Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Sad će opet da obrišeš post i da me zezaš? :laughing:

 

To što moja ugradnja menjača ne bi imala nikakav finansijski benefit ne znači da ja ne bih bio mnogo srećniji da jednom brzinom više :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam stavio navi da nisam imao uši u krug bih se smejao :laughing:

Ali neću više na fax. Još par odlazaka master i gotovo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ali to je bilo pre oko pola godine :)

A hoću Stila i dalje, vidiš da sam sad servise odradio, samo da mu ubacim još menjač i za mene nema boljeg automobila trenutno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš ljudima ugoditi. Ja sam okačio moj dijagram sa merenja na valjcima, i ondak neki kaže de je pečat :p

Elem, pre 2 dana se remapirao drugar sa GIV 1.9TDi PD od 130ks. Ono je strašno. Izmereno je pre remapa 133ks (poznato je da ti TDI motori imaju više nego što fabrika kaže). Posle remapa 175KS i 440Nm najmanje. Bolest. Urađen je i launch control. Izmerio je 6,8s do 100km/h, i danas ga je nagurao 225km/h prema Novom Sadu. Verovatno može koji km/h više, ali je bila gužva :D

10460459_10205976678478362_4406175654147

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, kažu da dobar power box valja, ali i košta.

Meni je jako žao što nije održana ona Goranova prezentacija powerbox-a na novoj Delti. Baš bih rado pogledao.

 

E sad sa druge strane su ti oni powerbox-evi od 30ak evra koji lažu ecu da je temperatura niža i zbog toga malo više gura goriva i eto veselja za male pare.
Pitanje je samo koji je ovo powerbox od ova dva :)

Što se samog tuninga tiče bolje vidi neku proverenu mapu za Lybru. Verujem da je i Lybra kao i Stilo već 1000 puta prežvakana priča i da mora da bude dobrih mapa i za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može to i sa ovim custom mapama da se uradi :)

Jeste 4,ali verovatno ti barem 3 ne odgovaraju, a ovako ubaciš jednu da valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

marengo je preporedjen ide isto kao kad je prazan nas 4 u kolima uz uzbrdicu vuce odlicno tako da sam za sad zadovoljan :D i to dosta 


 

 

Jedan se tako naljutio i otišao sa foruma kada smo mu objašnjavail da ne može manuelni menjač da se čipuje..

da i ja lupam gluposti upravu si 100 posto

 

 

Još jedan :laughing:

 

A zašto misliš da je neko protiv tebe ako ti kaže istinu?
 

 

ne mislim majkemi vec mislim da si upravu ali samo da kazem jednu stvar koja mi se desavala pre dok nisam cipovao kola a to sam sad primeti pre cipa vozim 5 i kad dodje na 3000 obrtaja kao da izgubi snagu na 1 sekundu pa nastavi da vuce sad toga nema ravnomerno vuce bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno na jtd-u imaju taj blagi pad obrtnog momenta na 3000 obrtaja. To se čipom fino ispegla tako da stalno linearno vuče.

Rekoh ti već, ako si ti zadovoljan i auto na dijagnostici radi kako treba to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

turbina ne znam marenga sam kupio pre 4, 5 godine i isao kod majstora odma posle kopovine i na dijagnostiku seceam se da mi je rekao da ne radi turbina 100 posto nego 70 posto ali to je bilo pre 4, 5 do sad nista osim toga sto na 3000 malo izgubi i pa doda opet i pre dva dana sam i cistio intelkuler i nije bilo mnogo ulja u njemu nije bilo u opste da curi ali ja sam ga oprao lepo osusio malo ona saca ispravio i to je to sad jos da mu odradim veliki servis i spreman je kao puska vec bio 85000km kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ima li ko kakvo iskustvo za chip na benzinske motore visokih kubikaza ??? 

 

Pozdrav

 

 

Automobil sa tvog avatara? 10-15ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema smanjenje potrosnje :( ...jedini razlog interesovanja :p ... javio mi momak iz neke Tuning firme, iskreno i posteno od njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... pa ne znam ko je jos alergican na kintu  :harhar:  . Ispod 18 ne moze po gradu, na otvorenom vec je OK, 10-11 da se opusti noga malo.  :scooter: . Usluga je 250e, dobija se 20konja... to je to u sustini to  :thumbdown:  Tropa, u prevodu ...

Edited by StefanBeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...