Jump to content
FAS Goran
Blueshadow

Fiat Marea - daljinsko zaključavanje + alarm

Recommended Posts

Problem sa otklj - zaklj. i sa alarmom sa daljinca na kljucu, kako se resava ?

centralna radi, na kljucu promenjena baterija, alarm je (valjda) fabricki i na prekidacu ispod osiguracke kutije je u polozaju "ON"

Svaki savet dobrodosao

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko,ne radi ti daljinac,ako sam dobro skapirao.

Treba da ga reprogramiras,a za to su ti potrebni kodovi,koji se nalaze na kartici.Ako ti nije jasno kako se to radi javi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, ja bih se umesao ovde, gde ima da se kupi daljinsko otkljuvanje za mog punta, ne treba mi alarm niti originalno daljinsko vec oni kitovi "uradi sam". ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem tek pre neki dan, radio nesto oko kuce i krenem na ulicu da preparkiram kola, zena baci kljuceve sa terase i kljuc padne na beton sa drugog sprata.. i radi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupio Bravo (2001 god) dibo sam samo jedan ključ, braon, jer su ostala dva izubljena, i uz njih i karticu sa mehaničkim, i elektronskim kodom. E sad,na bravi imam centralno zaključavanje,pa me interesuje kako bih mogao da proverim da lipostoji i daljinsko zaključavanje,i ako postoji,dal postoji mogućnost pravljenja novog ključa sa prekidačem (i ubacivanje el.koda) za daljinsko otlkućavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo treba da batališ koriščenje tog servisnog ključa (braon) i napraviš klasičan plavi ključ (bar jedan).

Tek onda (kada se oporaviš od tog troška) razmišljaj dalje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad vec pravim ključ,ako imam daljinsko zaključavanje,napravio bih odma ključ sa prekidačem za daljinsko otključavanje,inače nisam pomenuo ključ je kodiran....

Edited by Bugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki ključ je kodiran, ali taj braon je još i servisni. To znači da kada god startuješ motor sa tim ključem, on radi u posebnom režimu. Negde na Forumu sam pročitao i da je ograničen broj startovanja motora sa tim servisnim ključem (jer ga komp uvek prepozna kao servisni) na 500 puta.

Pravljenje novog kodiranog ključa za Stila je oko 12.000 dinara, za Bravu može biti tek nešto malo jeftinije jer nije skakavac...ali, kad još dodaš komande za centralnu bravu...ode cena još gore, pa još puta dva (za dva nova ključa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhh,bre....gde nađe te cene,ja našao u Vojvode Stepe pravljenje kodiranog ključa za bravo 50 evrića,ali ne bitno,da ne znaš na koji bi način mogao da proverim da liima centralno zaključavanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, zaključaj jedna vrata i ako se sva zaključavaju...eto. :whistle::D

Inače, ovo su bile cene za Stila (kao što sam i napomenuo), koji na sebi ima i komande za zaključavanje, otključavanje, spuštanje/podizanje prozora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li na stilu i u vozacevim vratima motor (ili nesto sto ima tu svrhu a ja ne znam kako se zove) za centralnu bravu? Nemam daljinsko, a kad otkljucavam sa suvozacevih vrata ne otkljuca vozaceva, a ostala otkljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena izrade kljuca za Brava je 3000 dindzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav forumasima :welcome:

od skora sam vlasnik maree JTD 1.9 2000god i imam problem sa kojim sam i kupio auto. auto ima centralnu i daljinsko zakljucavanje ali kao sto rekoh daljinsko z. nece da radi :question: dok centralna odradi kako treba ali tek kada kljucem okrenem bravicu. :thumbup:

na kljucu ima dugmence za zakljucavanje i kada ga pritisnem samo zasvetli crvena lampica (na kljucu ),kao da prihvata komandu, i to je sve!!! auto ostaje otkljucan kao sto je i bio :question:

ima li neko da je imao slican problem ili da zna nesto o ovom problemu?

Edited by garisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo imam mali problem ja sam u prizamnoj kuci i ne mogu da popravim daljinac tako sto cu ga bacati sa drugog sprata :no

Ukratko,ne radi ti daljinac,ako sam dobro skapirao.

Treba da ga reprogramiras,a za to su ti potrebni kodovi,koji se nalaze na kartici.Ako ti nije jasno kako se to radi javi se.

batice imam codove na kartici ali ne znam kako se koriste. naime isti problem ne radi daljinsko zakljucavanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslato Gari,

pozz

Hajde molim te pošalji i meni...

n-bol@hotmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslato Gari,

pozz

procitao sam uputstvo koje si mi poslao i jasno je prikazano kako i sta se radi :coffee: ,ali (uvek ono ali zaj... stvar) jedino sto moj auto nema alarm nego samo dalj.zakljucavanje pa nema ni taj taster,kao ni led indikator na nebu kod svetla kabine.

tako da nisam uspeo nista :crybaby:

ne znam sta dalje ali u svakom slucaju hvala na pomoci :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...