport i Croma 1.9 imaju iste prenosne odnose za maksimalnu brzinu. tj 5. na GP i 6. na Cromi su iste, kao i finalni prenos.

 

Croma zbog velicine tockova (da su nove gume) na 4.200 obrtaja ide 228 km/h, a GP 222 km/h (sa malcice vecim gumama 215/45 R17), sa zimskim 221 kmh/h (185/65 R15).

Sve pod uslovom da gume imaju novu saru. Ako su istanjene malo, recimo da za svaki 1mm brzina opada za 1km/h :)

 

Istina je da 1.9 jtd motori u poslednjoj brzini izvlace 4.000-4.100 obrtaja, remapirani 4.200 obrtaja. Da bi Croma isla 250km/h pravih, morala bi da nabije 4.600 obrtaja :) 

Screenshot_5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druže, uštelio sam neke stvari. Probao sve moguće varijante, od dizni do MAP-a, blow-ofa, kvačila i td. Sada je sve ko lutkica, ne vilenim u svakodnevnoj vožnji, svaki dan 60-80km., potrošnja extra, auto pošašavi kad ga nabodeš, ovo je 5-i JTD, tek sada sam zadovoljan.

Послато са HUAWEI P7-L10


Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Brava hvata 4500 bez problema, cini mi se da sam je uz dobar vetar ( :D) doterao skoro do 4700 jednom prilikom. Ne znam po GPS, cajger zakuca do kraja, ali je tu za nijansu kraci prenos nego u Puntu, ako se dobro secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi biti malo duži jer ti je fabrički motor jači. Ustvari možeš sam proveriti, na 1950 on ide 100 km/h, pa uporedi s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...