Jump to content
FAS Goran
Blueshadow

Fiat Marea - daljinsko zaključavanje + alarm

Recommended Posts

A sta se radi kada ni ova opcija ne uspe?

Imam 3 kljuca - servisni i 2 original zajedno sa kodovima, ALI kad ukucam kodove LED lampica pokazuje da prima signal od kljuca ali se nista ne desava.

Fiat Marea 2.0 20V HLX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavi mail, poslacu ti :thumbsup:

pozz

druze evo ti moj mail, pa mi posalji uputstvo (drazen_tatic@live.com)...ja imam gt 123 alarm na fiat marei i nece...a imam i karticu sa kodovima, ima na kartici elektronski i mehanicki kod... je li to sto treba??? pozz

Edited by drazen89

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari imam problem sa daljincem malo je sjeban od stiskanja pa neradi stalno.pa sad rezevni daljinski nereaguje a baterije su ispravne ili postoji neka druga fora da se rezervni daljinski aktivira

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest dejang84

 

Pomocu koda za kljuc sa kartice koju treba da imate mozemo da otkljucamo memoriju i prijavimo novi daljinac na sledeci nacin :

taster na centralnoj prijemnoj jedinici stisnemo jednom kratko (1s) i zelena lampica ce nakon 2secunde da zasvetli ponovo i to je momenat kada pomocu ovog tastera upisujemo 1.cifru naseg koda tako sto cemo stisnuti taster jednom samo, i sacekacemo da zelena lampica ponovo zasvetli sto je signal za upis drugog koda gde za cifru 5 stiscemo taster 5 puta

(sa svakim stiskanjem zelena lampica kratko zasvetli ) i sacekamo 2sec da ponovo zasvetli zelena lampica sto je signal za upis sledece cifre koda …

Kada smo upisali sve 4 koda na ovaj nacin ukoliko je kod ispravan zelena lampica ce poceti da trepce sto znaci da je memorija prijemnika otkljucana za upis novog daljinca, tada je potrebno stisnuti taster na prijemnoj jedinici ponovo i zadrzati ga pritisnutog , zatim stisnuti takodje i taster na daljincu kljuca i drzati dok zelena lampica pocne stalno da svetli bez trepkanja, onda prvo pustiti taster daljinca a zatim i taster prijemne jedinice cime je procedura prijavljivanja novog

daljinca zavrsena sto nam je i bio cilj, mozete da prijavite tako maximalno 8 daljinca sveukupno …

ovo je uputstvo koje sam napisao i postavio kao deo celokupnog resenja za prijavu novog kljuca na fiat marei sa original centralnom bravom i alarmom, ja nisam dobio karticu sa kodovima kljuca

prilikom kupovine auta pa sam se namucio jos dok sam key kod iscitao iz memorije koja se nalazi u autu u centralnoj konzoli sa svetlom koja je deo alarmnog sistema u hlx verziji ... ne vidim gde je ovde atachment trenutno da postavim kompletno resenje za ovaj problem i kad se nema kod ...

 

 

 

Da li je moguce da mi nekako prosledis to uputstvo, posto i ja imam takav identican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi! Hteo bih da stavim u funkciju alarm i daljinsko zakljucavanje koje nije radilo od kad sam uzeo auto!  Imam daljinac jedan plavi okrugli na privesku,nije u sklopu kljuca,e sad taj daljinac uopste ne reaguje! Jednom prilikom kad sam isao na vikendicu alarm je proradio sam od sebe ,kad bi se otvorila vrata jednom pisne i trepnu sva cetiri zmigavca i tako desetak puta koliko sam probao. E sad kad sam se vracao za grad sva cetiri zmigavca su neprestalno trepcala,kad sam stigao u grad opet ko da nista nije bilo,da napomenem nisam imao daljinac kod sebe! Alarm je META m15mycro-na centrali,a na sireni MAX 2000 Pomagajte  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Bravo.

 

Kada hocu da zakljucam ili otkljucam preko daljinskog, farovi se upale, ali ne otkljuca/zakljuca vrata.

A direktno preko brave je sve normalno.

 

Zna li neko do cega bi mogao biti problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako imam problem. Kad sam kupovao mareu gazda bivsi mi je rekao da je alarm radio, ali sada ne radi. Centralno zakljucavanje radi i na daljinac i ovako, ali alarma nema. E sad citao sam da ima negde da se iskljucuje i ukljucuje alarm ali gde i kako da vidim da lije na on ili off? I da li je mozda pregoreo osigurac (ako ga ima za alarm) i gde se nalazi? Ovakav kljuc imam: 

 

8l3gaF7.jpg

 

A evo imam i ovu lampicu na sredini trebalo bi da je od alarma (neka me neko ispravi) pa onda verovatno ima alarm:

 

PafgKgq.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, pozdrav svima na forumu. Kupio sam Mareu 1.8 HLX pre godinu dana i imam problem sa daljinskim zaključavanjem koji se manifestuje tako što daljinsko funkcioniše samo iz blizine, znači moram da priđem skroz do stakla i onda radi, čim se malo odmaknem ne funkcioniše. Stavljene nove baterije,  ali nema poboljšanja. Svaka pomoć je dobrodošla, unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centralna jedinica ti je ispod plastike u kabini dje je svijetlo kabine, skini to pa vidi zicu antene mozda se raskacila, ne mogu se sad sjetiti ali cini mi se da je isla odatle...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko moze da mi kaze gde se nalazi alarm kod fiat marea 2.0 20v ? hocu da mu pojacam osetljivost ali nemam pojma gde se nalazi taj sistem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...